Dodane przez Ewelina.P 10 lipca 2018

Praca dla opiekunki osób starszych

Miejsce pracy: Niemcy

Zlecenie na zastępstwo

Rozpoczęcie 17.07.2018 - Zakończenie 10.09.2018

Miejscowość: Norymberga 90471

Osoba podopieczna: Pan

Wiek 93 lata

Waga 79

Wzrost 178

Schorzenia:  cukrzyca (podwyższony cukier, normowany tabletkami)  osłabienie starcze, nadciśnienie

Podopieczny nosi okulary, porusza się samodzielnie o lasce, rzadko z pomocą rollatora, pan nie ma inkontynencji, jest bardzo samodzielny. Podopieczny jest osobą dystyngowaną, bardzo lubiącą prowadzić rozmowy.  Senior bardzo ludzi oglądać wszelkiego rodzaju sport, czytać gazety oraz rozwiązywać sudoku. Podopieczny mieszka sam, 1 raz w tygodniu odwiedzają go dzieci na zmianę córka z synem, żadne z nich nie mieszka w tej samej miejscowości. Pan jest wyciszony, spokojny i bardzo miły. Zakupy robi opiekunka, do centrum miasta, gdzie są wszystkie sklepy jest 5 min drogi spacerkiem. Pieniądze na zakupy daje podopieczny, nie ma określonego granicą budżetu, jak się skończą środki, opiekunka zgłasza i dostaje kolejne. Dziadek nie czepia się, że zostało zbyt dużo wydane, jest w stosunku do tego wyrozumiały i świadomy. 1 raz w tygodniu przychodzi pflegedienst kąpać dziadka (na co dzień higienę osobistą wykonuje samodzielnie) oraz rozłożyć leki na cały tydzień,  które senior przyjmuje codziennie rano do śniadania. Pan nie ma żadnej diety oraz nie jest wymagający co do jedzenia, je wszystko co przyrządzi mu opiekunka.

Nie ma problemu z czasem wolnym, obecna opiekunka robi sobie 2 h przerwę po obiedzie, natomiast nie ma problemu, żeby przerwę wydłużyć w razie potrzeby o kilka godzin (oczywiście wszystko w granicach rozsądku) ponieważ podopieczny może zostać sam w domu i wtedy zazwyczaj czyta gazety i ogląda tv.

Obecna opiekunka bardzo chwili sobie to zlecenie i z chęcią na nie wraca.

Wstawanie w nocy: brak

Warunki domowe:

Dom jednorodzinny 120 m2 z ogrodem.

Warunki dla Opiekunki:

- do dyspozycji opiekunki jest ładny słoneczny pokój z internetem

- osobna toaleta

- łazienka z wanną i prysznicem jest dzielona z podopiecznym, natomiast senior nie używa na co dzień ani wanny ani prysznica, tylko raz w tygodniu korzysta z nich podczas wizyt pflegedienst.

Wymagania:

- dobra znajomość języka niemieckiego

- mile widziane prawo jazdy (auto do dyspozycji)

- kobieta niepaląca

Obowiązki:

- gotowanie

- sprzątanie

- pranie

- prasowanie

- zakupy

Warunki zatrudnienia:

Umowa zlecenia

Stawka 1250 € netto

Panie zainteresowane zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu: 506138562. Bądź mailowo: praca@probetreuung.eu