Dodane przez ProBetreuung 08 lipca 2020

Opieka nad Panem 81 lat, 1550 € netto + premie

Miejsce pracy: 27619 Schiffdorf,

1.       Termin zlecenia od 20-23.07.2020  do: 6-8 tyg

2.       Miejscowość:  27619 Schiffdorf-Spaden

Osoba podopieczna:  Sebastian

1.Wzrost:  168

2.Waga :80

3.Wiek: ur .1939

Żona podopiecznego:  Hannelore, ur. 1943 – nie wymaga opieki, pani w pełni sprawna.

Opis Podopiecznej/go:

Pan sebastaian ma 81 lat i cierpi na chorobę Parkinsona, przez co jest bardzo powolny , ale mobilny przy balkoniku. Z powodu choroby wszystkie czynności wykonuje bardzo powoli. Potrzebuje wsparcia przy myciu, ubieraniu i podstawowych czynnościach. Nosi pieluchomajtki, w razie gdyby nie zdążył do toalety. Jedzenie trzeba odpowiednio przygotować, bo może mieć problemy manualne, by daną rzecz zjeść.

Trzeba mu pomaga przy wstaniu z fotela  - wystarczy podać rękę, podeprzeć i bardzo powili wstanie.

Opiekunka musi pilnować punktulanego przyjmowania leków. Rozłoży je odpowiednio żona, opiekunka musi podawać ściśle wg. Godzin.

Senior jest kochanym człowiekiem, z poczuciem humoru.

Seniorka ma 77 lat, jest samodzielna. Jest bardzo krzepką osoba o dobrym sercu, która od razu obdarza ciepłem. Cieszy się na przyjazd opiekunki, bo będzie miała wsparcie i jest zachwycona, ze ktoś jeszcze będzie mieszkał w domu. Seniorka robi zakupy, zajmuje się domem, chętnie gotuje i zajmuje się ogrodem. Przy prowadzeniu domu będzie potrzebować niewielkiej pomocy.

Opiekunka też może gotować, jak chce, Seniorka chętnie będzie próbować polskiej kuchni.

Seniorzy mieszkają w zadbanym domu z ogrodem, ogrodem zimowym i tarasem. Jest blisko do sklepów i wybrzeża, parter jest dostosowany do osoby niepełnosprawnej .

Opiekunka otrzyma przestrzenny pokój z łazienką , TV i dostęp do internetu. Wszystko wyposażone nowymi meblami.

Senior będzie chodził raz w tyg do domu opieki , jak tylko będzie to możliwe. 2 razy w tyg przychodzi fizjoterapeuta, by senior zachował sprawność.

Schorzenia: Sebastian Parkinson, osłabienie starcze, inkontynencja

Pielęgniarka: nie ma, leki podaje żona

Czynności wykonywane przez podopiecznego:

a)       poruszanie się – przy balkoniku

b)      toaleta – lekka inkontynencja moczu -nosi wkładki

c)       higiena osobista/ mycie – z pomocą

d)      ubieranie- z pomocą

e)      Jedzenie. – trzeba odpowiednio przygotować/z pomocą

Wstawanie w nocy nie ma

Zakres obowiązków:

a)       prowadzenie gospodarstwa domowego (zakupy, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, pranie)

b)      opieka nas osoba podopieczna (higiena, dbanie o dobre samopoczucie, pomoc w codziennych czynnościach życiowych)

Warunki domowe:  dom w miejscowości gminnej, do sklepu 5 min rowerem, 10 min pieszo.

Warunki dla Opiekunki: pokój, łazienka z prysznicem, Internet, TV, czas wolny 2 godz dziennie 13.00-15.00 , senior zostaje z żoną lub sam, +2 razy po pół dnia lub cały wolny dzień – senior zostaje z żoną lub jak to tylko możliwe będzie odwiedzał dom opieki dziennej.

Wymagania:

1.       znajomość j. niemieckiego:kom+/ gut, palenie tylko na zewnątrz

2.       doświadczenie w opiece, doświadczenie z wymienionymi chorobami : doświadczona

3.       gotowość do pracy w okresie:

4.       Warunki zatrudnienia:Umowa zlecenie

Stawka 1550€ netto + premie

Skontaktuj się z nami juz dziś!

Tel. biuro: +48 89 722 07 60

Tel. koordynatora: +48 574 701 864