Pytanie o gewerbe

05 lipca 2015 07:35 / 3 osobom podoba się ten post
robert72

Tobie faktycznie ostatnie wysokie temperatury zaszkodziły.Nie pisz bzdur bo aż oczy bola od tych idiotyzmów

Czepiłeś się Emilii.Ona to w marcu pisała .Upałów wtedy w Polsce nie ma.Napisz sam jak powinno być.Szczerze i chętnie skorzystam,bo Szukam nowych możliwości.
05 lipca 2015 08:18 / 5 osobom podoba się ten post
teresadd

Czepiłeś się Emilii.Ona to w marcu pisała .Upałów wtedy w Polsce nie ma.Napisz sam jak powinno być.Szczerze i chętnie skorzystam,bo Szukam nowych możliwości.

To juz tradycja z tym czepianiem się.Miałam GW w DE  - i wiem jak jest,ponieważ musialam sie rozliczyć.Ale nie bedę pisała nic w tym temacie ponieważ najwięcej informacji i to tych prawdziwych maja te,ktore nigdy GW nie miały.

Przy okazji napiszę,ze od wczoraj bardzo mi charakter złagoniał.Więc uważam,że wszyscy maja racje.Nie wdaje się juz w żadne udowadnianie racji, bo racja jest jak d......   kazdy ma własną.
05 lipca 2015 08:59 / 5 osobom podoba się ten post
No tak jakos temperatury na mnie srenio dzialaja, mozg mi sie nie lasuje.
O tym, ze co roku trzeba brac odpowiednie zaswiadczenie z PL na odpowiednim druku - wiem, i co roku to robie. Malo tego, dopisze, ze wraz z malzonkiem. 
Co mam w swoim zgloszeniu:
"Betreuung VON/BEI/EINER/IM/IN Senioren (keine Pflegetätigkeit)
Durchführung von Besorgungen und Erledigungen und/oder/sowie Tätigkeiten im Haushaltsbereich."

Durchführung von Arbeitsvermittlungen - to drugi punkt mojej dzialalnosci.

Reszta do sprawdzenia na stronie:

http://www.finanzamt.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=70&Itemid=131

Nie wiem, o co chodzi, jakie zarzuty na mnie znowu wisza. Czy stanowie jakies zagrozenie dla innych? Podkreslam, ze ja nikogo nie namawiam. Te osoby, ktore ze mna pracuja, sa o wszystkich uwarunkowaniach poinformowane.



05 lipca 2015 09:11 / 4 osobom podoba się ten post
 mnie tylko zastanaia,że jeden może nachalnie swoje pośrednictwo reklamować a z innego sie nabija i stawia go w świetle takim,że stach sie bać". (patrz :wcześniejsze wpisy)

kazda opiekunka szukajaca pracy sama wybiera czy firme czy pośrednika ponieważ dopiero po zatrudnieniu okazuje się jakie to kwiatki.Dobrze by było gdyby reklamą zajęła sie opiekunka, ale ta prawdziwa a nie klakier*. I wtedy to będzie wiarygodne.
05 lipca 2015 09:28 / 3 osobom podoba się ten post
mleczko1

 mnie tylko zastanaia,że jeden może nachalnie swoje pośrednictwo reklamować a z innego sie nabija i stawia go w świetle takim,że stach sie bać". (patrz :wcześniejsze wpisy)

kazda opiekunka szukajaca pracy sama wybiera czy firme czy pośrednika ponieważ dopiero po zatrudnieniu okazuje się jakie to kwiatki.Dobrze by było gdyby reklamą zajęła sie opiekunka, ale ta prawdziwa a nie klakier*. I wtedy to będzie wiarygodne.

Ale tu nie ma nic do zrozumienia... Emilia jeszcze nigdy nie wypowiedziala sie na temat opiekunek jak ty czy robert! Nigdy nie obrazila slowem pisanym...i tylko tyle....przynajmniej ja tego nie zuwazylam.Bylo juz straszenie polskimi firmami jak to w nich zatrudnione opiekunki beda mialy do czynienia z US  itd. Itp. Teraz straszenie niemieckimi gewerbami...'To juz jest zalosne 
05 lipca 2015 09:38
Nie bede cytowała głupot. Ale jedno napisze o czym nie wszystkie opiekunki wiedzą ponieważ różnie bywa z czytaniem wpisów na bieżąco.Był czas,że Robert został przedstawiony jako osoba nie wiarygodna a wręcz ubliżano mu wulgarnie na forum .I to grupa wzajemnego wsparcoa czyniła.Pod płaszykiem troski o innych.
I wiem kiedy to było.Byłam w pracy i czytałam wpisy.To była żenada.

Nikt tu nie jest ubezwłasnowolniony.Każdy wie po co jedzie i kazdy ma szanse wybrać  dogodny sposob zatrudnienia. Nie ma co zaciemniac problemu.
05 lipca 2015 09:44 / 5 osobom podoba się ten post
No tak ! charakter z wiekiem łagodnieje ! a co tam z wiekiem - z każdą minutą ! .....mój też złagodniał , jeszcze momencik i aniołem będę .......tylko tych różków w zaden sposób oderwać sobie nie mogę , ogon urwałam bez wysiłku
05 lipca 2015 10:03 / 1 osobie podoba się ten post
Ja się zastanawiam kim jest bona55 skoro tak usilnie stara się nas zniechęcić do zakładania niemieckiej gewerby? Jaki ma w tym cel? Chyba domyślam się bo wiem kto traci jeśli opiekunka zaczyna działać na własną rękę rezygnując z pośredników różnej maści?
05 lipca 2015 10:33 / 3 osobom podoba się ten post
Dodam tylko - jako ostatnie slowo "oskarzonego" (to do Michalinki), ze opiekunka w dalszym ciagu jestem, rowniez, wiec nie czuje sie w obowiazku opuszczania tego forum.
05 lipca 2015 10:48 / 1 osobie podoba się ten post
Szanowne Panie forumowiczki, jesli ktos chce sobie zakładac gewerbe i pracowac na własnej działalnosci to droga wolna. Mnie jedynie chodzi o to, ze 95 procent wypowiedzi na forum dotyczace Gewerby sa nieprawdziwe i wyssane z palca.Ktos cos usłyszał, ktos drugi dopowiedział i tak rodza sie potem historie nie majace nic wspólnego z rzeczywistoscia.Wczoraj a raczej dzisiaj w nocy czytałem wpis Bony i jest to jeden z nielicznych wpisów ,który zawiera całą prawde o Gewerbe. Fakt, zostało to po krótce wyjasnione. Jesli ktos chce zakładac Gewerbe to najlepiej jak sie uda do odpowiedniego urzedu w danym mieście lub do niemieckiego ksiegowego po wszystkie informacje.
To co Emilia napisała jest bzdura.!!! Link ,który wkleiła jest sponsorowany przez biuro w polsce, które niby udziela pomocy w sprawach Gewerby.Wiem, bo kiedys chciałem skorzystac z ich pomocy i dowiedziałem sie jak Finazamt.pl funkcjonuje. I na koniec- NIE MA FIZYCZNEJ MOZLIWOSCI ZAŁOŻYĆ GEWERBE NIE MAJAC MELDUNKU W NIEMCZECH. Nie mozna byc zameldowanym w polsce,byc emerytem i założyc bez meldunku Gewerbe w Niemczech.Ludzie, zasięgnijcie naprawdę fachowych informacji a potem dzielcie sie nimi.
Aha, i przepraszam Emilie, nie zauważyłem, ze swój wpis zrobiła w marcu.
05 lipca 2015 10:54 / 1 osobie podoba się ten post
Robert, prosze, daj mi spokoj, nie czepiam sie Ciebie, funkcjonuje nie posiadajac miejsca zamieszkania w DE, rozliczenia robi mi niemiecki, dyplomowany Steuerberater (bo takie sa wymagania wlasnie wtedy, kiedy nie mieszka sie fizycznie w DE). Dokumentacje mam w porzadku. Spelniam wszystkie wymagania, stawiane przez niemiecki urzad skarbowy, mam numer podatkowy, mam numer indentyfikacyjny na prace poza DE. Koniec, nic wiecej nie napisze.
05 lipca 2015 10:54 / 2 osobom podoba się ten post
Nie wiem z jakiego powodu toczy się wojna Robert-Emilia domyślam się że chodzi tu o konkurencję bo obydwoje jesteście pośrednikami.Egal. Co do niemieckiej gewerby wiem tyle że wiele opiekunek pracuje właśnie na tej zasadzie i żyją i są zadowolone więc da się:).
05 lipca 2015 10:58 / 2 osobom podoba się ten post
Marta

Nie wiem z jakiego powodu toczy się wojna Robert-Emilia domyślam się że chodzi tu o konkurencję bo obydwoje jesteście pośrednikami.Egal. Co do niemieckiej gewerby wiem tyle że wiele opiekunek pracuje właśnie na tej zasadzie i żyją i są zadowolone więc da się:).

Ja przepraszam, ale wojny nie prowadze, odpowiadam tylko grzecznie na zarzuty. Ja nie mam aspiracji bycia dla kogokolwiek konkurencja, bo rynek jest duzy, wszyscy sie zmieszcza, nie mam tez ambicji dorobienia sie kokosow, ja tylko chce normalnie zyc. Naprawde mam dosc ciaglego zarzucania mi roznych klamstw, falszerstw i tym podobnych insynuacji. Nic nie poradze na to, ze jestem, pracuje, dzialam i jakos sobie radze.

Milego dnia wszystkim, mam nadzieje, ze juz wszystko wyjasnilam.
05 lipca 2015 11:04
emilia

Robert, prosze, daj mi spokoj, nie czepiam sie Ciebie, funkcjonuje nie posiadajac miejsca zamieszkania w DE, rozliczenia robi mi niemiecki, dyplomowany Steuerberater (bo takie sa wymagania wlasnie wtedy, kiedy nie mieszka sie fizycznie w DE). Dokumentacje mam w porzadku. Spelniam wszystkie wymagania, stawiane przez niemiecki urzad skarbowy, mam numer podatkowy, mam numer indentyfikacyjny na prace poza DE. Koniec, nic wiecej nie napisze.

Emilia, jak możesz nie miec zameldowania w De, skoro masz je podane na swojej stronie internetowej.Musiałas podac jakis adres w niemczech przy zakładaniu Gewerbe,inaczej sie nie da.Musisz miec jakis adres skoro otrzymałas i nr podatkowy .ubezpieczenie musisz płacic sama w krankenkase.
i zeby było jasne,  nie jestem z Emilia zadna konkurencja, nie prowadze z Nia zadnej wojny a różnica miedzy nami polega na tym, ze emilia prowadzi Gewerbe a ja posiadam certyfikat i pozwoolenie na prowadzenie Agencji zatrudnienia na terenie Niemiec i nie dotyczy ona tylko branzy opiekuńczej a dotyczy wszystkich zawodów i różnych gałęzi przemysłu.
05 lipca 2015 11:13 / 2 osobom podoba się ten post
Robert, bardzo Cie przepraszam, ale nie masz racji. Na podstawie przepisow, obowiazujacych w UE obywatel mieszkajacy na terenie Wspolnoty MA prawo zalozyc dzialalnosc na terenie innego panstwa, bedacego czlonkiem UE.
Nie ma warunku, ze trzeba na terenie panstwa, gdzie prowadzi sie dzialalnosc mieszkac. Adres - tak mam, ale jest to siedziba mojej firmy, a nie moj adres zamieszkania.
Ubezpieczenia - jako osoba, NIE mieszkajaca na terenie DE NIE mam obowiazku oplacania tu ubezpieczen. Tym bardziej, ze posiadam takowe z racji swojego statusu w PL. Powiem wiecej, osoba, prowadzaca w DE dzialalnosc, ale mieszkajaca w innym panstwie UE - NIE moze w DE oplacac ubezpieczen, robi to w panstwie, w ktorym mieszka. Natomiast, na podstawie obowiazujacego w DE prawa - mam przyznany i pobieram dodatek na moja mlodsza corke (uczy sie).
Wiesz, naprawde poswiecilam sporo czasu i pieniedzy, zeby wiedziec, co moge, a co nie.

Natomiast masz racje co do tego, ze osoby mieszkajace na terenie DE, czy innego panstwa UE, zakladajace w DE, czy w swoim kraju zamieszkania dzialalnosc - musza obligatoryjnie oplacac ubezpieczenia.