Zerwanie umowy

13 czerwca 2017 16:02 / 5 osobom podoba się ten post
kasia63

Pacjentka dializowana 4x dziennie nie może być w dobrym stanie.Śmierdzi kłamstwem to zlecenie aż hej!Pogadaj z dziewczyną co jest na miejscu,aleja bym sobie dała spokój.Nawet po rozmowie.PDP na pewno nie jest łagodną owieczką,weź kurcze wstawaj codzienie przed szósta ,żeby się na 7 wyrychtowac na dialiże ,ledwo wróci ,coś zje odpocznie i na 12 znowu i tak cały dzień,to i zła i zmęczona,się nie ma co dziwić,że dźwigać trzeba w ciągu dnia.Nie jechałabym nawet za 2000euro/mc.Poza tym istnieje inne ryzyko,Pojedziesz,no,niech będzie że dasz radę i zostaniesz agencyjną zapchaj dziurą na ciężkie miejsca:( Albo nie dasz rady i za tydzień zawołasz o zjazd a firma powie,sorki,sama pani chciała pani Ewo i bedziesz miesiąć kiblowała i klęła w żywy kamień.

Przed momentem napisałam prawie to samo, ja bym nie pojechała, grubsza sprawa z tymi dializami, post poszedł...
13 czerwca 2017 16:02 / 1 osobie podoba się ten post
ewa59

Dializowana jest w domu.

A kto to robi?
13 czerwca 2017 16:04 / 2 osobom podoba się ten post
hawana

A kto to robi?

Służby medyczne.
13 czerwca 2017 16:04 / 5 osobom podoba się ten post
ewa59

Racja Hawanko......nie zapytałam ile tam opiekunek było ? Jutro zadam to pytanie agencji.....

O rany.Ewa miną pachnie.Dziewczyny już wszystko napisały.Dzwoń,dopytaj i zadecyduj.Ciężki temat .
13 czerwca 2017 16:08 / 3 osobom podoba się ten post
ewa59

Służby medyczne.

Ale przez cały dzień wycieczki, ani chwili spokoju, wczesne wstawanie...Hm...
13 czerwca 2017 16:08 / 5 osobom podoba się ten post
Odnośnie topiku-Jowitaaaaaa!!!Halo!!!Jak się mają sprawy?
13 czerwca 2017 16:13 / 3 osobom podoba się ten post
hawana

Ale przez cały dzień wycieczki, ani chwili spokoju, wczesne wstawanie...Hm...

Nie miałaby czasu sobie piernąć !
13 czerwca 2017 16:16 / 2 osobom podoba się ten post
Alaska

Nie miałaby czasu sobie piernąć !

Istotne jest też jak długo trwają te dializy.
13 czerwca 2017 16:31 / 4 osobom podoba się ten post
To były nasze rozważania, zrobisz Ewo co zechcesz, ale jest tyle ofert, że naprawdę można wybierać. Dla mnie ta jest nie do przyjęcia. Pacjentka zbyt ciężka.
13 czerwca 2017 17:07 / 8 osobom podoba się ten post
hawana

To były nasze rozważania, zrobisz Ewo co zechcesz, ale jest tyle ofert, że naprawdę można wybierać. Dla mnie ta jest nie do przyjęcia. Pacjentka zbyt ciężka.

No właśnie....decyzja będzie należała do mnie i w razie czego pretensje też......
Ale te " rozważania " dały mi do myślenia i uczuliły na niektóre sprawy..... rozszerzyły mój pogląd na sytuację. I to jest fajne. Dziękuję.
13 czerwca 2017 17:10 / 3 osobom podoba się ten post
ewa59

No właśnie....decyzja będzie należała do mnie i w razie czego pretensje też......:lol3:
Ale te " rozważania " dały mi do myślenia i uczuliły na niektóre sprawy..... rozszerzyły mój pogląd na sytuację. I to jest fajne. Dziękuję.

Weź też pod uwagę, że jak wstaje w nocy, to może upaść.
13 czerwca 2017 17:14 / 11 osobom podoba się ten post
kasia63

Opiekunka nie jest niewolnicą ani agencji,ani rodziny, ani PDP i NIKT nie ma prawa jej zmusić do pracy ponad siły ani do wykonywania obowiązków,co do których ona sama nie ma uprawnień!!!!!
W tej sytuacji ,w jakiej się znalazłaś Jowita,bo też dawkujesz te informacje po kawałku wypowiedzenie umowy w trybie natychmiastowym jest jak najbardziej zasadne !!!Agencja Ci na chleb nie da jak sobie kręgosłup załatwisz!!!!Już to pisałam i napisze jeszcze raz-ja wypowiedziałabym umowę w sekundę w tej sytuacji a porządna agencja z rodziną ,która zataja bardzo istotne szczegóły i naraża potencjalną opiekunkę na uszczerbek zdrowia ,powinna również umowę zerwać.Niech no to się tylko zakończy to jak Ty tego nie zrobisz/rozumiem,że się boisz ,zwłaszcza o kasę za czas przepracowany/ to ja ostrzegę przed tą firmą w odpowiednim topiku.Nie może kurczę być tak ,że opiekunka nic do powiedzenia nie ma,potulnie czeka i marnuje sobie zdrowie a agencja ma to w dupie!!!Pierdzielenie ,że nie ma zmiennika to mydlenie oczu,jak firma taka mądra to niech sami przyjadę i zastąpią!

Kasiu podczepie sie pod Twojego posta aby przypomniec temat i opisac cd. Otoz wczoraj meilem zlozylam wypowiedzenie w trybie natychmiastowym ze wzgledu na zmiane warunkow pracy, transfer i inne.....Napisalam termin mojego zjazdu stad i aby firma mi zjazd zorganizowala do domu do soboty.
Reakcja byla natychmiastowa! Z rana mialam juz telefon, i troche zastraszania, odpowiedzialam spokojnie aby firma mi droga meilowa odpowiedziala na moje  wypowiedzenie umowy. Za jakis czas firma dzwoni, ze opiekun sie znalazl na moje miejsce i przyjedzie w czwartek! Czyli zjazd prawie w mig zalatwiony i mam nadzieje, ze nie bedzie juz rzadnych niespodzianek. Dziekuje wszystkim bardzo za cenne podpowiedzi i "kopa" do dzialania.  Pozdrawiam
13 czerwca 2017 17:16 / 4 osobom podoba się ten post
kasia63

Odnośnie topiku-Jowitaaaaaa!!!Halo!!!Jak się mają sprawy?

Kasia w moich myslasz czytasz, wlasnie cd opisalam podczepiajac sie pod Twego posta
13 czerwca 2017 17:22 / 5 osobom podoba się ten post
jowita.

Kasiu podczepie sie pod Twojego posta aby przypomniec temat i opisac cd. Otoz wczoraj meilem zlozylam wypowiedzenie w trybie natychmiastowym ze wzgledu na zmiane warunkow pracy, transfer i inne.....Napisalam termin mojego zjazdu stad i aby firma mi zjazd zorganizowala do domu do soboty.
Reakcja byla natychmiastowa! Z rana mialam juz telefon, i troche zastraszania, odpowiedzialam spokojnie aby firma mi droga meilowa odpowiedziala na moje  wypowiedzenie umowy. Za jakis czas firma dzwoni, ze opiekun sie znalazl na moje miejsce i przyjedzie w czwartek! Czyli zjazd prawie w mig zalatwiony i mam nadzieje, ze nie bedzie juz rzadnych niespodzianek. Dziekuje wszystkim bardzo za cenne podpowiedzi i "kopa" do dzialania.  Pozdrawiam:oczko2:

Da się ? Da ! 
13 czerwca 2017 17:26 / 2 osobom podoba się ten post
ewa59

No właśnie....decyzja będzie należała do mnie i w razie czego pretensje też......:lol3:
Ale te " rozważania " dały mi do myślenia i uczuliły na niektóre sprawy..... rozszerzyły mój pogląd na sytuację. I to jest fajne. Dziękuję.

Poczytałam sobie w necie na temat dializy otrzewnowej wykonywanej w domu. Przyznam się, że NIC nie wiedziałam na ten temat, nawet tego, że można ją wykonać w domu.
Luknij.