Wypieki

14 maja 2014 11:41
Zakręcona Mamuela

Ja dzis upiekłam tez proste i szybkie ciasto Prasenbirentorte
 200 gram zmielonych orzechow w proszku
125gr masła
100gr cukru
1/2 proszku do pieczenia
3 jajka
2łyzki kakao
wszystko wymieszac i do tortownicy piec 20 minut 175-190stop zalezy od piekarnika>po wystudzeniu wyłorzyc dzem porzeczkowy z całymi owocami, udekorowac bita smietana.
Smacznego

A jakie to orzechy, wloskie czy laskowe. Ja kocham takie ciasta, wiec chetnie wyprobuje twoj przepis. Ja mam rewelacyjny przepis na przepyszne mocno czekoladowe ciasto, tyle ze zamiast orzechow dodaje sie zmielone migdaly i dwie tabliczki gorzkiej czekolady. Niebo w gebie.
 
14 maja 2014 12:03
Zakręcona Mamuela

Ja dzis upiekłam tez proste i szybkie ciasto Prasenbirentorte
 200 gram zmielonych orzechow w proszku
125gr masła
100gr cukru
1/2 proszku do pieczenia
3 jajka
2łyzki kakao
wszystko wymieszac i do tortownicy piec 20 minut 175-190stop zalezy od piekarnika>po wystudzeniu wyłorzyc dzem porzeczkowy z całymi owocami, udekorowac bita smietana.
Smacznego

Rewelacja, też robię podobne, tylko bez masła, można różne wariacje na temat ćwiczyć, orzechy włoskie, laskowe, migdały, na to dżem z borówek, albo jabłka prażone, bita śmietana i na to można ajerkonjak, albo masę krówkową, mniam , mniam..
14 maja 2014 12:06 / 1 osobie podoba się ten post
Proste i smaczne ciasto na oleju.
5 jajek
3/4 szkl cukru
1,5 szkl mąki
1/2 szkl oleju
aromat w/g uznania
1 łyżeczka proszku
owoce (np 2 jabłka, które kroimy w cząsteczki)

Białka ubijamy z cukrem, potem po kolei dodajac żółtka ucieramy, potem olej, na koncu mąka z proszkiem, wylewamy na tortownicę, układamy jabłuszka i voila.. 50min/180stopni.
14 maja 2014 12:30 / 1 osobie podoba się ten post
Przepisy sa bardzo fajne i przydatne ale ja korzystam z nich w domu.Tu ciasta nie pieke:1) kto by to zjdał ,a dla rodziny pdp nie wypiekam 2) mrozonego nie lubię, 3) pracując z pdp leżącym, cięzko chorym musze gotowac to co jest dla niego wskazane, 4) szanuje swoj czas, 5) Nie stosuję Chodakowskiej.Nadwaga mi nie grozi.  
14 maja 2014 12:38 / 3 osobom podoba się ten post
mleczko47

Tortury wymyślasz nie dosc,że w piekarniku to jeszcze w lodowce.Ja jak pieke w domu sernik to zazwyczaj wieksza częśc jego znika w nocy.Mam taki przepis na samoznikajacy sie sernik.Bo nikt sie nie przyznaje do pałaszowania.

No i dlatego między innymi , aby unikać ,,samoznikajacych '' rodzajów ciast - (bo ile zje podopieczna ) , odmawiam  pieczenia na sztelach - do dziś skutecznie. A w domku to mój mąż - jak kazdy rasowy facet , rozprawia się szybko  z ciastami - więc piekę chętnie , dla niego .A efekty ? Maż zadowolony , przemianę materii ma nienajgorszą więc moze jeść a ja od ponad 20 lat dalej rozmiar 40.
14 maja 2014 12:42
No to juz wiem dlaczego tak mało opiekunek na forum - ciasta pieką.Przytyjecie,przytyjecie, a lato sie zbliża i w biki bedziecie wygladały?
14 maja 2014 12:42 / 1 osobie podoba się ten post
No to juz wiem dlaczego tak mało opiekunek na forum - ciasta pieką.Przytyjecie,przytyjecie, a lato sie zbliża i w biki bedziecie wygladały?
14 maja 2014 12:42 / 1 osobie podoba się ten post
No właśnie , Mleczko - no właśnie !!!
14 maja 2014 13:04
moniangela

A jakie to orzechy, wloskie czy laskowe. Ja kocham takie ciasta, wiec chetnie wyprobuje twoj przepis. Ja mam rewelacyjny przepis na przepyszne mocno czekoladowe ciasto, tyle ze zamiast orzechow dodaje sie zmielone migdaly i dwie tabliczki gorzkiej czekolady. Niebo w gebie.
 

To podziel się tym przepisem.
14 maja 2014 13:21
Malgi

To podziel się tym przepisem.

Podziel sie,podziel.Ja też w kolejce.
14 maja 2014 15:40
siaba

Do przepisu podstawowego dodaj olejek cytrynowy i otartą skórke z1cytryny/wcześniej sparzonej gorącą wodą/:}

Dzięki ;)
14 maja 2014 18:44 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

No to juz wiem dlaczego tak mało opiekunek na forum - ciasta pieką.Przytyjecie,przytyjecie, a lato sie zbliża i w biki bedziecie wygladały?

Oj tam, Oj tam, wystarczy szostke widera uskutecznic codziennie i wszelkie faldki pojda precz, znam z autopsji.
14 maja 2014 18:53 / 1 osobie podoba się ten post
moniangela

Oj tam, Oj tam, wystarczy szostke widera uskutecznic codziennie i wszelkie faldki pojda precz, znam z autopsji.

A co to jest to "szostkie widera"???
14 maja 2014 18:57 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko47

Podziel sie,podziel.Ja też w kolejce.

Nie ma problemu, przepis jest nastepujacy;
200g gorzkiej czekolady(min.70%kakao)
200g masla
4 jajka
180g cukru
200g zmielonych migdalow
0.5 paczki proszku do pieczenia
1 cukier wanilowy
szczypta soli
2-3 lyzki maki(ewentualnie)
Maslo rozpuscic na parze, wrzucic do niego pokruszona czekolade i rowniez rozpuscic. poczekac zeby masa  przestygla i dodac po kolei reszte skladnikow, wszystko wymieszac najlepiej lyzka, bez uzycia miksera, ciasto jest wtedy delikatniejsze. Piec w temperaturze 16 st. przez 45 min.
Ja nic wiecej do niego nie potrzebuje, jest idealne do kawki, najlepiej z przyjaciolka. ale moze byc rowniez w duecie z bita smietana, wersja bardziej kaloryczna. Zycze smacznego!!!
14 maja 2014 18:58 / 1 osobie podoba się ten post
Malgi

A co to jest to "szostkie widera"???

"Szóstka Weidera"zestaw ćwiczeń:)Zajrzyj do wujaszka Google:)