Za i przeciw pracy legalnie i na czarno

10 lutego 2012 14:52

....

10 lutego 2012 19:25
gerta said:
Hej,witam wszystkich-o co wlasciwie ten szum?mysle,ze moja emerytura to sprawa indywidualna,nawiasem mowiac nie musze sie o nia martwic,pracuje u kogos w Polsce i tam jest odprowadzana skladka,praca tutaj to powiedzmy praca dorywcza.Jestem w duzym miescie i wszystkie pracujemy ILLEGAL! Janusz czytaj ze zrozumieniem-pracujac na Gewerbe automatycznie pracujesz na niemieckich warunkach itd,,ktore oczywiscie nie maja nic wspolnego z naszym MOPS-em

Gerta jakie gewerbe?



Napisałaś przecież: "ja pracuje juz w de kilka ladnych lat,na razie na czarno jednak jest to droga,ktora sama wybralam."



Jakim cudem jeszcze pracujesz w tym samym czasie legalnie w Polsce? I co ma praca na czarno wspólnego z Gewerbe?

10 lutego 2012 19:32
Zgadzam sie andrea z toba gerta ale ty faktycznie nie masz juz rozeznania w tym co piszesz czy to nie ty zostalas przegoniona rok temu z innych portali wlasnie z tymi kopiami ktore nam tu przenioslas zdaje sie ze z portalu promediki tam tez ktos tak mieszal tylko jak widzisz to my tu spokojnie ,pozdrawiam
10 lutego 2012 21:57
no chyba za duzo sciagnela materialu zeby sie w nim polapac a chce dodac ze czesciowo przepisy sie zmienily
10 lutego 2012 22:16
Ale o co wlasciwie Gercie chodzi?dlaczego chce nam tak bardzo obrzydzic agencje?
11 lutego 2012 06:40
witam...:)Na czarno wcale nie ma takich kokosów,jak niektore pisza! Przynajmiej ja nie miałam!! A stres z tym związany OLBRZYMI! Teraz szukam pracy przez firmę,komfort psychiczny i bez stresu.Skoro Gerda wybrała taką droge a nie inną to jej sprawa,tylko ile można pracowac na czarno?CAŁE ŻYCIE?Ale to już jej sprawa i księgowego:))Pozdrawiam...:)
11 lutego 2012 07:52
I nasza, bo to z naszych podatków idzie na pomoc takim ludziom... Ale cóż - polska to przecież bogaty kraj
11 lutego 2012 10:12
witam moze niektore maja renty albo emerytury to nie musza pracowac na legalu bo moga stracic w PL swiadczenia a ubezpieczenie jest z tego tytulu tylko trzeba wyrobic sobie karte na europe a to wydaja za darmo w NFZ Ja wlasnie mam taka karte wazna 5 lat pierwszy raz dostalam na 6 miesiecy a za drugim razem wydali mi na 5 lat Moim zdaniem to zadne ubezpieczenie nie uprawnia do leczenia za granica przewleklych chorob tylko nagle przypadki a moze sie myle Pozdrawiam
11 lutego 2012 10:21
Witam! za granica rzeczywiscie tylko pomoc dorazna,cos naglego.A z ta renta albo emerytura -to tak moze byc,bo w takim wypadku placenie skladek mija sie z celem.
11 lutego 2012 12:42
Witam no oczywiscie macie racje wiec dlatego ja wybieram firme pozdrawiam
11 lutego 2012 13:09

Witam w CiemnogrodzieLaughingJestescie tania sila robocza,wystarczy wasza godzinna stawke przeliczyc....heh,zal mi was..............Sprzataczka ma 12euro na godz.Zaden Niemiec na to by sie nie zgodzil!Mozna pobierac np.rente.mozna prowadzic rolnicza dzialalnosc i pracowac a nie nabijac kase posrednikom .Nie macie pojecia o tym jakie skladki sa odprowadzane!Wasza niewiedza jest powalajaca!

11 lutego 2012 13:35
Tak,tak-gertę na maxa ponosi bujna fantazja,więc najlepiej ją przeniść do działu bajkopisarstwa...czy Moderator ma taki zakątek?:)))...
11 lutego 2012 14:12
Greta może Ty jesteś w Ciemnogrodzie bo tak mi się przynajmniej wydaje: mogła byś mieć trochę kultury i nas nie obrażać,bo podejrzewam że daleko Ci do nas z inteligencją,więc miej odrobinę honoru i usuń się sama z tego portalu bo inaczej to moderator to zrobi.
11 lutego 2012 14:31
Gerta: są inne portale gdzie możesz się powyżywać na firmach i opiekunkach. Jeśli cel Twojego pobytu tutaj jest taki jak zauważyli użytkownicy, to może zrób nam tą przyjemność i znajdź inne miejsce w sieci do trollowania.



Andrea - owszem jest taka możliwość, ale ja jestem cierpliwy, może Gerta się jeszcze ogarnie? Dajmy jej szansę na poprawę.

Anka - niestety nie mam takiego zakątka
11 lutego 2012 15:55
Tk jak pisalam Gerta sie nie ogarnie teraz to juz pokazala klase z jakiej sie wywodzi i tak jak pisalam to chyba ja usunieto z innych portali bo nawet jest ten sam sposob reakcji na nasze uwagi tak samo ktos probowal zrobic metlik A propo czy gerta nie ma o czym pisac ? ze nam tak ubliza pozdrawiam