Podopieczny karmiony sondą

30 maja 2014 15:13 / 4 osobom podoba się ten post
ORIM

Moze i inny jednak rodziny sa zadowolone ze maja w domu kogos z pojeciem o tym co robi i kto opiekuje sie ich seniorami.Mnie to czasami nawet bawi jak chwala sie innym ze ich mama czy tata ma opiekuna z dyplomem hihi

Jestem za... podnoszeniem kwalifikacji w jakiejkolwiek formie i obojetnie jakiego zawodu dotyczy. Co do opiekunek...
tak jak grenadee napisala, lepiej wiedziec wiecej niz mniej.  
Staz pracy jest niewatpliwym atutem i tego nie da sie podwazyc...
 
30 maja 2014 15:23
ORIM

To tez sie trafia ha ha Jednak to chyba rowniez wynika z zadowolenia rodziny z mojej pracy

Tez dostales koperte jak Mleczko? ;)
Mnie kiedys pdp co pare dni dawal 50 eu kieszonkowego,ech to byly czasy ale to se ne wrati bo dziadziuś już im Himmel
30 maja 2014 15:35
kika1

Jestem za... podnoszeniem kwalifikacji w jakiejkolwiek formie i obojetnie jakiego zawodu dotyczy. Co do opiekunek...
tak jak grenadee napisala, lepiej wiedziec wiecej niz mniej.  
Staz pracy jest niewatpliwym atutem i tego nie da sie podwazyc...
 

oj da sie podwazyc.Sorry jesli kogos uraze ale jest wiele opiekunek ktore pracuja od 10 lat jednak nie maja pojecia jak złozyc wózek,nigdy nie mialy doczynienia z PEG,czy nawet nie wiedza jak wymienic worek stomii lub na mocz.Po prostu jada,gotuja, sprzataja i ubieraja PDP.Nie twierdze ze sa dobre w tym co robia i jakiemus PDP dzieje sie krzywda z tego powodu.
30 maja 2014 15:37
greenandy

Tez dostales koperte jak Mleczko? ;)
Mnie kiedys pdp co pare dni dawal 50 eu kieszonkowego,ech to byly czasy ale to se ne wrati bo dziadziuś już im Himmel

50 dostaje co tydzien i nie w kopercie ha ha
30 maja 2014 15:38
mleczko47

Chyba,że jest taka szkola o kierumku "Opiekun medyczny pracujacy w DE"i certyfikatem juz uznawanym w DE.Wiedza bez dyskusji większa. Ale tylko to.

Nie ma takiej.Trzeba ja skonczyc w DE i trwa to 3 lata
30 maja 2014 15:45
ORIM

Nie ma takiej.Trzeba ja skonczyc w DE i trwa to 3 lata

Warunkiem jest chyba dobry język z tego co sie orientowałam, no u mnie to jedna z opcji na emigrację :)
tam jest pół na pół szkoła a praktyka i to płatna ale nie pamietam ile... cos koło 800-900?? ojro? (albo tyle co na minijobie, sorki ale stzrelam tu, moze ktos ma lepsze info)
30 maja 2014 15:48
ORIM

Nie ma takiej.Trzeba ja skonczyc w DE i trwa to 3 lata

Po trzyletniej szkole jestes Altenfachpflege, po rocznej, bo i taka istnieje Pflegekraft.
30 maja 2014 15:54 / 1 osobie podoba się ten post
Tak jak napisalem : bez urazy.Kazdy wie co dla niego dobre.Jednak w moim przypadku to szkola pozwala mi wykonywac ten zawod i dzieki szkole mam wiecej propozycji od firm.Kocham cie za rosadne podejscie do sprawy.Wiadomo jedziemy tam dla kasy
30 maja 2014 15:55
ORIM

50 dostaje co tydzien i nie w kopercie ha ha

Ja 100 co tydzien i tez nie w kopercie.
Na zakupy 
30 maja 2014 15:57
greenandy

Ja 100 co tydzien i tez nie w kopercie.
Na zakupy:-) 

ja tez na zakupy ale tylko i wylacznie na swoje.Co z tym robie to juz nikt nie pyta.Nie musze zbierac rachunków
30 maja 2014 15:58
Ja tez nie musze
30 maja 2014 16:03 / 1 osobie podoba się ten post
greenandy

Na pewno lepiej jest umiec wiecej niz mniej,ale konczenie szkoly 'opiekun medyczny' tylko z mysla o pracy w D jako opiekunka,moim zdaniem mija sie z celem.Nikt tego tu nie wymaga ani nie potrzebuje.Umiejetnosci przychodza wraz/z doswiadczeniem,wiadomo ze nic tak nie uczy jak praktyka przy pdp.

A ja właśnie skończyłam tą szkołę z myślą o pracy opiekunki w DE. Oczywiście, że nie dla papierka, bo poinformowałam się, że w Niemczech nie jest on uznany. Chciałam poprostu czegoś się nauczyć z zakresu obchodzenia się z chorymi i liznąć wiedzy medycznej. Poza tym ważne były dla mnie praktyki. Zarówno do teorii, jak i zajęć praktycznych przykładałam się solidnie, co w moim przypadku podniosło mi pojęcie i umiejętności w tym kierunku. Ogólnie jestem zadowolona z tej szkoły. Nauka ta dało mi dużo wiedzy i satysfakcji.
Oczywiście, można prześliznąć się  "po łebkach" i wówczas mija się to z celem. Na przykład w mojej grupie były  młode osoby, które zapisały się do tej szkoły, aby mieć podstawę do dalszego brania renty rodzinnej po zmarłym rodzicu. Ja jednak miałam  motywacje zdobycia wiedzy w zakresie opieki i uważam, że dużo z tego skorzystałam.
30 maja 2014 16:06
Uczylas sie dla samej siebie,ok.Bo tylko taki jest sens konczenia tego typu szkoły.
30 maja 2014 16:13 / 2 osobom podoba się ten post
ORIM

50 dostaje co tydzien i nie w kopercie ha ha

Postaraj sie bardziej.
30 maja 2014 16:14 / 1 osobie podoba się ten post
greenandy

Ja 100 co tydzien i tez nie w kopercie.
Na zakupy:-) 

Na zakupy to ja mam nieograniczona kwotę,wydaje tyle ile potrzebuje.