Wielkanocne przepisy

22 marca 2016 09:06 / 2 osobom podoba się ten post
U nas pierwszym daniem oczywiscie po "święconym jajku" jest biały barszcz z chrzanem , jajkiem i pieczoną białą kiełbasą . Zawsze tez jak jestem w domu piekę mięso w drożdżowym cieście ( łopatkę) .  Pyszna na gorąco a ten chlebek przy okazji upieczony z przyprawami znika pierwszy. Na wyjeździe jadłam na sniadanie sałatkę kartoflaną z grubym plastrem gotowanej gorącej szynki ,  smaczne
22 marca 2016 09:42 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

U nas pierwszym daniem oczywiscie po "święconym jajku" jest biały barszcz z chrzanem , jajkiem i pieczoną białą kiełbasą . Zawsze tez jak jestem w domu piekę mięso w drożdżowym cieście ( łopatkę) .  Pyszna na gorąco a ten chlebek przy okazji upieczony z przyprawami znika pierwszy. Na wyjeździe jadłam na sniadanie sałatkę kartoflaną z grubym plastrem gotowanej gorącej szynki ,  smaczne :-)

U mnie podobnie - barszcz biały z chrzanem , ale kiełaskę białą zasępuję zwykłą . 
22 marca 2016 09:54 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

Następny temat świateczny podciągam. Michasia , Basia - napiszcie przepis na krem. Nie będe piekla ciasta, ale zrobiłabym torta na gotowym spodzie. Niech mnie to kosztuje. W urodziny dziadka zauwazyłam ,że im smakuje własnie na takim spodzie. Nigdy nie robiłam. Jak zrobic zeby był jadalny ?

Ja Ci moge polecić krem malaga też będe go robiła moja cała rodzina się nim zajada zobaczymy jak tu będzie smakował moim zdaniem nie ma dużo pracy rodzynki zawsze siekam i daje pól masła pół margaryny :)
http://ugotuj.to/ugotuj/-10674374/tort+malaga/p/
22 marca 2016 10:04 / 2 osobom podoba się ten post
Moim popisowym daniem jest makowiec. I jak co roku pewnie wszyscy będą się nim zachwycać - mam nadzieję, że jest to szczery zachwyt :)
22 marca 2016 11:24
takaja

Ja Ci moge polecić krem malaga też będe go robiła moja cała rodzina się nim zajada zobaczymy jak tu będzie smakował moim zdaniem nie ma dużo pracy rodzynki zawsze siekam i daje pól masła pół margaryny :)
http://ugotuj.to/ugotuj/-10674374/tort+malaga/p/

Może taki prosty krem: ugotuj budyń smietankowwy lub waniliowy.Masło zmiksuj /1kosta/ dodaj do masła troszkę cukru pudru. Do masła przestudzony budyń partiamy dodawaj i na koniec łyzkę mleka. Do tego kremu możesz dodać kakao, orzechy zmielone , owoce :)
22 marca 2016 11:28
Czy takim kremem można przełożyć roladę.Wiem przynudzam juz z ta roladą ale zrozumcie mnie,wczoraj pierwszy raz w życiu upiekłam
22 marca 2016 12:20
BaskaS

U mnie podobnie - barszcz biały z chrzanem , ale kiełaskę białą zasępuję zwykłą . :gotowanie:

Białą jak jestem w domu robimy sami na świeta oczywiście . 
22 marca 2016 12:28
Marta

Czy takim kremem można przełożyć roladę.Wiem przynudzam juz z ta roladą ale zrozumcie mnie,wczoraj pierwszy raz w życiu upiekłam

No proszę, proszę. Czyli rozdziewiczyłaś się piekarniczo    
22 marca 2016 12:28 / 2 osobom podoba się ten post
Marta

Czy takim kremem można przełożyć roladę.Wiem przynudzam juz z ta roladą ale zrozumcie mnie,wczoraj pierwszy raz w życiu upiekłam

Marta zrób z bitej smietany i mascarpone do tego kawałki truskawek pycha :)
22 marca 2016 12:30 / 1 osobie podoba się ten post
michasia

Może taki prosty krem: ugotuj budyń smietankowwy lub waniliowy.Masło zmiksuj /1kosta/ dodaj do masła troszkę cukru pudru. Do masła przestudzony budyń partiamy dodawaj i na koniec łyzkę mleka. Do tego kremu możesz dodać kakao, orzechy zmielone , owoce :):gotowanie:

To mój chyba szybszy jedynie co dłużej schodzi to siekanie rodzynek już wszystko zakupiłam jutro wieczorem biszkopt piekę :)
22 marca 2016 12:45 / 2 osobom podoba się ten post
Jutro to za wczesnie. Ja zrobie w sobotę . Krem zrobię  czekoladowy. I nic więcej, bo potem wywalę. Pdp-ni bardzo mało jedzą , chyba  że to tort to cały a potem problemy. Wolę dmuchac na zimne. Od kiedy rozgryzłam co im szkodzi twardo trzymam sie zdrowej diety . Dla nich zdrowej. Mamy spokojne wieczory i noce .
22 marca 2016 13:30 / 1 osobie podoba się ten post
Mycha

No proszę, proszę. Czyli rozdziewiczyłaś się piekarniczo :yo: :-)  

No.Bo inaczej to już nie mogę;-)
Dużo rzeczy to kulinarny debiut mój,plus tej pracy.Czasu dużo na eksperymenty.
W domu mało gotuję -albo w knajpie którejś szwagra sie goszczę albo czekam co Darek ugotuje.Taki wstyd
22 marca 2016 13:33
takaja

Marta zrób z bitej smietany i mascarpone do tego kawałki truskawek pycha :)

A to,to w domu zrobię.Tutaj nie mogę,mascarpone drogie i jakby skąpa córka zobaczyła paragon to by wyszła z siebie i stanęła obok No i truskawki świeże,to juz by jej na pewno na serce zaszkodziło.A niech se kobita pożyje jeszcze
22 marca 2016 13:42
Marta

:to nie ja:No.Bo inaczej to już nie mogę;-)
Dużo rzeczy to kulinarny debiut mój,plus tej pracy.Czasu dużo na eksperymenty.
W domu mało gotuję -albo w knajpie którejś szwagra sie goszczę albo czekam co Darek ugotuje.Taki wstyd

Ta a Darek niech się dalej zastanawia i czeka  aż ktoś mu Ciebie sprzątnie.
22 marca 2016 13:57
Jajka faszerowane,łosoś+majonez,żółtka z jajek w szprycę i na połówki jajek,posypuję koperkiem,można udekorować kaparami.Szybko i smacznie