• Niedzielne wybory w Niemczech wygrywa CDU Angeli Merkel

  Data dodania 24 września 2013
  Główny rywal CDU – partia Socjaldemokratów (SPD) przegrali wyborczy pojedynek stosunkiem głosów 41,5% do 25,7.

  Dziś niemiecka prasa podkreśla, że kanclerz Merkel cieszy się sporym zaufaniem wyborców, co jest jedną z ważniejszych cech silnego państwa. Jako receptę na jej polityczny sukces upatruje się w głębokim spokoju, opanowaniu i rozsądku, czyli sposobie w jakim kierowała polityką państwa w minionych kilku latach. To właśnie Merkel przypisuje się największe zasługi za to, że w trudnych dla całej Europy ekonomicznie czasach, potrafiła rządzić swoim krajem w sposób zróznoważony i chroniący obywateli od skutków kryzysu światowego.

   

  Lider SPD - Peer Steinbrueck nie jest jednak traktowany przez media jako człowiek, który poniósł klęskę. Jego walka o głosy wyborców, trwała do samego końca, pomimo że sondaże nie dawały mu żadnych szans na wygraną. Mimo tego że media wytykały mu wiele błędów, w dniu dzisiejszym nazywany jest „drugim zwycięzcą”, który wie że nie należy składać broni przed końcem batalii.


  Jak rysuje się przyszłość polityczna Niemiec po wyborch? Spekulacje ekspertów trwały już od jakiegoś czasu. Cała Europa po cichu liczyła na jej zwycięstwo, mając nadzieję, na dalszy ciąg prowadzenia polityki międzynarodowej w dotychczasowy sposób.

  Angela Merkel zwyciężając w wyborach zostanie kanclerzem po raz trzeci z rzędu. Dotychczas ta sztuka udała się zaledwie dwóm politykom (Konradowi Adenauerowi i Helmutowi Kohlowi).
  Zdolności przywódcze Angeli Merkel, umiejętności strategiczne i elastyczność uczyniły z niej jedną z najbardziej wpływowych postaci na światowej scenie politycznej.

0 użytkowników online

Reklama