Dodane przez ProBetreuung 29 czerwca 2020

Opieka nad Panią 88 lat

Miejsce pracy: Voerde

RODZAJ:

1.       Stałe -  Irmgard

2.       Termin zlecenia od zaraz

3.       Miejscowość: 46-562 Voerde

Osoba podopieczna:

1.Wzrost:  160

2.Waga :43

3.Wiek: ur . 1931

Voerde to ładne miasto, spokojne i nieduże, ok 37 tys mieszkańców. Seniorka mieszka na granicy z miastem Diesnlaken. Do centrum jest ok 5 min rowwrem, a do Dienslaken jest tylko jeden przystanek pociągiem. 10 min rowerem od miejsca zamieszkania jest rzeka Ren, gdzie można podziwiać piękne widoki.

Opis Podopiecznej/go:

Pani Irmgard ma 88 lat  i jest spokojną, kochana seniorką. Seniorka spędza większość czasu w łóżku ponieważ bolą ją nogi- w zależności od dnia higiena odbywa się w łóżku.

Seniorka ma bardzo mało rodziny , tylko pasierb i jego żona przychodzą by dać pieniądze na zakupy.

Mieszkają ok 40 km dalej.
Budżet na zakupy 100 E

Pani chodzi do domu opieki dziennej 2 razy w tyg. ale w tej chwili są pozamykane

Schorzenia: początek demencji, osteoporoza, osłabienie starcze, artroza

Pielęgniarka: tak, rozdziela leki

Czynności wykonywane przez podopiecznego:

a)       poruszanie się – wózek

b)      toaleta – pani nosi pampersy

c)       higiena osobista/ mycie – z pomcą, do dyspozycji lift wannowy

d)      ubieranie- z pomocą

e)      Jedzenie-trzeba odpowiednio przygotować/ obiad nakarmić

Wstawanie w nocy – nie ma

Zakres obowiązków:

a)       prowadzenie gospodarstwa domowego (zakupy, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pranie)

b)      opieka nas osoba podopieczna (higiena, dbanie o dobre samopoczucie, pomoc w codziennych czynnościach życiowych)

Warunki domowe:  mieszkanie ok 66m2, do sklepu 5 min rowerem, 5 min pieszo do sklepu,

Warunki dla Opiekunki: pokój , łazienka, Internet.

Wymagania:

1.       znajomość j. niemieckiego: podstawowa / komunikatywna, palenie tylko na zewnątrz

2.       doświadczenie w opiece, doświadczenie z wymienionymi chorobami : doświadczona

3.       gotowość do pracy w okresie:

4.       Warunki zatrudnienia:Umowa zlecenie