Ogrodnictwo

23 stycznia 2020 13:07 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Staram sie .Dzisiaj zauwazylam w mojej calii bialy lisc :-) To pak kwiatowy .Jest rozrosnieta , cala wielka donica .Jak zakwitnie w calej okazalosci to wstwie fotke .Gdybym potrfila ze smartfona wstawiac to zaraz bym to zrobila . Tylko nie podlewaj cebul obficie , bo cala sila tkwi w cebuli .Tak odrobinke i najlepiej na spodek .A jaki kolor ?

Widziałam w Migrosie piękne róże- ogromne ....Nie wiem co to za odmiana- w sobotę zrobie zdjęcie i wstawie Tobie do konsultacji.
23 stycznia 2020 13:30 / 4 osobom podoba się ten post
Zakupiłam białe, bo takie lubię ale czy takie zakwitną
23 stycznia 2020 13:37 / 1 osobie podoba się ten post
andaluzja55

Zakupiłam białe, bo takie lubię ale czy takie zakwitną :modlmy sie:

Andaluzja- jeśli wolno spytać- czy jesteś w Szwajcarii?
23 stycznia 2020 13:44 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Widziałam w Migrosie piękne róże- ogromne ....Nie wiem co to za odmiana- w sobotę zrobie zdjęcie i wstawie Tobie do konsultacji.

Rurzuf jest tyle , ze nie sposo ogarnac . Jesli sobie.kupujesz.to polecam angielskie, sa duze , pelne, pachnace 
Tylko ostroznie z nawozeniem .Albo z.kolekcji Frayla -.np
EMILIJA rozowa tez pachnąca .
23 stycznia 2020 14:02 / 4 osobom podoba się ten post
Chyba nie ma osoby, która nie lubi róż. Znacie może odmianę róży pachnącej? Na działce chciałabym posadzić. Mam 2 róże z supermaketu, nie pachną, listki brazowieją i wyczytałam, że powinnam je przesadzić po słonecznej stronie. Teraz marnieją, ponieważ są zaraz przy domku pod drzewami. Do tej pory najlepiej mi się przyjęły śmierdziuszki te żółte i pomarańczowe. Co więcej, rozsiewają się samodzielnie więc ich nie przesadzam. Marzy mi się pachnąca róża, najlepiej żółta i czerwona. 
23 stycznia 2020 14:08 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Andaluzja- jeśli wolno spytać- czy jesteś w Szwajcarii?

Pewnie, że wolno kto pyta nie błądzi Tina przykro mi ale nie Szwajcaria tylko DE
23 stycznia 2020 14:12 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Rurzuf:-) jest tyle , ze nie sposo ogarnac . Jesli sobie.kupujesz.to polecam angielskie, sa duze , pelne, pachnace 
Tylko ostroznie z nawozeniem .Albo z.kolekcji Frayla -.np
EMILIJA rozowa tez pachnąca .

Mleczko ja szukam damasceńskiej Miałam jedną ale niestety mi padła i muszę zdobyć ponownie, na razie nie wystawiaja
23 stycznia 2020 14:17 / 3 osobom podoba się ten post
Magdalenka

Chyba nie ma osoby, która nie lubi róż. :-) Znacie może odmianę róży pachnącej? Na działce chciałabym posadzić. Mam 2 róże z supermaketu, nie pachną, listki brazowieją i wyczytałam, że powinnam je przesadzić po słonecznej stronie. Teraz marnieją, ponieważ są zaraz przy domku pod drzewami. Do tej pory najlepiej mi się przyjęły śmierdziuszki te żółte i pomarańczowe. Co więcej, rozsiewają się samodzielnie więc ich nie przesadzam. Marzy mi się pachnąca róża, najlepiej żółta i czerwona. 

No nie wiem , nie wiem .Ja mam roze tak posadzone, ze dopiero poznym popoludniem maja słońce  . Roze, te nowe odmuany sa podatne na wszelkiej masci przedziorki, gasienice i inne .Plamistosc lisci jak i maczniak, rdze .Nie bede robila wykladu ale jesli potrzebujesz  to moge sie podzielic wiedza taka jaka posiadam  to pisz i pytaj  (Zeby nie bylo, ze sie madrze . Z pachnacych wielkokwiatiwych to napisalam wyzej 
Jesli chcesz podam pare nazw - wieczorem, bo juz pies na mnie krzywo patrzy .Czas na .
23 stycznia 2020 14:21 / 2 osobom podoba się ten post
andaluzja55

Mleczko ja szukam damasceńskiej Miałam jedną ale niestety mi padła i muszę zdobyć ponownie, na razie nie wystawiaja

Ja nie kupuje zwlaszcza roz w marketach .Szkoda kasy .Kupuje takie odzywione  , zdrowe , ktore po posadzeniu nie potrzebuja chuchania i dmuchania . Wieczorem przesiade sie do laptopa to napisze .......kupic .
23 stycznia 2020 14:25 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Widziałam w Migrosie piękne róże- ogromne ....Nie wiem co to za odmiana- w sobotę zrobie zdjęcie i wstawie Tobie do konsultacji.

Zobacz,  beda ometkowane .Jak nie na donicy, to metka bedzie przypieta . Po kwiatku to moze i bym poznala co to za dama .Po krzewie raczej nie .Wszystkie jednakie w tym stadium 
23 stycznia 2020 14:28 / 3 osobom podoba się ten post
Ja kupuję od hodowców już ogłosili przedsprzedaż z wysyłka po 15 marca. Kilka róż i nie tylko róże mi padło przez nornice tych szkodników nie mogę się pozbyć ale to przez teren bagnisty w okolicy.
23 stycznia 2020 14:39 / 2 osobom podoba się ten post
andaluzja55

Ja kupuję od hodowców już ogłosili przedsprzedaż z wysyłka po 15 marca. Kilka róż i nie tylko róże mi padło przez nornice tych szkodników nie mogę się pozbyć ale to przez teren bagnisty w okolicy.

Tez mam juz zamowione byliny .Teraz glowa mnie boli gdzie to posadzic .Wymyslilam ze posadze na chodniku przed domem .Po naszej stronie chodnik  jest trawiasty a po drugiej plytki .Poszlam do UM i dostalam pozwolenie na zagospodarowanie tego niby chodnika .Juz zasadzilam  irysy , lubin, nawloc i floksy .Mam tez sporo kaktusow, te jednak moga zmienic wlasciciela .Lubie ogrod i moge w nim ciezko pracowc mimo tego jestem wypoczeta po skonczonej pracy .
 
23 stycznia 2020 14:49 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Zobacz,  beda ometkowane .Jak nie na donicy, to metka bedzie przypieta . Po kwiatku to moze i bym poznala co to za dama .Po krzewie raczej nie .Wszystkie jednakie w tym stadium :smiech3:

Nie patrzyłam na metkę, bo tak pięknie kwitly, że pominęłam ten szczegół- stałam jak zaczarowana. Po kwiatku poznać , ale kwiatki własnie mają metkę Tak i tym razem zrobię zdjęcie jak należy.
23 stycznia 2020 16:23 / 1 osobie podoba się ten post
Magdalenka

Chyba nie ma osoby, która nie lubi róż. :-) Znacie może odmianę róży pachnącej? Na działce chciałabym posadzić. Mam 2 róże z supermaketu, nie pachną, listki brazowieją i wyczytałam, że powinnam je przesadzić po słonecznej stronie. Teraz marnieją, ponieważ są zaraz przy domku pod drzewami. Do tej pory najlepiej mi się przyjęły śmierdziuszki te żółte i pomarańczowe. Co więcej, rozsiewają się samodzielnie więc ich nie przesadzam. Marzy mi się pachnąca róża, najlepiej żółta i czerwona. 

Ja niestety nie. Jestem kwiatowy  lajkonik, ale...mogę coś podpowiedzieć , jakbyś zamierzała pomidory hodować 
23 stycznia 2020 17:10 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Rurzuf:-) jest tyle , ze nie sposo ogarnac . Jesli sobie.kupujesz.to polecam angielskie, sa duze , pelne, pachnace 
Tylko ostroznie z nawozeniem .Albo z.kolekcji Frayla -.np
EMILIJA rozowa tez pachnąca .

Mleczko, toż Ty nie tylko od rurzuf  Specjalist! A Ty tylko  o różach i o różach dzisiaj
A co z tymi, moimi-nie moimi,pelargoniami?