Pytanie o gewerbe

31 maja 2013 15:47 / 1 osobie podoba się ten post
stasia83

i byl kayu tyle ze mi powiedziano ze jedziemy mnie zameldowac pod adresem rodziny u ktorej pracowalam a nie otwierac gewerbe

Jak dla mnie to jest sprawa dla prokuratora. To jest zwykłe oszustwo i myślę,że jak znajdziesz innych oszukanych w ten sposób to jest sprawa do wygrania.
Może napisz na Poloniuszu ogłoszenie,że szukasz poszkodowanych przez tę firme
31 maja 2013 15:54
Kayu rozmawiam dobrze po niemiecki i rowniez rozumiem ale nieumiem czytac jak zaczelam weszyc to córka rodziny u której pracuje mi pomogla poszla ze mna do rathusu i teraz juz mam te wszystkie dokumenty o gewerbie oczywiscie kopie bo orginaly pozabierala posredniczka
31 maja 2013 15:59
ivalilia a pod czym dodac to ogl na poloniuszu szukam pracy czy dam prace?zeby jak najwiecej osob to przeczytalo,bo ja juz zaczelam dzialac bylam u adwokata i tez mi powiedzial ze ta sprawa sie tylko do sadu nadaje
31 maja 2013 16:03
stasia83

ivalilia a pod czym dodac to ogl na poloniuszu szukam pracy czy dam prace?zeby jak najwiecej osob to przeczytalo,bo ja juz zaczelam dzialac bylam u adwokata i tez mi powiedzial ze ta sprawa sie tylko do sadu nadaje

Mozesz rowniesz umiescic ogloszenie na My Polacy.Tam jest osobny temat OSZUSCI.
31 maja 2013 16:28
stasia83

Kayu rozmawiam dobrze po niemiecki i rowniez rozumiem ale nieumiem czytac jak zaczelam weszyc to córka rodziny u której pracuje mi pomogla poszla ze mna do rathusu i teraz juz mam te wszystkie dokumenty o gewerbie oczywiscie kopie bo orginaly pozabierala posredniczka

Strasznie to wszystko szemrane,ta Twoja pseudo firma-wyszło na to ,ze na własną prośbę się dałaś oszukać.Dlatego ja się cały czas zastanawiam nad tą gewerbą -bo co innego mówic przyzwoicie i poczytać sobie gazetkę na luzie a całkiem co innnego wypełniać urzędowe papiery.1200 za dwoje to mało -jasna sprawa ale za jedną jest ok..Co zamierzasz teraz zrobic z tym oszustwem?Takich jak Ty jest więcej -nie tylko ta jedna pośredniczka żeruje na zdesperowanych kobietach,które dadzą sobie przysłowiowe dziecko w brzuch wmówic byle prace mieć. 
 
Wczesniej pisałam o koleżance  z którą rozmawiałam nt. gewerby-ona już czyta forum,obiecała,że się zaloguje i sama powyjaśnia niejasności o które pytałyście.
31 maja 2013 16:57
Napiszcie nazwe tej dziwnej firmy! Poszukam w necie opinii !
31 maja 2013 17:09
Nie znajdziesz opinii bo ja juz szukalam firma jest niemiecka a szefowa polka mieszkajaca na stale w DE
31 maja 2013 18:20
Och Stasia83 to wpadlas jak sliwka w szambo ! Sprobuj zeby ci corka podopiecznych pomogla zamknac te Gewerbe . I niech cie zatrudnia normalnie lub MiniJob .... .
31 maja 2013 18:28
Juz przy pomocy córki wlasnie zamknełam ta gównianą gewerbe
31 maja 2013 19:22
no to przynajmniej tyle dobrze ze zamknelas . skad te firme wytrzasnelas w ogole skoro w necie nie ma opinii ?
31 maja 2013 19:54
Kolezanka mi dala jej nr tel a ze mam synka i potrzebowalam kasy to pojechalam bo tak ladnie przez tel spiewała ubezpieczenie mamy i wogóle wszystko cudnie
27 lipca 2013 16:34
BETI 30

witam mam pytanie dotyczace gewerby.
obecnie pracuje w Niemczech na umowe zlecenie i jestem juz tutaj 7 miesiecy bez przerwy. Dowiedzialam sie ze musze w ciagu roku miec najmniej 2/3 zleceniodawcow (choc niechetnie bym zmieniala rodzine ze wzgledu na super warunki). czy wie ktos moze czy takie dlugie siedzenie u jednej rodziny moze miec jakies niemile konsekwencje??? bo z nieoficjalnego zrodla dowiedzialam sie rowniez, ze jezeli finanzamt by dociekal to moze mnie oskarzyc o samozatrudnienie co jest bardzo karalne i dla mnie i dla rodziny, ktora podpisala ze mna umowe/zlecenie.
prosze o jakies wskazowki , porady lub jakies wsparcie prawne jezeli ktos sie na tym zna.

czlonek rodziny u ktorej pracuje zaproponowal mi rowniez rozwiazanie i spisanie umowy z nim tak tylko dla swietego spokoju.
czy moze lepszym rozwiazaniem dla mnie i dla rodziny byloby zarejestrowanie mnie na stale, skoro i oni i ja chce u nich dlugo pracowac???

prosilam rowniez firme przez ktora sie tu znalazlam o jakiekolwiek wyjasnienie mi tej kwesti ale oczywiscie bez odzewu, no bo jak inaczej... jak mi by cos grozilo to oni sa czysci.

z gory dzieki za jakiekolwiek odpowiedzi i pomoc
pozdrawiam

witaj , poczytaj tutaj ,sa tu wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania a takze wiele innych cennych przepisow 
http://prawoniemieckie.pl/2012/04/20/co-to-jest-gewerbe/
pozdrawiam 
28 lipca 2013 14:40
szumwiatru

witaj , poczytaj tutaj ,sa tu wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania a takze wiele innych cennych przepisow 
http://prawoniemieckie.pl/2012/04/20/co-to-jest-gewerbe/
pozdrawiam 

 HALLO HALLO SZUM WIATRU odezwij sie podaj jakis kontakt:):):) to ja z Augsurga !!! Hexo jedna przepadlas jak kamien w wode:):):) calusy!!!:):):)AUGSBURG-NEUSASS-a wogole ja pracuje na gewerbe
28 lipca 2013 15:10
Witam.Jestem tutaj nowa.Mam do was pytanie dostałam oferte pracy z niemieckiej agencji za 1200 eoro na reke na niemieckiej gewerbie z ubezpieczeniem w Polsce.możecie mi coś poradzic?jak to wyglada?bo jesli to jakis przekręt to zrezygnuje mam czas do jutra.
28 lipca 2013 18:28
milena

Witam.Jestem tutaj nowa.Mam do was pytanie dostałam oferte pracy z niemieckiej agencji za 1200 eoro na reke na niemieckiej gewerbie z ubezpieczeniem w Polsce.możecie mi coś poradzic?jak to wyglada?bo jesli to jakis przekręt to zrezygnuje mam czas do jutra.

Co za naciagacze?? Jak to trzeba uważać? Może przyjmiesz ofertę, podpiszesz a oni puszczą Cię w trąbę! Tak, ubezpieczenie w Polsce taniej ich wyjdzie jak w Niemczech, resztę wezmą do swoich kieszeni a ty zapłacisz karę - jak przyjdzie kontrola - nie oni! Takich cwaniaków omijać z daleka!