Jak znaleźć pracę opiekuna za granica?

27 kwietnia 2013 20:15 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Nie pracuję przez firmę,ale ciekawa jestem, czy jeżeli przed zaakceptowaniem oferty wyrazilybyscie chęć porozmawiania telefonicznie z rodziną, to firma umożliwia Wam to?

Ja mialam taka sytuacje.Prosilam o nr.tel. do rodziny ,po zakceptowaniu mojego profilu.Nie koniecznie firma chciala mi tego nr,udzielic.Jestem z gruntu uparta osoba i wywalczylam nr. do koordynatora.Zadzwonilam do Niego,przedstawilam sytuacje i nr.otrzymalam.Zadzwonilam do syna podopiecznej,porozmawialam i dopiero podpisalam umowe.Wolalam wiedziec co mnie czeka w domu podopiecznej.Czesto agencje maja balagan w informacjach o stanie pacjenta.Czesto ,rowniez rodziny nie mowia wszystkiego agencji.Jesli jednak porozmawiasz bezposrednio z kims z rodziny,zadasz  nurtujace Ciebie pytania,rodzina jest zaskoczona i tak jak Ty Tino opisalas,mowia wszystko jak w zegarku.
27 kwietnia 2013 20:44 / 1 osobie podoba się ten post
Czyli po prostu trzeba się tego domagać.Lepiej tak zrobić, aby się nie wpakowac w jakieś tarapaty.
28 kwietnia 2013 06:02
Ja wolę nie rozmawiac z Rodziną przez telefon, bo mam dobry-komunikatywny, więc mogło by byc różnie, dlatego boję się takiej rozmowy. A na akceptacje czeka sie do trzech dni jeżli ktoś dłużej to oznacza, że Rodzina już wybrała kogos innego, bo śą przedstawiane Rodziną ze dwie opiekunki, lub trzy. Do zmienniczki Firmy nie chcą podawac numerów telefonu.
28 kwietnia 2013 09:53
Podanie numeru telefonu do zmienniczki albo rodziny to zaden nowy wymysl. Tez chce rozmawiac zanim pojade. Tak jak Andrea, musze wiedziec w co sie pakuje, zeby podejmowac decyzje swiadomie. Telefony do rodzin - tu agencje musza najpierw uzyskac zgode familii, a do zmienniczki - musza i juz.
28 kwietnia 2013 10:11
Nie muszą podawać telefonu do zmienniczki, a nawet nie mogą. W końcu jest ochrona danych osobowych i tak nie można bez czyjejś zgody podawać prywatnego numeru. Ja tam na przykład nie mam nic przeciwko temu, ale fajnie jest, że pani z biura pyta mnie o zgodę na udostępnianie numeru.
28 kwietnia 2013 10:14 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra

Nie muszą podawać telefonu do zmienniczki, a nawet nie mogą. W końcu jest ochrona danych osobowych i tak nie można bez czyjejś zgody podawać prywatnego numeru. Ja tam na przykład nie mam nic przeciwko temu, ale fajnie jest, że pani z biura pyta mnie o zgodę na udostępnianie numeru.

Ochrona danych osobowych jak najbardziej.Ja tez nie lubie jak moj nr.rozdaje sie na lewo i prawo.Jednak,rozmowa z rodzina pacjenta,to juz inna sprawa,chodzi o sprawy zawodowe.Skoro rodzina otrzymuje Twoj profil,akceptuje,powinna porozmawiac z osoba zainteresowana praca.To sa sprawy czysto zawodowe,to dziala w dwie strony.Dla opiekunki/na jest wszystko jasne i dla rodziny rowniez.Nie  ma pozniej zadnych niedomowien.
28 kwietnia 2013 10:20
No tak - rodzinie udostępniam sama swój numer, podając go w CV. Ale udostępnianie numeru opiekunkom, które mają nas wymienić, powinno się odbywac za naszą zgodą. W końcu nasz telefon nie jest telefonem służbowym.
28 kwietnia 2013 10:30
Może ja mam takie zboczenie, bo w szkole dyrektor kazał sekretarkom udostępniać każdemu rodzicowi, który tego zażądał naszych prywatnych numerów telefonów. I nie byłoby problemu, gdyby to tylko rodzice dzwonili, ale ten numer wpadał później w ręce uczniów i później zdarzały się jakieś głupie dowcipy, albo ok 50 głuchaczy w ciągu jednej nocy.
28 kwietnia 2013 10:42
noo - tak to rozumiem:)

zresztą mówię - nie mam nic przeciwko dawaniu mojego numeru prywatnego zmienniczce, tylko po rpostu chciałabym zostać najpierw zapytana - tak dla zasady:)
15 maja 2013 16:42
Troszke czasu mineło od rozpoczęcia rozmowy na nurtujący mnie temat więc czas troszke podsumować.Wysłałem około 25 formularzy zgłoszeniowych.Z czego tylko z dwuch przyszły odpowiedzi że nie poszukują opiekunów.Działa to troche demotywująco,ale szukam dalej.Pozdrawiam.Jacek:)
15 maja 2013 16:44
weber75

Troszke czasu mineło od rozpoczęcia rozmowy na nurtujący mnie temat więc czas troszke podsumować.Wysłałem około 25 formularzy zgłoszeniowych.Z czego tylko z dwuch przyszły odpowiedzi że nie poszukują opiekunów.Działa to troche demotywująco,ale szukam dalej.Pozdrawiam.Jacek:)

Cierpliwosci,nie poddawaj sie,wysylaj i wysylaj,dzwon.Zobaczysz zaraz cos znajdziesz,glowa do gory:) TaK na marginesie,ja jednak jestem zwolennikiem kontaktu tel.Prace tez znalazlam dzwoniac.Wypytalam,a potem mailem wyslalam aplikacje.
17 maja 2013 22:54 / 1 osobie podoba się ten post
weber75

Troszke czasu mineło od rozpoczęcia rozmowy na nurtujący mnie temat więc czas troszke podsumować.Wysłałem około 25 formularzy zgłoszeniowych.Z czego tylko z dwuch przyszły odpowiedzi że nie poszukują opiekunów.Działa to troche demotywująco,ale szukam dalej.Pozdrawiam.Jacek:)

Nie zalamuj sie Ja nie mialem problemow i praktycznie zawsze sa dla mnie jakies oferty pracy.Mysle ze postaw w rozmowie kwalifikacyjnej na chec podpisania umowy juz i teraz.Jak masz umowe w reku to bardziej sie staraja aby dac ci zajecie.
24 czerwca 2013 21:05
witam,
chcialabym dowiedzieć sie czy znacie jakies firmy oferujące prace jako opiekunka we Francji lub w Belgii?
24 czerwca 2013 21:12
irena64

witam,
chcialabym dowiedzieć sie czy znacie jakies firmy oferujące prace jako opiekunka we Francji lub w Belgii?

Przeglądając kiedys oferty agencji natknęłam się na Francję,ale niestety nie pamiętam nazwy Agencji.Musisz przejrzeć ofertę każdej Agencji.
24 czerwca 2013 21:15
Jeśli nie zależy Ci tak bardzo na kraju, lecz na języku, to możesz jechać do Szwajcarii (części francuskojęzycznej) lub Luksemburga, dziś jest nawet oferta pracy na dole strony głównej do tego drugiego kraju. Francja była u nas tylko raz, a jestem tu ponad rok, lecz niestety nie pamiętam nazwy firmy.