Przepisy kulinarne

21 lutego 2020 14:52 / 2 osobom podoba się ten post
Kika67

O to mocno podejrzane jest. Trzeba to zdiagnozować :oczko1:

A wiesz może,  jaki to doktór na taką przypadłość, bo rozeznania (na szczęście) w specjalistach nie mam ?
21 lutego 2020 15:20 / 5 osobom podoba się ten post
Gusia29

A wiesz może,  jaki to doktór na taką przypadłość, bo rozeznania (na szczęście) w specjalistach nie mam ?

Nie wiem pod jaka jednostkę chorobową   można  by to podciągnąć. Ja też tak mam, że nigdy się nie nudzę szczególnie jak w domu jestem ::
I gdzie tu czas  na nudę ?
21 lutego 2020 20:11 / 4 osobom podoba się ten post
Kika67

Nie wiem pod jaka jednostkę chorobową   można  by to podciągnąć. Ja też tak mam, że nigdy się nie nudzę szczególnie jak w domu jestem :radosc1::sprzatanie::suszenie::pranie::odkurzanie::prasowanie::trawnik:::zakupy w sieci::jesienne_sprzatanie::lubie_gotowac:::piecze ciasteczka::szampan::piwosze2::wspolny posilek::telefon1:
I gdzie tu czas  na nudę ?

Czlowiek orkiestra 
21 lutego 2020 20:24 / 3 osobom podoba się ten post
Ogladalam Kuchenne Rewoluje i jutro zrobie kartacze .Mam smaka 
21 lutego 2020 20:33 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Nie wiem pod jaka jednostkę chorobową   można  by to podciągnąć. Ja też tak mam, że nigdy się nie nudzę szczególnie jak w domu jestem :radosc1::sprzatanie::suszenie::pranie::odkurzanie::prasowanie::trawnik:::zakupy w sieci::jesienne_sprzatanie::lubie_gotowac:::piecze ciasteczka::szampan::piwosze2::wspolny posilek::telefon1:
I gdzie tu czas  na nudę ?

To wszystko w jeden dzień i tak 6 dni w tygodniu?
21 lutego 2020 20:38 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

To wszystko w jeden dzień i tak 6 dni w tygodniu?

Tak zdolna jestem? 
Mam 6 osób w domu plus pies 
Bywało więcej pracy. 
21 lutego 2020 20:39 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Czlowiek orkiestra :-)

Wszyscy mi to mówią 
21 lutego 2020 20:48 / 3 osobom podoba się ten post
Kika67

Tak zdolna jestem? :slodki krolik:
Mam 6 osób w domu plus pies :radosc1:
Bywało więcej pracy. 

Ale te używki kosztują
21 lutego 2020 20:52 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

Ale te używki kosztują:smiech2:

Co Ty mi tu sugerujesz 
Jedynie papierosami się wspomagam 
 
25 lutego 2020 11:58 / 1 osobie podoba się ten post
Gusia29

Lemon curd 
 
-sok wyciśnięty z 3-4 cytryn + skórka   otarta z 2-3 
-150 g cukru 
-ok 100g masła 
-2 żółtka i 2 całe jajka 
        Można robić od razu w garnku, może szybciej, ale parę razy musiałam wszystko wywalić, bo się jajka zagotowały :smiech3:
Robię więc w kąpieli wodnej, pilnując, żeby dno miski nie dotykało gotującej się wody. Woda ma się pomału gotować, nie bulgotać. 
Do miski wrzucam jajka i żółtka, dodaję cukier i trzepaczką, żadnym mikserem, mieszać energicznie, aż zrobi się taka fajna, lśniąca masa, Dodać sok i skórkę z cytryny i dalej mieszać. Uważać, żeby się nie zagotowało. Trochę to musi potrwać . Na koniec dodać masło i mieszać, aż zgęstnieje. 
Zdarzało mi się, że mimo uważnego mieszania, to zrobiły się grudki, takie, jak czasem w budyniu. Wtedy przecierałam przez sitko. 
Zawsze wyciskam  sok ze wszystkich 4 cytryn i nie dodaję całego od razu, tylko próbuję, jak już masło dodane. Jak za słodkie, to daję resztę tego soku. Prawie zawsze, bo jak cytrynowy, to musi być przecież kwaśne :-)
Nigdy nie zmniejszałam ilości cukru czy masła, bo ja tam się nie znam, ale myślę, że mogą mieć wpływ na konsystencję. 
Podobno w słoiczku można trzymać ten curd nawet do 2 tygodni. Nie wiem, bo robię go wtedy ,kiedy planuję tartę cytrynową, czy ciasteczka jakieś.  Resztę wyjadam łyżeczką ze słoiczka, albo z croissantami .:piecze ciasteczka:

Dzięki- już spisałam 
25 lutego 2020 17:22 / 2 osobom podoba się ten post
 Kurczak curry w sosie smietanowym.
SKŁADNIKI

800 g piersi z kurczaka
250 ml bulionu warzywnego lub z kurczaka
250 ml śmietany 
30 g masła
2 cebule
2 łyżki curry 
1/2 łyżeczki imbiru
szczypta ostrej papryki
1 łyżka mąki
sól, pieprz
oliwa z oliwek

PRZYGOTOWANIE


Mięso z piersi kurczaka kroimy w kostkę o boku 2-3 cm.
Na patelni rozgrzewamy 2-3 łyżki oliwy. Wrzucamy kurczaka, podsmażamy do uzyskania złotego koloru.
Kurczaka zdejmujemy z patelni i trzymamy w cieple.Na patelni rozpuszczamy masło. Dodajemy drobno posiekane cebule, które podsmażamy ok. 5 minut. Następnie dodajemy przyprawy: curry, imbir, paprykę, łyżkę mąki; kontynuujemy smażenie kolejne 2 minuty, mieszając od czasu do czasu.
Całość zalewamy ciepłym bulionem, dusimy ok. 10 minut, mieszając od czasu do czasu.Do sosu dodajemy wcześniej podsmażonego kurczaka oraz śmietanę roztrzepaną z 2 łyżkami ciepłego bulionu; doprawiamy solą oraz pieprzem. Curry gotujemy pod przykryciem ok. 15 minut, co jakiś czas mieszając.
Przygotowane curry podajemy od razu po przygotowaniu oprószone natką pietruszki, czarnym pieprzem i ryżem.

29 lutego 2020 08:57
02 marca 2020 11:10 / 2 osobom podoba się ten post
03 marca 2020 10:03 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Wszak mamy jeszcze zimę... 
 
https://durszlak.pl/zeszyty/salatki-dla-zdrowia-i-urody

Jeszcze śmiało zimowe sałatki można jeść :) 
03 marca 2020 10:40 / 2 osobom podoba się ten post
GrazynaM55

Jeszcze śmiało zimowe sałatki można jeść :) 

Rozgrzewające Zupki i rosołki też