Dodane przez Ewelina.P 14 czerwca 2018

Praca dla opiekunki osób starszych

Miejsce pracy: Niemcy

ZLECENIE NOWE

Rozpoczęcie: 23.06.2018

Zakonczenie: 23.08.2018

Miejscowość: 27327 Martfeld (Dolna Saksonia)

Osoba podopieczna: kobieta

Opis osoby podopiecznej:

Seniorka ma 94 lata i jest lekko demencyjna. Fizycznie ma lekko ograniczoną prawa stronę po przebytym udarze w październiku 2017. Udar spowodował jej ogólne osłabienie, mimo to potrafi poruszać się przy balkoniku i potrafi samodzielnie wstawać. Jednak pomoc byłaby mile widziana, ale nie konieczna. Jest sympatyczna  i powściągliwa. Rodzina chciałaby Opiekunkę dla seniorki, która motywowałaby ją do aktywnego udziału w życiu codziennym  i spędzała z nią czas. Przy tym aby Opiekunka pilnowała babcie, aby przyjmowała leki o odpowiednich porach i płyny.  Opiekunka prowadzi dom, gotuje. Seniorka lubi dania jednogarnkowe „Eintopfe”

Pani mieszka w malej miejscowości ok 35 km od Bremen. U góry domu mieszka syn . Syn jada obiady i kolacje u podopiecznej od poniedziałku do piątku, dlatego Opiekunka  gotuje dla trzech osób (siebie, babci i syna).  Rodzina wspiera opiekunkę w zakupach i organizacji czasu wolnego.

Schorzenia: osłabienie starcze, początkująca demencja, udar (2017), częściowa inkontynencja

Pflegedienst: brak

Czynności wykonywane przez podopieczną:

- poruszanie się-  rollator

- toaleta- samodzielnie/ z pomocą

- higiena osobista/ mycie- z pomocą

- ubieranie- z pomocą

Wstawanie w nocy: sporadycznie

Zakres obowiązków:

- gotowanie

- sprzątanie

- pranie

- zakupy

Warunki domowe:  dom jednorodzinny

Warunki dla Opiekunki:
- pokój z Internetem

-TV, radio

 Wymagania:
- dobra komunikatywna znajomość j. niemieckiego

Warunki zatrudnienia:

Umowa zlecenie

1200-1250 eUR

Tel. 897220760, 896761125