Dodane przez Ewelina.P 13 czerwca 2018

Praca dla opiekunki osób starszych

Miejsce pracy: Niemcy

Rozpoczęcie: 01.07.2018

Miejscowość: 31633 Leese (k. Hanoveru)

Osoba podopieczna: małżeństwo

Kobieta: Wzrost 157 cm, Waga 50 kg, Wiek 93 lata

Mężczyzna: wzrost 180 cm, waga 75 kg, wiek 90 lat

Opis osób podopiecznych:

Pani w wieku 93 lat (PG3-4), ma niewydolność serca, inkontynencję, cewnik i przewlekłą biegunkę. W ostatnim czasie sytuacja z biegunką ulega jednak poprawie. Porusza się z pomocą przy rollatorze oraz na wózku inwalidzkim, jest osłabiona, ale pomaga przy transferze z wózka na łóżko i odwrotnie. Wymaga pomocy przy myciu, pielęgnacji ciała, ubieraniu. Je/pije samodzielnie.

Pan w wieku 90 lat (PG2), ma początkującą demencję, zaburzenia rytmu serca i inkontynencję. Porusza się samodzielnie i przy rollatorze. Jest sprawny i samodzielny.

Córka podopiecznych mieszka w tej samej miejscowości, robi zakupy (daleko do sklepu). Druga córka mieszka w Norymberdze. Cała rodzina jest serdeczna.

Podopieczni zamieszkują parter domu, góra będzie do dyspozycji Opiekunki.

Ogrodem zajmuje się ogrodnik.

Opiekunka koniecznie musi być osobą niepalącą.

Schorzenia: Pani: niewydolność serca, inkontynencja, cewnik

Pan: początkująca demencja, zaburzenia rytmu serca, inkontynencja

Pielęgniarka: brak

Czynnosci wykonywane przez podopieczną:

- poruszanie się – Pani: przy rollatorze i na wózku

- toaleta- z pomocą

- higiena osobista/ mycie- z pomocą

- ubieranie – z pomocą

- jedzenie- samodzielnie

Wstawanie w nocy: może się zdarzyć

Zakres obowiązków:

- gotowanie

- sprzątanie

-prowadzenie domu

Warunki domowe:  dom dwurodzinny z ogrodem

Warunki dla Opiekunki:
- pokój, oddzielna łazienka

-TV, radio, Internet

 Wymagania:
- komunikatywna (+) znajomość j. niemieckiego

-bez prawa jazdy

-osoba niepaląca

-dobre referencje

- serdeczna, empatyczna, opiekuńcza osoba

- gotowość do pracy 2 miesiące

-dobra gospodyni domowa

Warunki zatrudnienia:

Umowa zlecenie

Stawka 1250-1350

Tel. 897220760, 896761125