Podopieczny karmiony sondą

30 maja 2014 12:38
greenandy

Co nie znaczy ,ze i w Niemczech może te czynnosci wykonywać...

Otoz to!
Milego popoludnia:)
30 maja 2014 13:29
kika1

Prawdopodobnie chodzi o to, ze Opiekun medyczny, jak sama nazwa wskazuje, w Polsce moze niektore czynnosci medyczne wykonywac, z mojej strony to jest wylacznie gdybanie. Sama wiesz najlepiej czego Cie uczono:)
 
Czym wytlumaczyc Zofijko np. zakladanie ponczoch uciskowych wylacznie przez sluzby medyczne?

po otrzymaniu świadectwa dostałam zakres usług medycznych jakie może wykonywać opiekun medyczny  wykonując swój zawód a szkołe kończyłam w 2011 roku wiem że teraz absolwenci OPM przygotowywani są bardziej do pracy jako pomocnicy pacjenta o tym świadczą testy które można na google znależć nas uczono może nie więcej ale innych przedmiotów ,obecnie jest nauka języka obcego,migowego itp a ja miałam więcej z przedmiotów medycznych i przygotowywali nas do pracy jako pomoc pielęgniarką może ORIM coś więcej napisze
30 maja 2014 14:00 / 2 osobom podoba się ten post
jowitaliber

po otrzymaniu świadectwa dostałam zakres usług medycznych jakie może wykonywać opiekun medyczny  wykonując swój zawód a szkołe kończyłam w 2011 roku wiem że teraz absolwenci OPM przygotowywani są bardziej do pracy jako pomocnicy pacjenta o tym świadczą testy które można na google znależć nas uczono może nie więcej ale innych przedmiotów ,obecnie jest nauka języka obcego,migowego itp a ja miałam więcej z przedmiotów medycznych i przygotowywali nas do pracy jako pomoc pielęgniarką może ORIM coś więcej napisze

Jakby nie patrzac Opiekun Medyczny, to podstawa o ubieganie sie o lepsza pensje:)
30 maja 2014 14:13 / 3 osobom podoba się ten post
jowitaliber

po otrzymaniu świadectwa dostałam zakres usług medycznych jakie może wykonywać opiekun medyczny  wykonując swój zawód a szkołe kończyłam w 2011 roku wiem że teraz absolwenci OPM przygotowywani są bardziej do pracy jako pomocnicy pacjenta o tym świadczą testy które można na google znależć nas uczono może nie więcej ale innych przedmiotów ,obecnie jest nauka języka obcego,migowego itp a ja miałam więcej z przedmiotów medycznych i przygotowywali nas do pracy jako pomoc pielęgniarką może ORIM coś więcej napisze

Czy cos wiecej mozna napisać.Chyba tylko tyle,ze przepisy zmieniaja sie co rok.Tak naprawde to nie ma jeszcze ustawy ktora reguluje zakres obowiazkow opiekuna medycznego w Polsce.Z tego co czytalem jest projekt ustawy,ale kiedy bedzie uchwalony to ani ja ani ustawodawca jeszcze nie wie.Nasz zawod jest stosunkowo moldym zawodem i jak wszystko w naszym kraju tak i przepisy regulujace jego zakres rodza sie w bolach.Ktos kiedys wpadl na pomysl aby taki zawod powstal,bo pielegniarki ( po studiach)coraz mniej chetniej chca myc pupy.Nie dziwie sie im.Powstal wiec zawod ktory z zalozenia ma pomagac pielegniarka.Jednak jak to zawsze bywa "pomocy" nigdy dość.Zaczeto wiec spychac obowiazki pielegniarek na opiekunow medycznych.Wtedy powstalo pytanie czy ci opiekunowie maja wlasciwe kwalifikacje do wykonywania tych czynnosci.Dlatego co roku zmienia sie program nauczania.Ja podobnie jak Jowita (konczylismy razem ta szkołę) uczylem sie czegos troszeczke innego.Pytanie dlaczego do zakladania ponczoch uciskowych potrzebny jest personel medyczny? A moze dlatego ze pacjent moze miec zylaki,cienkie scianki naczyn krwionosnych,"pergaminową" skórę itp.Bez wprawy mozna np przerwac skore,wywolać krwawienie podskórne.Zakładałem takie rajstopy i powiem szczerze ze za pierwszym razem mialem klopoty.Co by nie pisac to warto sie uczyc bez wzgledu na to co oferuja szkoly.Ja jestem tego najlepszym przykladem.Po szkole daje sobie rade z wieloma rzeczami o ktorych nie mialem zielonego pojecia
30 maja 2014 14:13 / 3 osobom podoba się ten post
Mysle, ze ma wieksze uprawnienia do podjecia sie roli Opiekunki anizeli ktos, kto ma np. ekonomiczne wyksztalcenie, wiec jest podstawa do wyzszej pensji.
Kwalifikacje jakie posiada Opiekun Medyczny mimo, ze w Niemczech nie sa uznawane daja wiedze, ktorej nie ma ekonomistka rozpoczynajaca prace.
Milego dnia:)
 
30 maja 2014 14:31 / 1 osobie podoba się ten post
Juz to kiedys pisalem.W DE opiekun medyczny konczy studium trwajace 3 lata. W Polsce jest to rok.Automatycznie w DE maja bardziej rozbudowany program nauczania ale i rowniez ustalony zakres obowiazkow okreslony ustawa.Nasz dyplom w DE nie jest wazny.Jednak z tego co mnie spotyka to ma znaczenie dla firm i rodzin zatrudniajacych opiekuna
30 maja 2014 14:34 / 2 osobom podoba się ten post
Na pewno lepiej jest umiec wiecej niz mniej,ale konczenie szkoly 'opiekun medyczny' tylko z mysla o pracy w D jako opiekunka,moim zdaniem mija sie z celem.Nikt tego tu nie wymaga ani nie potrzebuje.Umiejetnosci przychodza wraz/z doswiadczeniem,wiadomo ze nic tak nie uczy jak praktyka przy pdp.
30 maja 2014 14:37
Ano... ja zaczęłam naukę na OM w trakcie odbywania stazu w DPS i po prostu żal mi teraz go nie zakonczyć... egzamin teoria 16 czerwca, praktyczne niestety nam przesunęli na lipca.
30 maja 2014 14:39 / 1 osobie podoba się ten post
greenandy

Na pewno lepiej jest umiec wiecej niz mniej,ale konczenie szkoly 'opiekun medyczny' tylko z mysla o pracy w D jako opiekunka,moim zdaniem mija sie z celem.Nikt tego tu nie wymaga ani nie potrzebuje.Umiejetnosci przychodza wraz/z doswiadczeniem,wiadomo ze nic tak nie uczy jak praktyka przy pdp.

Chyba,że jest taka szkola o kierumku "Opiekun medyczny pracujacy w DE"i certyfikatem juz uznawanym w DE.Wiedza bez dyskusji większa. Ale tylko to.
30 maja 2014 14:41 / 1 osobie podoba się ten post
nomka

Ano... ja zaczęłam naukę na OM w trakcie odbywania stazu w DPS i po prostu żal mi teraz go nie zakonczyć... egzamin teoria 16 czerwca, praktyczne niestety nam przesunęli na lipca.

Nauki nigdy za wiele  zresztą,nie wiadomo co przyniesie przyszlosc,moze ponura rzeczywistosc/rosnaca liczba pdp/zmusi Niemcy do uznawania naszych dyplomow OM...A moze  w Polsce stanie sie cud i zawod ten zacznie sie doceniac i dobrze go wynagradzac
30 maja 2014 14:42 / 2 osobom podoba się ten post
Moze i inny jednak rodziny sa zadowolone ze maja w domu kogos z pojeciem o tym co robi i kto opiekuje sie ich seniorami.Mnie to czasami nawet bawi jak chwala sie innym ze ich mama czy tata ma opiekuna z dyplomem hihi
30 maja 2014 14:47 / 1 osobie podoba się ten post
Lepiej zeby zamiast chwalenia dorzucili co nieco Eu mając tak wykwalifikowaną siłe opiekunkową w domu
30 maja 2014 14:55
greenandy

Nauki nigdy za wiele:-)  zresztą,nie wiadomo co przyniesie przyszlosc,moze ponura rzeczywistosc/rosnaca liczba pdp/zmusi Niemcy do uznawania naszych dyplomow OM...A moze  w Polsce stanie sie cud i zawod ten zacznie sie doceniac i dobrze go wynagradzac

Hihi wtedy będę miała dobrze bo inni będą zabiegać o papierek a ja bede wybrzydzać :)))) (poda warunkiem, że zdam egtzamin :D)
 
30 maja 2014 15:08
nomka

Ano... ja zaczęłam naukę na OM w trakcie odbywania stazu w DPS i po prostu żal mi teraz go nie zakonczyć... egzamin teoria 16 czerwca, praktyczne niestety nam przesunęli na lipca.

Trzymac bede kciuki:)
30 maja 2014 15:13
greenandy

Lepiej zeby zamiast chwalenia dorzucili co nieco Eu mając tak wykwalifikowaną siłe opiekunkową w domu

To tez sie trafia ha ha Jednak to chyba rowniez wynika z zadowolenia rodziny z mojej pracy