Ogrodnictwo

19 czerwca 2014 22:48 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra

To trochę go szkoda na krzewy:)

My pijemy razem Wichurko !!!!
19 czerwca 2014 23:35 / 1 osobie podoba się ten post
Widać, żeś nie z Wielkopolski:)
20 czerwca 2014 07:10 / 2 osobom podoba się ten post
doda1961

W centralnej Polsce klimat dla rododendronów doskonały, ja mam tylko jeden krzak, ale u sąsiadów jest mnóstwo. Mnie niestety nie chce rosnąc yucca ogrodowa, no za cholerę, już chyba 4 sztuki szlag trafił. Rosnie natomiast pieknie lawenda, moja ulubiona zresztą :) Krokusy zeżarły nornice, mimo ze im świece dymne wsadzałam w ........, mają się świetnie. A ja tak kocham krokusy !

Krokusy sadzę w koszyczkach sa teraz u nas roznego kształtu jest to jakies utrudnienie dla nornic.Jukka lubi piaszczysta glebe,dobrze przepuszczalną.
 
Wyhodowałam kilka juk z jednego małego kawałka korzonka,ktory znalazłam w miejscu mało eleganckim.Kiedyś potrzebowałam kilkunastu starych cegieł robiłam stałe upiekszenie ogrodu,pojechalam na wysypisko gdzie gruz wysypuja i tam znalazlam ten korzonek.Nie wiem czy z wdzieczności  czy podpasowało podłoże rośnie juz kilkanaście lat i kilka sztuk,ale co roku wycinamy stary przekwitły pęd takie,które już nie rokują nadzieji na przyszłość.
20 czerwca 2014 07:17
mleczko47

Wiśniówką najlepiej powoduje,że kwitnie na  czerwono.Tez sprawdziłam.Bo absyncie liscie traca połysk.No jeszcze zubroweczka dobra kwiaty intensywniej pachną:):)

I najlepiej męża zatrudnić do podlewania:)
20 czerwca 2014 09:09 / 2 osobom podoba się ten post
margolcia

Johnnie Walker Black Label.

Po Johnym Walkerze to bałabym się ,że kwiatuszek kiedy do knajpy zawędruje;)
20 czerwca 2014 09:15 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Po Johnym Walkerze to bałabym się ,że kwiatuszek kiedy do knajpy zawędruje;)

Moj rododendron m chwilowy odwyk, ale jak wroce do ja se dam w palnik a on w swój kielich.
 
  Wichuro po czym widac? Cos mi sie o wielkopolanach o uszy obiło, pewnie u was z oszczednosci wódeczką rozcieńczoną podlewacie? Jest to b. surowo nie wskazane!!!!!!
20 czerwca 2014 09:23 / 2 osobom podoba się ten post
margolcia

Moj rododendron m chwilowy odwyk, ale jak wroce do ja se dam w palnik a on w swój kielich.
 
  Wichuro po czym widac? Cos mi sie o wielkopolanach o uszy obiło, pewnie u was z oszczednosci wódeczką rozcieńczoną podlewacie? Jest to b. surowo nie wskazane!!!!!!

Coś w tym jest.Kiedyś na imprezce siedziałam koło kwiatka doniczkowego,chyba to jukka była i zasilałam go czasem wódencją.Szlag go nie trafił,nawet się rozrósł.
20 czerwca 2014 12:49 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Coś w tym jest.Kiedyś na imprezce siedziałam koło kwiatka doniczkowego,chyba to jukka była i zasilałam go czasem wódencją.Szlag go nie trafił,nawet się rozrósł.

Rozrzutna jesteś:) A może wylewna:):)
20 czerwca 2014 12:55
mleczko47

Rozrzutna jesteś:) A może wylewna:):)

Raz się żyje:)Biorąc pod uwagę moje skłonności,to postanowiłam poszukać rozwiązania na przyjemne odchudzanie, i znalazłam z necie receptę na nalewkę imbirówkę.Ponoć smaczna,lekko wytrawna.A że kwiatuszka mogłabym tym wykończyć,to wysiorbię sama:))
Linka nawet zapodam.Tak sobie myślę,że imbir jak poleżakuje,to powinien jeszcze mocy urzędowej nabrać.
http://pracownianalewek.blogspot.com/2013/03/imbirowka.html
20 czerwca 2014 13:02 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Raz się żyje:)Biorąc pod uwagę moje skłonności,to postanowiłam poszukać rozwiązania na przyjemne odchudzanie, i znalazłam z necie receptę na nalewkę imbirówkę.Ponoć smaczna,lekko wytrawna.A że kwiatuszka mogłabym tym wykończyć,to wysiorbię sama:))
Linka nawet zapodam.Tak sobie myślę,że imbir jak poleżakuje,to powinien jeszcze mocy urzędowej nabrać.
http://pracownianalewek.blogspot.com/2013/03/imbirowka.html

Nalezy Ci się owoc egzotyczny:) rozwalisz miejsce zbiorek akcjonariuszy.Oczywiscie po zastosowaniu:):):)
20 czerwca 2014 14:41
mleczko47

Nalezy Ci się owoc egzotyczny:) rozwalisz miejsce zbiorek akcjonariuszy.Oczywiscie po zastosowaniu:):):)

Nie jestem wybredna,może być granat:)
20 czerwca 2014 18:57 / 1 osobie podoba się ten post
margolcia

Moj rododendron m chwilowy odwyk, ale jak wroce do ja se dam w palnik a on w swój kielich.
 
  Wichuro po czym widac? Cos mi sie o wielkopolanach o uszy obiło, pewnie u was z oszczednosci wódeczką rozcieńczoną podlewacie? Jest to b. surowo nie wskazane!!!!!!

Wódeczkę to pijemy - kto by ją na podlewanie ogrodu tracił:)
23 czerwca 2014 13:13 / 3 osobom podoba się ten post
Cukinia ktorą posadziłam na tarasie.Wprawdzie ma nie zbyt wiele ziemi ale podlewam ja regularnie i rośnie fajnie dzisiaj juz dwie beda uroczyscie obciete i jutro zjedzone:):)
23 czerwca 2014 13:16 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

Cukinia ktorą posadziłam na tarasie.Wprawdzie ma nie zbyt wiele ziemi ale podlewam ja regularnie i rośnie fajnie dzisiaj juz dwie beda uroczyscie obciete i jutro zjedzone:):)

super,gratuluje,lubie  ,,grzebac,, w ziemi,potrzec ja rosnie taka satysfakcja  ,wtedy mnie ogarnia,tutaj nie mam ogrodka,,,,;-
24 czerwca 2014 09:44 / 7 osobom podoba się ten post
to jest taki maly pomysł na tyci ogródek przed domem,zachorował mi swierk na grzybicę i łysiał metodycznie do góry,musiałam obcinac gaęzie,spryskiwałam pień,koronę od spodu i po wierzchu,choroba zatrzymała się ale drzewko wygląda dosyć zabawnie,jak parasol,obsadziłam go wokół lawendą i właśnie teraz jest bardzo ładnie,wygląda to dosyc oryginalnie w mieście,taka mini Prowansja z parasolem w środku (którego niedługo czeka cięcie wyrównujące)teraz myslę,że napewno go nie wytnę jak moi sąsiedzi,którym tez zachorował świerk:))))