Przepisy kulinarne

07 kwietnia 2020 14:05 / 1 osobie podoba się ten post
Ktoś coś kiedyś pisał o marchewce z sosem sojowym, tylko nie wiem gdzie 
Może by tutaj wstawił przepis?
Czy to nie Dorotee o niej pisała?
07 kwietnia 2020 14:09 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Ktoś coś kiedyś pisał o marchewce z sosem sojowym, tylko nie wiem gdzie :-(
Może by tutaj wstawił przepis?
Czy to nie Dorotee o niej pisała?

Tak scieram na plasterki srednicienkie , bocZna tarka , duszę wolno na oliwie , posypuję pietruszka , pod koniec sos sojowy . Trochę pieprzu , soli ostrożnie , pycha 
07 kwietnia 2020 14:20 / 2 osobom podoba się ten post
Dziękuję 
18 kwietnia 2020 11:14 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia, pewnie często będziesz szparagi dziadkowi przygotowywała, poszukaj może wpisów z ubiegłego sezonu szparagowego, dużo pisaliśmy i podawaliśmy przepisy.
Dzisiaj na szybko 
 
Szparagi z boczkiem 
 
  Szparagi ugotować normalnie, czyli w wodzie z solą, cukrem i sokiem z cytryny. Czas zależy od grubości szparagów, hak grube, to po 15 min próbuję czy już dobre, nie mogą być rozciapane .
Na patelni wytapiam boczek, dodaję trochę oliwy, jeśli chudy, wrzucam ugotowane,gorące  szparagi i tak chwilę je trzymam, obracając, żeby się z każdej strony w tych skwareczkach i tłuszczyku wytaplały. W Bonn niektórzy polewali jeszcze trochę roztopionym masłem z sokiem z cytryny. Ja wolę albo tylko z boczkiem, albo z tym masłem, wtedy jeszcze parmezanem można posypać. Jedne i drugie muß już na talerzu grubo mielonym pieprzem potraktować. 
 
18 kwietnia 2020 11:26 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia, pewnie często będziesz szparagi dziadkowi przygotowywała, poszukaj może wpisów z ubiegłego sezonu szparagowego, dużo pisaliśmy i podawaliśmy przepisy.
Dzisiaj na szybko 
 
Szparagi z boczkiem 
 
  Szparagi ugotować normalnie, czyli w wodzie z solą, cukrem i sokiem z cytryny. Czas zależy od grubości szparagów, hak grube, to po 15 min próbuję czy już dobre, nie mogą być rozciapane .
Na patelni wytapiam boczek, dodaję trochę oliwy, jeśli chudy, wrzucam ugotowane,gorące  szparagi i tak chwilę je trzymam, obracając, żeby się z każdej strony w tych skwareczkach i tłuszczyku wytaplały. W Bonn niektórzy polewali jeszcze trochę roztopionym masłem z sokiem z cytryny. Ja wolę albo tylko z boczkiem, albo z tym masłem, wtedy jeszcze parmezanem można posypać. Jedne i drugie muß już na talerzu grubo mielonym pieprzem potraktować. 
 
18 kwietnia 2020 11:27 / 2 osobom podoba się ten post
Sorry, dwa razy się kliknęło, a nie mogłam już skasować 
18 kwietnia 2020 12:51 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Konwalia, pewnie często będziesz szparagi dziadkowi przygotowywała, poszukaj może wpisów z ubiegłego sezonu szparagowego, dużo pisaliśmy i podawaliśmy przepisy.
Dzisiaj na szybko 
 
Szparagi z boczkiem 
 
  Szparagi ugotować normalnie, czyli w wodzie z solą, cukrem i sokiem z cytryny. Czas zależy od grubości szparagów, hak grube, to po 15 min próbuję czy już dobre, nie mogą być rozciapane .
Na patelni wytapiam boczek, dodaję trochę oliwy, jeśli chudy, wrzucam ugotowane,gorące  szparagi i tak chwilę je trzymam, obracając, żeby się z każdej strony w tych skwareczkach i tłuszczyku wytaplały. W Bonn niektórzy polewali jeszcze trochę roztopionym masłem z sokiem z cytryny. Ja wolę albo tylko z boczkiem, albo z tym masłem, wtedy jeszcze parmezanem można posypać. Jedne i drugie muß już na talerzu grubo mielonym pieprzem potraktować. 
 

dzięki
06 maja 2020 08:44 / 1 osobie podoba się ten post
Ma ktoś z Was dobry przepis na bezę?? Chciałam zrobić na weekend 
30 lipca 2020 12:35 / 1 osobie podoba się ten post
30 lipca 2020 13:08 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Też ciekawe dla amatorów Spaghetti...
 
https://gotowanie.onet.pl/przepisy/spaghetti-alla-carbonara-przepis/2jbswx9

Oo lubię wszelakie kluchy więc dziękuję za podrzucenie przepisu i w wolnej chwili będe testować 
20 sierpnia 2020 12:27 / 2 osobom podoba się ten post
Zamieszczę dwa przepisy, które też niebawem wypróbuję. Wydają mi się smaczne... 
 

 
oraz... 
 
https://beszamel.se.pl/przystawki-i-przekaski/obezwladniajace-faszerowane-pieczarki-pieczone-w-boczku,22811/
21 sierpnia 2020 17:06 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Zamieszczę dwa przepisy, które też niebawem wypróbuję. Wydają mi się smaczne... 
 

 
oraz... 
 
https://beszamel.se.pl/przystawki-i-przekaski/obezwladniajace-faszerowane-pieczarki-pieczone-w-boczku,22811/

Jak wypróbujesz to się pochwal, czy było dobre :) 
21 sierpnia 2020 21:06
GrazynaM55

Jak wypróbujesz to się pochwal, czy było dobre :) 

W przyszłym tygodniu coś zrobię
30 listopada 2020 21:23 / 2 osobom podoba się ten post