Mam 19 lat i chcę być opiekunką

16 maja 2013 16:46 / 2 osobom podoba się ten post
Kaya

Orchidea, w tym wypadku andrea ma racje. Ja np do mojej Mamy nie zatrudnilabym takie starej opiekunki po 50cte. Wyjatkiem jest Romanka ;) Przypomialo mi sie jak taka dziewczyna jechala ze mna busem do DE. Ona do takiego dziadka, ktory zawsze podkreslal do posrednika "Tylko przysle mi pan taka do 30stki ale z zebami ! "

Kayu, kiedy miałam dziesięć lat, piętnastoletnia siostra mojej koleżanki była dla mnie baaaaardzo wiekowa! Za kilkanaście lat będziesz się pewnie dziwnie czuła, gdy ktoś powie o Tobie - stara. Bo przy naszych prawie 100-letnich babciach i dziadkach, my po 50-tce jesteśmy prawie jak nastolatki, hi, hi...
16 maja 2013 17:36 / 1 osobie podoba się ten post
Kaya - Ty już nie rób za taka młódkę,bliżej 30stki jak 20stki-są młodsze na forum:)
16 maja 2013 20:24
Ale dyskusja się rozwinęła :)
 
Chciałam jechać do Niemiec żeby być bliżej mojej mamy, która też jest opiekunką ale jeżeli chodzi o znalezienie pracy, to nie mogę liczyć na jej pomoc... Teraz zaczynam się nad tym głębiej zastanawiać i rozważać pomysł z Au Pair.
 Zarobki to dla mnie drugorzędna sprawa, ważniejszy jest sam wyjazd.
 Chciałam wszystkim Paniom podziękować za pomoc i otuchę. :)
17 maja 2013 12:04 / 1 osobie podoba się ten post
tak, tak Kasia63, ja juz 30stka nie ma co ukrywac :/


Cherrybomb, no wlasnie najpierw Au Pair. Ja bym chetnie do USA wyjechala jako Au Pair ale juz za stara jestem , zwykle podaja wiek "do 26 r.z. " :( a jak angielski ? moze jako Au Pair do UK ? Nie patrz gdzie jest mama , nie jestes juz dzieckiem zeby mamusi sie trzymac.
18 maja 2013 11:31
Kaya

tak, tak Kasia63, ja juz 30stka nie ma co ukrywac :/


Cherrybomb, no wlasnie najpierw Au Pair. Ja bym chetnie do USA wyjechala jako Au Pair ale juz za stara jestem , zwykle podaja wiek "do 26 r.z. " :( a jak angielski ? moze jako Au Pair do UK ? Nie patrz gdzie jest mama , nie jestes juz dzieckiem zeby mamusi sie trzymac.

Wiem, wiem ale przez 4 lata spędzałam z nią może 1-2 miesiące w roku i chciałam to zmienić ... Muszę zacząć myśleć o sobie.
Zgłosiłam się już jako Au Pair właśnie do UK i zobaczymy co z tego będzie. Teraz mam dwie opcje gdyż, jedna z agencji opiekunek zgłosiła się do mnie i dowiedziałam się, że jeżeli znam język i mam doświadczenie to wiek nie jest przeszkodą i mogą nawiązać ze mną współpracę. :) Zapisałam się też wstępnie na dość sensowny kurs opiekunek osób starszych, gdzie można odbyć 120 godz. praktyk.
Ta agencja to Carework w Poznaniu, może któraś z Pań wie coś na ten temat?
18 maja 2013 11:35
Kaya - no niemozliwe !!!!!!Do czegoś jesteś za stara????????????????Straszne:):):):):)
18 maja 2013 12:39
A mi babeczki z biura wynalazly raz bardzo fajna stelle.Niestety dostaly odpowiedz od rodziny,ze ja za mloda jestem (42 l.).... no nawet nie wiecie jak sie ucieszylam
18 maja 2013 13:21
Cherrybomb, o widzisz ! Wiec zgodz sie z Carework jechac !!! Skoro tam przyjmuje rowniez 19stoletnie Opiekunki to szansa dla Ciebie !!! Tylko uwazaj zeby Cie nie wyslali do jakiegos "rozrywkowego" dziadka. Zrob tak ze po prostu kwuwaj niemiecki ! Tyle godzin dziennie ile dasz rade !!! Zebys podstaw sie nauczyla !

Kasia63, no nie tylko do tego. Najlepsze lata mam juz dawno za soba !!!


Dorothea41, 41 lat i za mloda ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!??!
Moja kolezanka wyjezdzala 2 razy z Promedica ( z Wawy ). miala wtedy 26-27 lat.
18 maja 2013 13:29
Kaya.... sadzilam ze jestes blizej 18-tki niz 30-tki... Twoje zachowanie na to wskazywalo:((( jak tez mozna sie pomylic....
18 maja 2013 13:38
skad mozesz, kika 1, wiedziec jak sie zachowuje ? wrecz przciwnie .ja jestem dosc powazna. a pisanie na forum i rzeczywistosc to dwie rozne rzeczy -_- powinnas to wiedziec


Cherrybomb, z tego co patrzylam w Carework zarobisz 850 € netto / miesiecznie. Dobre i to na poczatek :)
18 maja 2013 13:42
Kaya

skad mozesz, kika 1, wiedziec jak sie zachowuje ? wrecz przciwnie .ja jestem dosc powazna. a pisanie na forum i rzeczywistosc to dwie rozne rzeczy -_- powinnas to wiedziec


Cherrybomb, z tego co patrzylam w Carework zarobisz 850 € netto / miesiecznie. Dobre i to na poczatek :)

Kayu... to nie miala byc reprymenda... badz soba... obojetnie w realu czy tutaj...  bzdury i ja tez wypisuje... a co dopiero taka mlodz... jak Ty:))) Milego klikania...
18 maja 2013 14:06
no to dobrze Kika1 :D

Patrzylam test niemieckiego tez na tym Carework. Smieszne odpowiedzi sa :D

Ich habe kein Geld dabei. Wie_________ wir jetzt die Fahrkarte?
klauen
bezahlen
zählen



Was kochst du heute zu Mittag?
Geschirrspüler, Besteck und Servietten
Frikadellen, Kartoffeln und Gemüse
Stollen mit Kaffee


Stollem mit Kaffe :D


Der Betreute hat Fieber. Was machen Sie?
Ich gebe ihm eins der polnischen Medikamente, die mir immer bei Kopfschmerzen helfen.
Ich messe ihm die Temperatur, wenn die höher als üblich ist, kontaktiere ich den Arzt.
Warte ab, es ist nur eine Erkältung, nach 7 Tagen ist sie sowieso vorbei.


Noch 7 Tage und vorbei aber ALLES vorbei :D Oma auch :D
18 maja 2013 14:08
Ja pije morgens Sekt a tu napisali ze zla odpowiedz :/ Skad wiedza co pije :)


Morgens trinke ich immer _______
Kaffee
Schlagsahne
Sekt
18 maja 2013 14:27
Kaya

Cherrybomb, o widzisz ! Wiec zgodz sie z Carework jechac !!! Skoro tam przyjmuje rowniez 19stoletnie Opiekunki to szansa dla Ciebie !!! Tylko uwazaj zeby Cie nie wyslali do jakiegos "rozrywkowego" dziadka. Zrob tak ze po prostu kwuwaj niemiecki ! Tyle godzin dziennie ile dasz rade !!! Zebys podstaw sie nauczyla !

Kasia63, no nie tylko do tego. Najlepsze lata mam juz dawno za soba !!!


Dorothea41, 41 lat i za mloda ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!??!
Moja kolezanka wyjezdzala 2 razy z Promedica ( z Wawy ). miala wtedy 26-27 lat.

Kaya jak uwaznie przeczytasz moj post to zauwazysz,ze napisalam dla RODZINY jestem za mloda.Dla firmy w sam raz hahaha pozdrawiam
18 maja 2013 15:57 / 1 osobie podoba się ten post
Kaya

Cherrybomb, o widzisz ! Wiec zgodz sie z Carework jechac !!! Skoro tam przyjmuje rowniez 19stoletnie Opiekunki to szansa dla Ciebie !!! Tylko uwazaj zeby Cie nie wyslali do jakiegos "rozrywkowego" dziadka. Zrob tak ze po prostu kwuwaj niemiecki ! Tyle godzin dziennie ile dasz rade !!! Zebys podstaw sie nauczyla !

Kasia63, no nie tylko do tego. Najlepsze lata mam juz dawno za soba !!!


Dorothea41, 41 lat i za mloda ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!??!
Moja kolezanka wyjezdzala 2 razy z Promedica ( z Wawy ). miala wtedy 26-27 lat.

Kaya - to mnie zastrzeliłaś:) Ja jeszcze najlepszych lat za sobą nie mam-raczej przed sobą:):):)To co Ty nieboraczku będziesz robic w okolicach 50tki,aż smutno mysleć...........