Dodane przez ProBetreuung 16 lipca 2020

Zastępstwo na miesiąc od 22.07 do Seniorki, stawka 1600 €

Miejsce pracy: Cuxhaven

Seniorka ma 68 lat i cierpi na raka jelita z przerzutami na kręgosłup. Miała operację, dlatego teraz ma silne bóle, które utrudniają mobilność – ma mało czucia w nogach i a w nich mało siły. Inne organy są w porządku, dostaje silną chemię dla spowolnienia choroby.

Pacjentka jest bardzo sympatyczną i miłą osobą, umysłowo nie ma zaburzeń i chce jeszcze w miarę możliwości korzystać z życia, chciałaby mieć opiekunkę, z którą będzie mogła porozmawiać. Do codziennej higieny przychodzi Pflegedienst, żeby wraz z opiekunką umyć seniorkę, to odciąża opiekunkę i minimalizuje ból seniorki.

Seniorka z reguły leży w łóżku lub siedzi w wózku, słabo pomaga przy transferze, dlatego opiekunka nigdy nie musi wykonywać transferu sama, zawsze ktoś w tym pomoże. Będzie przychodzić też specjalna pielęgniarka, która będzie podawać specjalne leki przeciwbólowe.

Senior ma 70 lat , jest fit i jeszcze jest aktywny zawodowo – ma swój salon samochodowy. Tak ustala pracę, by być w domu możliwie często, by pomóc opiekunce.

Prawo jazdy nie jest konieczne, ale jak opiekunka je ma, może korzystać z samochodu. Rodzina się o to zatroszczy. Opiekunka dba o dom, jeśli opieka nad seniorką będzie już intensywniejsza, rodzina zatrudni pomoc domową. Opiekunka powinna też dobrze gotować, bo senior sam przyznaje ze sam tego robić nie potrafi i zdaje się w tej kwestii na opiekunkę. Seniorzy mają dzieci, które tez są do dyspozycji. Córka też mieszka w Cuxhaven, w innej dzielnicy, odwiedza rodziców i tez będzie zajmować się mamą, jak opiekunka będzie mała wolny czas.

Łóżko pielęgnacyjne stoi w salonie, z którego jest piękny widok na ogród. Wszelkie środki wspomagające opiekę będą zapewnione. Dom jest położony w miejscowości kurortowej, jest nowoczesny i duży. Mieszkanie opiekunki to salon, sypialnia, duży balkon i łazienka. Rodzina chętnie pokaże opiekunce okolicę, dom itp. Chcą by czuła się dobrze. Dobre umiejętności językowe opiekunki są ważne, by mogła porozmawiać z seniorką. Dobrze byłoby też, by znała transfer, by sprawnie z drugą osobą przesadzić seniorkę.

Pielęgniarka: przychodzi codziennie, podaje leki, pomaga w myciu pacjentki

Czynności wykonywane przez podopiecznego:

  1. poruszanie się – leżąca, czasem transferuje się ją na wózek, ale nigdy opiekunka nie robi tego sama. Jak nie ma nikogo do pomocy ,seniorka zostaje w łózku.
  2. toaleta – z pomocą
  3. higiena osobista/ mycie – z pomocą, w łóżku, przychodzi pielęgniarka
  4. ubieranie- z pomocą
  5. jedzenie –trzeba przygotować , pokroić itp. Spożywa samodzielnie

9-10.00 wstaje, 10.00 śniadanie, 13.00 obiad, później drzemka, 18.00 kolacja, 22.00 cisza nocna

Wstawanie w nocy – seniorka budzi czasem w nocy , do toalety lub z powodu bólu. Jak opiekunka będzie musiała wstawać, rodzina wynagrodzi wolnym czasem w ciągu dnia, by móc się zregenerować.

Warunki domowe:  nowoczesny dom ok 200m2, w miejscowości gminnej, do sklepu rowerem 3 min, pieszo 5 min. Do dyspozycji auto, można też zakupy zrobić z rodziną.

Warunki dla Opiekunki: mieszkanie 2 pokoje, łazienka, Internet, TV
czas wolny 2-3 godz dziennie, seniorka zostaje z rodziną lub sama + 2 razy po pół dnia, seniorka zostaje z rodziną. Auto do dyspozycji

Zakres obowiązków

  • pomoc w higienie osobistej
  • pomoc w ubieraniu
  • aktywizowanie osoby podopiecznej
  • prowadzenie gospodarstwa domowego: sprzątanie, gotowanie, zakupy
  • dotrzymywanie towarzystwa

Warunki dla Opiekunki

  • 2 pokoje
  • łazienka
  • internet
  • tv

Wymagania

  • znajmomosc jezyka niemieckiego w stopniu dobrym
  • referencje mile widziane

Oferujemy

  • Ubezpiecznie
  • Ubezpieczenie w niemieckiej kasie chorych
  • Składki emerytalno-rentowne i zdrowotne
  • oplacony transport
  • zakwaterowanie i wyzywienie w domu podopiecznego
  • stały kontakt z koordynatorem

Schorzenia

  • osłabienie starcze
  • rak

Skontaktuj się z nami juz dziś!

ProBetreuung
ul. Wyszyńskiego 1B
10-457 Olsztyn

89 722 07 60

516 903 838

olsztyn@probetreuung.eu
biuro@probetreuung.eu