Przepisy kulinarne

06 stycznia 2020 14:54 / 2 osobom podoba się ten post
Jeszcze kilka przykładów na ciepłe obiadokolacje 
1. Rosti czyli taka ala pizza z ziemniakow ugotowanych w lupinkach i przepuszczonych przez maszynkę albo praske. Na górze cebula. Pieczone na patelni w formie placka. 
Do tego gulasz u mnie był z kurczaka albo gęsi z pieczarkami z dodatkiem sera i czerwonego wina.
2 Te ich białe kiełbaski długie podsmazone na patelni do tego ziemniaki piree i warzywa na ciepło. 
Muszę sobie przypmniec co było na pożegnalna obiadokolacje bo też było coś dobrego. Jak mi się jeszcze coś przypomni to dodam 
06 stycznia 2020 15:46 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Jaki dzień świąteczny, no paczta jak się zamarzyło. Dzień dobry pani szanownej - podbudka! Wstac prosze i pokręcić i zabełtać. Nie kręci się :lol2:

Nooo no co u mnie wolne   co poradze taki region 
Pokrecilam i zabeltalam   i potem laba  wolneeeee   pdp tez wie ze dzis wolne i swieto wiec nie bede dzis za czesto do klo latac bo... Swieto nie pracujemy duuuzo dzis.. Tylko kolo psa dzis latalam:-///
06 stycznia 2020 16:50 / 2 osobom podoba się ten post
Kika67

Jeszcze kilka przykładów na ciepłe obiadokolacje 
1. Rosti czyli taka ala pizza z ziemniakow ugotowanych w lupinkach i przepuszczonych przez maszynkę albo praske. Na górze cebula. Pieczone na patelni w formie placka. 
Do tego gulasz u mnie był z kurczaka albo gęsi z pieczarkami z dodatkiem sera i czerwonego wina.
2 Te ich białe kiełbaski długie podsmazone na patelni do tego ziemniaki piree i warzywa na ciepło. 
Muszę sobie przypmniec co było na pożegnalna obiadokolacje bo też było coś dobrego. Jak mi się jeszcze coś przypomni to dodam :-)

06 stycznia 2020 18:20 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

pkt. 1  https://www.mojegotowanie.pl/przepis/berner-roesti-szwajcaria

Z jajkiem sadzonym też jedzą. I częsciej na śniadanie niż kolację. Robie i w restauracji tez nie potrafię sobie odmówić. 
06 stycznia 2020 18:39 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Z jajkiem sadzonym też jedzą. I częsciej na śniadanie niż kolację. Robie i w restauracji tez nie potrafię sobie odmówić. 

Też robię,          z warzywami .
16 stycznia 2020 09:25 / 2 osobom podoba się ten post
Cielęcina co mogę z nią zrobić, jak przyrządzić na obiad? Pomóżcie proszę. Nie chce robić sznycli, chce w całości ładniutki kawałek mam 
16 stycznia 2020 09:38
Malgoszg

Cielęcina co mogę z nią zrobić, jak przyrządzić na obiad? Pomóżcie proszę. Nie chce robić sznycli, chce w całości ładniutki kawałek mam :-)

Jak chcesz z kawałka jaką pieczen w sosie przyrządzić , to peklować trzeba. Na dziś ta cielęcinka być musi?
16 stycznia 2020 10:07
Na dziś. Rozmrożona już
16 stycznia 2020 10:13 / 3 osobom podoba się ten post
Malgoszg

Na dziś. Rozmrożona już

Musi mięso ze 2 godz poleżec w zaprawie. Do cielęciny najlepsza mieszanka miodu i musztardy z domieszką oliwy, oleju i przypraw. Potem normalnie przyrządac jak pieczeń. Jeśli kawałek tak do 1 kg, to może ogarniesz. Trochę ryzykowne przedsięwzięcie. Może ktoś zna szybszy przepis.
16 stycznia 2020 10:33 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Musi mięso ze 2 godz poleżec w zaprawie. Do cielęciny najlepsza mieszanka miodu i musztardy z domieszką oliwy, oleju i przypraw. Potem normalnie przyrządac jak pieczeń. Jeśli kawałek tak do 1 kg, to może ogarniesz. Trochę ryzykowne przedsięwzięcie. Może ktoś zna szybszy przepis.

Kawalek pół kilograma ma. W jakiej temperaturze ma sie to piec? I ile czasu? 
16 stycznia 2020 10:35
Tina i jakie przyprawy?
16 stycznia 2020 10:45 / 3 osobom podoba się ten post
Malgoszg

Kawalek pół kilograma ma. W jakiej temperaturze ma sie to piec? I ile czasu? 

Do zaprawy sól, pieprz, mozez dodac troche sosu sojowego jak masz. Próbuj zaprawe, bo ma miec smak słodko-kwasny. Taki akurat.
Kawałek mięsa polkilogramowy to może po wyjęciu zaprawy i obsmazeniu do brytfanny włożyć i dusić? 
Co do pieczenia mięsa to po obsmażeniu wstawiam je do piekarnika nagrzanego do 180 stopni. Po okolo 10 min , jak złapie kolorek trochę i białko sie z wierzchu lepiej zetnie i zamknie soki w mięsku-przykręcam temperature do 80 stopni i dochodzi tak ze 2 godzinki- zalezy od wagi miesa- przy tym co masz moze byc krócej. Przyjmuje się , że czas pieczenia 1 kg mięsa przy temperaturze ok 170 stopni wynosi godzinę-taki punkt odniesienia.
Albo spróbuj mieso do rekawa włożyc i piec, albo połóz obsmazone na ruszcie i pod spodem wstaw brytfankę z wodą. Wtedy temperatura pieczenia 170-180 stopni.
Co do czasu pieczenia pół kilogramowego kawałka, to moze byc krócej. Musisz nadzorowac.
Adrenalina Ci skoczy przy dzisiejszym kucharzeniu na pewno 
16 stycznia 2020 11:02 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Do zaprawy sól, pieprz, mozez dodac troche sosu sojowego jak masz. Próbuj zaprawe, bo ma miec smak słodko-kwasny. Taki akurat.
Kawałek mięsa polkilogramowy to może po wyjęciu zaprawy i obsmazeniu do brytfanny włożyć i dusić? 
Co do pieczenia mięsa to po obsmażeniu wstawiam je do piekarnika nagrzanego do 180 stopni. Po okolo 10 min , jak złapie kolorek trochę i białko sie z wierzchu lepiej zetnie i zamknie soki w mięsku-przykręcam temperature do 80 stopni i dochodzi tak ze 2 godzinki- zalezy od wagi miesa- przy tym co masz moze byc krócej. Przyjmuje się , że czas pieczenia 1 kg mięsa przy temperaturze ok 170 stopni wynosi godzinę-taki punkt odniesienia.
Albo spróbuj mieso do rekawa włożyc i piec, albo połóz obsmazone na ruszcie i pod spodem wstaw brytfankę z wodą. Wtedy temperatura pieczenia 170-180 stopni.
Co do czasu pieczenia pół kilogramowego kawałka, to moze byc krócej. Musisz nadzorowac.
Adrenalina Ci skoczy przy dzisiejszym kucharzeniu na pewno :-)

Dzięki wielkie  już się marynuje  chyba włoże do brytfanki tak jak mówisz 
 
16 stycznia 2020 11:05 / 2 osobom podoba się ten post
Malgoszg

Cielęcina co mogę z nią zrobić, jak przyrządzić na obiad? Pomóżcie proszę. Nie chce robić sznycli, chce w całości ładniutki kawałek mam :-)

Teraz może i tak za późno, ale... może na przyszłość
https://www.przepisy.pl/przepis/duszona-cielecina-1
16 stycznia 2020 11:28 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Teraz może i tak za późno, ale... może na przyszłość
https://www.przepisy.pl/przepis/duszona-cielecina-1

Dziękuję Luke