Dodane przez Ewelina.P 19 czerwca 2018

Praca dla opiekunki osób starszych

Miejsce pracy: Niemcy

Rozpoczęcie: 30.06.2018

Miejscowość: 53842 Troisdorf-Spich (niedaleko Bonn)

Osoba podopieczna: kobieta

Wzrost 158 cm

Waga 60 kg

Wiek 97 lat

Opis osób podopiecznych:

Pani w wieku 97 lat, cierpi na osłabienie starcze i inkontynencję. 2x dziennie przychodzi pielęgniarka (rano i wieczorem), podaje pani lekarstwa i ją myje. Podopieczna wymaga wsparcia przy poruszaniu się, jeździ na wózku inwalidzkim, pomaga przy transferze z łóżka na wózek i odwrotnie. Pani może stać opierając się o kogoś, ale nie chodzi samodzielnie. Podopieczna potrzebuje pomocy przy pielęgnacji ciała, ubieraniu. Je/pije samodzielnie. Lubi rozmawiać, grać w gry planszowe i lubi, gdy ktoś jej czyta.

Raz w tygodniu przychodzi pani do sprzątania, jest również ogrodnik. Syn i dwie córki mieszkają w tej samej miejscowości i wspierają opiekunkę. Do sklepu jest ok. 5 minut drogi. Dla opiekunki do dyspozycji jest całe oddzielne piętro w domu.

Większe zakupy bierze na siebie syn. Do dyspozycji jest rower.

Schorzenia: osłabienie starcze, inkontynencja

Pielęgniarka: przychodzi 2x dziennie (rano i wieczorem)

Czynnosci wykonywane przez podopieczną:

- poruszanie się-  z pomocą/na wózku

- toaleta- z pomocą

- ubieranie- z pomocą

- jedzenie- samodzielnie

Wstawanie w nocy: 1-2 razy

Zakres obowiązków:

- gotowanie

- pranie, prasowanie

-sprzątanie

-zakupy

Warunki domowe:  dom jednorodzinny z ogrodem (o który dba ogrodnik). Pani mieszka sama.

Warunki dla Opiekunki:
- 2 pokoje, oddzielna łazienka

-TV, telefon

- Internet

 Wymagania:
- dobra znajomość j. niemieckiego

-doświadczenie w opiece

- serdeczna, empatyczna, opiekuńcza osoba, dobra gospodyni domowa, dobrze gotująca

- gotowość do pracy 2 miesiące

Warunki zatrudnienia: Umowa zlecenie

Stawka 1250

Tel. 896761125, 897220760