Dodane przez Ewelina.P 04 czerwca 2018

Praca dla opiekunki osób starszych

Miejsce pracy: Bremen

ZLECENIE NOWE

TERMIN: 14.06.- 14.08.2018

Miejscowość: 28279 BREMEN

Osoba podopieczna: kobieta

Wzrost 155

Waga 50

Wiek 77 lat

Opis osoby podopiecznej:

Kobieta miała dwa miesiące temu amputowana prawa nogę i po szpitalu przebywała w domu. Następnie przebyła udar i trafiła do szpitala. Na skutek tego miała zoperowana tętnice szyjna i obecnie odbywa rehabilitacje i wraca do domu 14.06. kobieta jest osoba pogodna, spokojna , trochę zamknięta w sobie. Kobieta porusza się na wózku, w niedługim czasie otrzyma protezę. Do kąpieli i toalety jest do dyspozycji krzesło toaletowe i pod prysznic. Nie potrzebuje transferu, wykonuje samodzielnie. Pani choruje na cukrzyce, otrzymuje insulinę podawana przez niemiecka Pflegedienst. Parter domu ok 100 m jest przystosowany do poruszania się przez kobiet.

Opiekunka otrzymuje własne mieszkanie na piętrze z 2 pokojami, kuchnia i łazienka, które zostały nie dawno wyremontowane. Do prac ogrodowych zatrudniony jest ogrodnik. Większe zakupy robi syn w razie potrzeby.

Schorzenia: udar, częściowa inkontynencja, cukrzyca

Pflegedienst: będzie przychodzić

Czynności wykonywane przez podopieczną:

- poruszanie się-  tymczasowo wózek

- toaleta- z pomocą

- higiena osobista/ mycie- z pomocą

- ubieranie- z pomocą

- jedzenie- samodzielnie

Wstawanie w nocy: czasami

Zakres obowiązków:

- gotowanie

- sprzątanie

- pranie

- zakupy

Warunki domowe:  mieszka w domu jednorodzinnym z tarasem i ogrodem

Warunki dla Opiekunki:
- mieszkanie z łazienką, kuchnia

-TV, Internet

 Wymagania:
- komunikatywna znajomość niemieckiego

- opiekunka musi pracować samodzielnie, i przy tym umożliwiać  współdecydowanie podopiecznej

- gotowość do pracy 2 msc

Warunki zatrudnienia:

Umowa zlecenie

1250 Eur

 tel. 897220760, 896761125