Komputerowe SOS

29 grudnia 2015 22:30 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

O ! Dzieki za slowa krytyki
Tylko nie wiem czym sobie zasluzylem na laskawe spojrzenie
Jesli jej nie mieszcza sie mysz i stick bo porty USB za blisko sa to przeciez moze odlaczyc mysz i kozystac z wbudowanego w laptop panela

Ludzkim głosem do niej mów, do mnie też... bo ja głupia jestem w tych i innych spr. 
29 grudnia 2015 22:34 / 1 osobie podoba się ten post
bieta

Ludzkim głosem do niej mów, do mnie też... bo ja głupia jestem w tych i innych spr. 

no jak nie mowie ludzkim glosem ( jak na dupka oczywiscie)
Napisze jej ze zamiast myszy moze kozystac z Tochpada to chyba bedzie mniej zrozumiale niz opisanie urzadzenia.
Wiele osob uzywa myszy i nawet nie wiedza ze taka mysz - Tochpad jest w budowana w laptop.Boja sie wrecz tego dotykac.
Jesli chodzi o klawisze funkcyjne ( lub ich polaczenie) to wystarczy poszukac w necie ich opisu.To jednak bedzie trudniejsze do opanowania
29 grudnia 2015 22:38 / 2 osobom podoba się ten post
jowita.

aha i nie moge sie z myszka podlaczyc, mam tylko klawiature do dyspozycji.....

Jeśli to laptop,to używasz dolnego prawego klawisza (na załączonym zdjęciu) . Po jego naciśnięciu otwiera Ci się okno,gdzie masz m.in. "Zapisz graikę".

Chyba,że masz jakiś inny komunikat....
29 grudnia 2015 22:42
basiaim

Jeśli to laptop,to używasz dolnego prawego klawisza (na załączonym zdjęciu) . Po jego naciśnięciu otwiera Ci się okno,gdzie masz m.in. "Zapisz graikę".

Chyba,że masz jakiś inny komunikat....

dobrze ze zdjecie wkleilas O to wlasnie chodzi i to urzadzenie dziala tak jak podlaczona mysz
29 grudnia 2015 22:58
Witaski:)Od kilku dni mam jakiś dziwny problem z netem.Pokazuje mi ,ze zasięg jest na poziomie dobrym lub bdb a praktycznie poza OP24/z tej strony korzystam najwiecej/nic innego sie nie otwiera-kółeczko się kręci a efektów nie ma:(Po rozmowie z konsultantem przełozyłam karte do drugiego palucha ,jeszcze nieuzywanego-to samo,zgłosiłam do dz.technicznego tą awarię bo jak mi posprawdzał od swojej strony to jest tak jak u mnie-zasięg ok.Sprawdzałam tez palucha z karta na dwóch innych kompach/ja mam w T-mobile/i też niby zasięg jest a sie nic nie otwiera:(Sąsiadka ma w Play-jej hula ok,chociaż zasięg ma gorszy od mojego. Konsultant sugerował,że moze to wina uszkodzonej karty,ale wtedy chyba w ogóle by nie działało.Jedyna rzecz jaka działa bez probleemu po uruchomieniu to Skyp....A jesli nie karta to co innego????????
29 grudnia 2015 23:12 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Witaski:)Od kilku dni mam jakiś dziwny problem z netem.Pokazuje mi ,ze zasięg jest na poziomie dobrym lub bdb a praktycznie poza OP24/z tej strony korzystam najwiecej/nic innego sie nie otwiera-kółeczko się kręci a efektów nie ma:(Po rozmowie z konsultantem przełozyłam karte do drugiego palucha ,jeszcze nieuzywanego-to samo,zgłosiłam do dz.technicznego tą awarię bo jak mi posprawdzał od swojej strony to jest tak jak u mnie-zasięg ok.Sprawdzałam tez palucha z karta na dwóch innych kompach/ja mam w T-mobile/i też niby zasięg jest a sie nic nie otwiera:(Sąsiadka ma w Play-jej hula ok,chociaż zasięg ma gorszy od mojego. Konsultant sugerował,że moze to wina uszkodzonej karty,ale wtedy chyba w ogóle by nie działało.Jedyna rzecz jaka działa bez probleemu po uruchomieniu to Skyp....A jesli nie karta to co innego????????

Wygląda na słabą przepustowość- lejek, słaby transfer danych. Sprawdź, czy dopuszczalnego limitu nie przekroczyłaś.
29 grudnia 2015 23:24
tina 100%

Wygląda na słabą przepustowość- lejek, słaby transfer danych. Sprawdź, czy dopuszczalnego limitu nie przekroczyłaś.

Nie przekroczyłam-nawet nie zdążyłam zużyc 5% tego co zaąłdowałam-sprawdzał mi to wczoraj ten konsultant.Załądowałam się 22eg0 wieczorem a juz 23 ego zaczęły się problemy:( Na ekranie dostępowym  wyglada to w ten sposób,ze okienko zasiegu pokazuje zasięg dobry lub bdb a jak kliknę na na taki obrazek,który pokazuje podobnie jak EKG:) taką zieloną linię od zera do 180,na wysokość to wczesniej zawsze sięgałą 150-180 a teraz i ładowanie i pobieranie danych jest na poziomoe od zero do 5,a mimo to okienko zasięgu pokazuje że jest ok.Tak łopatologicznie trochę wytłumacvzyłam ale to tak własnie wygląda,dlatego konsultant zasugerował uszkodzenie karty.Zwalałabym na mój stary netbook ,ale sasiadka u której sprawdzałam ma nowiusienski sprzęt i u niej mój paluch pokazuje to samo co na moich obu kompach:(Więc zupełnie nie mam pomysłu co to może być
29 grudnia 2015 23:34
kasia63

Nie przekroczyłam-nawet nie zdążyłam zużyc 5% tego co zaąłdowałam-sprawdzał mi to wczoraj ten konsultant.Załądowałam się 22eg0 wieczorem a juz 23 ego zaczęły się problemy:( Na ekranie dostępowym  wyglada to w ten sposób,ze okienko zasiegu pokazuje zasięg dobry lub bdb a jak kliknę na na taki obrazek,który pokazuje podobnie jak EKG:) taką zieloną linię od zera do 180,na wysokość to wczesniej zawsze sięgałą 150-180 a teraz i ładowanie i pobieranie danych jest na poziomoe od zero do 5,a mimo to okienko zasięgu pokazuje że jest ok.Tak łopatologicznie trochę wytłumacvzyłam ale to tak własnie wygląda,dlatego konsultant zasugerował uszkodzenie karty.Zwalałabym na mój stary netbook ,ale sasiadka u której sprawdzałam ma nowiusienski sprzęt i u niej mój paluch pokazuje to samo co na moich obu kompach:(Więc zupełnie nie mam pomysłu co to może być

Jak pobieranie i ladowanie danych jest znikome, to lejek masz :) T- mobilowi, a wczesniej Erze zdarzaly się takie rzeczy- moja siostra się z nimi też męczy. Jak do jutra się nie unormuje, to molestuj biuro obługi klienta. Zasięg w tym wypadku może być jak najbardziej dobry- jak się z netem nie połaczysz, też widnieje zasięg. Albo np. siec wifi sąsiada widnieje na naszym kompie, zasięg ok, a się nie można połączyć , bo nie ma dostępu. A jak to uszkodzona karta sim, jak sugerują, to niech wymienią w trymiga.No, ale wtedy zasięg chyba by dobry nie był :)
29 grudnia 2015 23:36 / 1 osobie podoba się ten post
Zrób może jeszcze speed test dla pewności, kliknij w pole start na zegarze na dole strony
http://www.speedtest.pl/
29 grudnia 2015 23:43 / 2 osobom podoba się ten post
ORIM

to laptop jak przypuszczam.Wiec mozesz kozyatac z .......oj nie wazne jak to sie nazywa.To cos po czym sie paluszkiem przesuwa kursor.Klawisze na tym urzadzeniu dzialaja tak jak klawisze myszy

Dziekuje za rady z ktorych zawsze chetnie korzystam korzystam, troszke mi trudno z touchpada korzystac bo ja przyzwyczajona do myszy i pierwszy raz odlaczona od niej jestem......
29 grudnia 2015 23:44
tina 100%

Zrób może jeszcze speed test dla pewności, kliknij w pole start na zegarze na dole strony
http://www.speedtest.pl/

Dzięki :)Jutro jeszcze zadzwonię do BOK.Co ciekawe ta stronka z testem otworzyła sie natychmiast......
Jeszcze powalczę:)
29 grudnia 2015 23:47 / 1 osobie podoba się ten post
basiaim

Jeśli to laptop,to używasz dolnego prawego klawisza (na załączonym zdjęciu) . Po jego naciśnięciu otwiera Ci się okno,gdzie masz m.in. "Zapisz graikę".

Chyba,że masz jakiś inny komunikat....

Dziekuje basiaim bardzo, bardzo mi pomogłaś 
29 grudnia 2015 23:51 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Dzięki :)Jutro jeszcze zadzwonię do BOK.Co ciekawe ta stronka z testem otworzyła sie natychmiast......
Jeszcze powalczę:)

Walcz, bo jak karta sim łapie zasięg i rozpoznaje operatora, to na pewno uszkodzona nie jest. Jak jeszcze nie miałam netu stacjonarnego, to też miałam Play-smigał, aż miło. Były takie momenty, ze transferu nie było, ale kontakt z BOK był dobry, no i za każdym razem, to były jakieś prace konserwacyjne przy nadajniku, chyba po silnych wiatrach może ze 2 razy nadajnik był uszkodzony, ale karta zasięg łapała zawsze. Jakis konsultant z głową w chmurach Ci się trafił :).
30 grudnia 2015 08:00 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

dobrze ze zdjecie wkleilas O to wlasnie chodzi i to urzadzenie dziala tak jak podlaczona mysz

Ja jestem wzrokowcem i bez obrazka można do mnie mówic i mówic,a i tak nic nie dociera
30 grudnia 2015 08:48
tina 100%

Walcz, bo jak karta sim łapie zasięg i rozpoznaje operatora, to na pewno uszkodzona nie jest. Jak jeszcze nie miałam netu stacjonarnego, to też miałam Play-smigał, aż miło. Były takie momenty, ze transferu nie było, ale kontakt z BOK był dobry, no i za każdym razem, to były jakieś prace konserwacyjne przy nadajniku, chyba po silnych wiatrach może ze 2 razy nadajnik był uszkodzony, ale karta zasięg łapała zawsze. Jakis konsultant z głową w chmurach Ci się trafił :).

Obudził mnie sms o treści :nie stwierdzono zadnych problemów zgłoszonych przez uzytkownika,bla bla bla....No to ja juz nie wiem....