• Sukcesy polskich kobiet w Niemczech

  Data dodania 25 listopada 2013
  Co przesądza o sukcesie polskich przedsiębiorczyń w Niemczech? Zdaniem Marty Cofta, specjalistki ds. eksportu, koordynującej międzynarodowy projekt „imPuLsy – Polka – Przedsiębiorczyni – Europejka”, są to po części cechy związane z dobrym wykształceniem, jak i zwyczajną życiową zaradnością, rzetelnością i odwagą w podejmowaniu wyzwań.

  Marta Cofta jest członkiem Stowarzyszenia Polki w Gospodarce i Kulturze, którego celem jest kreowanie wizerunku polskich kobiet prowadzących biznes na terenie krajów europejskich. Organizacja może pochwalić się już wieloma sukcesami. Jak twierdzi szefowa Stowarzyszenia – Alina Winiarska – polskie kobiety już dziś są postrzegane na terenie krajów UE jako energiczne i przedsiębiorcze.

  Stowarzyszenie mające swą siedzibę w Berlinie, zrzesza w swych szeregach kobiety, które prowadzą samodzielny lub rodzinny biznes na terenie Niemiec. Od kilku lat ich członkinie, wspierają się nawzajem, co pozwala im na wieloraki sposób ułatwić swoim przedsiębiorstwom konkurencję na trudnych rynkach.

  W celu kontynuowania idei przedsiębiorczości wśród kobiet organizowane będą dalsze konferencje z cyklu „imPuLsy – Polka – Przedsiębiorczyni – Europejka”. Jeśli jesteś zainteresowana udziałem w nich, to wszelkie informacje odnajdziesz na stronie: http://www.2001-ev.de/

1 użytkowników online

 • nincia

Reklama