Na wyjeździe #17

27 listopada 2014 19:19 / 6 osobom podoba się ten post
kasia63

Też mi sie nie podobają długie, zwłaszcza jak twarz - muzeum.....Do 30tki miałam warkocz za tyłek ,potem ścięłam na krótko i tak mam do dziś:)Bardzo to wygodne i prędko schną,I takie mam ,ze nie musze nic układać,gęste,palcami przeczochram ,wysuszę i gotowe:)Na dobra sprawe nawet grzebienia nie muszę używać:)

Kasiu, ale wiesz, w sprawie wyglądu i włosów nie każdej kobiecie chodzi tylko o wygodę ;)..
 
Ja mam włosy do ramion, czasem trochę dłuższe, i na razie nie mam zamiaru ich skracać. Uważam, że dobrze z nimi wyglądam i (tak, tak!), że ujmują mi lat. W połączeniu ze szczupłą figurą i fajnymi ciuchami są ok. Ja je lubię, bo są moje i dobrze się z nimi czuję i pewnie inne kobiety mają tak samo :).
 
A czyste i zadbane powinny być zawsze, niezależnie od tego, czy krótkie czy długie.
 
 
27 listopada 2014 19:20 / 1 osobie podoba się ten post
iwunia

mam pytanie,mój PDP ma założony cewnik i te z Pflegedienst,nie cha mu zmienić z dziennego na nocny bo twierdza,że ja to powinnam robic,,,jak to w rzeczywistosci wygląda,ja rozumiem opróznic w ciągu dnia ale zmieniać,???

Magdalena ma rację. Nawet opróżniać powinien Pflegedienst, chyba, że za rzadko przychodzą i cewnik "woła" o opróżnienie.
27 listopada 2014 19:22 / 2 osobom podoba się ten post
iwunia

mam pytanie,mój PDP ma założony cewnik i te z Pflegedienst,nie cha mu zmienić z dziennego na nocny bo twierdza,że ja to powinnam robic,,,jak to w rzeczywistosci wygląda,ja rozumiem opróznic w ciągu dnia ale zmieniać,???

To Pflegedienst powinny zmieniać worek na nocny,choć przyznam Ci,że jak byłam na pierwszej szteli to sama zmieniałam,jakas niekumata jeszcze byłam. Pamiętam,że raz przyszła pielęgniarka i pokazała dziadkowi i mnie jak to zmieniać i tak robiłam.
27 listopada 2014 19:26 / 1 osobie podoba się ten post
iwunia

mam pytanie,mój PDP ma założony cewnik i te z Pflegedienst,nie cha mu zmienić z dziennego na nocny bo twierdza,że ja to powinnam robic,,,jak to w rzeczywistosci wygląda,ja rozumiem opróznic w ciągu dnia ale zmieniać,???

moze napisze tak,mialam pdp,z cewnikiem i ja zmienialam  tak rano z nocnego na dzienny worek i  odwrotnie z dziennego na nocny worek-dlaczego  gdyz zawsze ta czynnosc wykonywalam po  toalecie czyli myciu czy tez kapieli,-oproznialam worecz trzy razy dziennie i zapisywalam wynik-podopieczna nie lezaca,nie wiem jak sytuacja jest u ciebie;-;-;-;-;-
27 listopada 2014 19:33 / 8 osobom podoba się ten post
Dzieki dziewczyny za odzew,,,,no więc odnioslam narazie małe zwycięstwo,nie będe zmieniała i tyle,,,panienka z Pflege bardzo oburzona...a dziadkowi wytlumaczylam,że ja tego robic nie będe bo ja nie jestem upowazniona do takich czynnosci,on to rozumie i rozmawiał z panienka z Pflege,zmieniła ale bez entuzjazmu. U mnie decydujacymi osobami sa wlaśnie moi PDP wiec wszystkie rzeczy musze z nimi załatwiać...ale narazie mam satysfakcję....asertywność...
27 listopada 2014 19:36
salazar

Kasiu, ale wiesz, w sprawie wyglądu i włosów nie każdej kobiecie chodzi tylko o wygodę ;)..
 
Ja mam włosy do ramion, czasem trochę dłuższe, i na razie nie mam zamiaru ich skracać. Uważam, że dobrze z nimi wyglądam i (tak, tak!), że ujmują mi lat. W połączeniu ze szczupłą figurą i fajnymi ciuchami są ok. Ja je lubię, bo są moje i dobrze się z nimi czuję i pewnie inne kobiety mają tak samo :).
 
A czyste i zadbane powinny być zawsze, niezależnie od tego, czy krótkie czy długie.
 
 

No jasne -wiadomo ,że siwe,albo niecałkiem siwe,takie wymieszane i w strąkach to błe błe:) Każdy się nosi jak lubi-ja nie twierdze ,że długie  wogóle to sa be tylko ze w krótkich wygodnie:)Na koloniach zawsze na sniadanie się spóźniałam bo mnie musiały starsze dziewczynki czesac a pani głowe myla bo sama nie dawałam rady:)Ale za to na szkolnych przedstawieniach grałam królewnę kilka razy,mimo "papuśności" bo te wlosy takie:):):):)Hi hi hi
27 listopada 2014 19:37 / 5 osobom podoba się ten post
iwunia

mam pytanie,mój PDP ma założony cewnik i te z Pflegedienst,nie cha mu zmienić z dziennego na nocny bo twierdza,że ja to powinnam robic,,,jak to w rzeczywistosci wygląda,ja rozumiem opróznic w ciągu dnia ale zmieniać,???

zaraz zaraz bo sie pogubilem.Dlaczego worki dzienne i nocne ? Nie ma takiej potrzeby.Trzeba zadbac aby byl oprozniany - to tak.Wymiana worka to nie twoja dzialka.O co jedynie mozesz poprosic rodzine to o worek z wezykiem 120cm.To najdluzszy jaki sprzedaja w aptekach.Bedzie wtedy mozna swobodnie przemieszczac worek.Do cewnika nawet nie wolno ci sie zblizac.Tylko lekarz lub przeszkolona pielegniarka dyplomowana z fakultetem z urologii
27 listopada 2014 19:39
Zaskoczyliście mnie z tymi cewnikami... Ło Matko, ją to nawet nie wiem jak się to obsługuje, a na pewno przyjdzie mi się znowu kłócić z synalkiem w tym temacie...
27 listopada 2014 19:42
nianta

Zaskoczyliście mnie z tymi cewnikami... Ło Matko, ją to nawet nie wiem jak się to obsługuje, a na pewno przyjdzie mi się znowu kłócić z synalkiem w tym temacie...

nic skaplikowanego.Tylko podkreslam cewnika nie wolno ci ruszac.Dalej cewnik jest polaczony z wezykiem od worka na mocz.Tez tego nie ruszasz.Jedyne co mozesz to oproznic worek z moczu 
27 listopada 2014 19:43 / 2 osobom podoba się ten post
ORIM

zaraz zaraz bo sie pogubilem.Dlaczego worki dzienne i nocne ? Nie ma takiej potrzeby.Trzeba zadbac aby byl oprozniany - to tak.Wymiana worka to nie twoja dzialka.O co jedynie mozesz poprosic rodzine to o worek z wezykiem 120cm.To najdluzszy jaki sprzedaja w aptekach.Bedzie wtedy mozna swobodnie przemieszczac worek.Do cewnika nawet nie wolno ci sie zblizac.Tylko lekarz lub przeszkolona pielegniarka dyplomowana z fakultetem z urologii

tu chodzi o to ,że dziadek ma takich zwykły tradycyjny worek z wężykiem ,(na noc) a na dzien ma tez na wężyku ale taki przypinany do nogi  na rzepy,poniewaz wygodniej mu sie wtedy chodzi i jak jedziemy do lekarza czy poprostu do miasta to tego wora z moczem nie widać bo ma pod spodniami,,cały ambaras jest w tym,że to trzeba zmieniać ,czyli odłaczyć od głownego węzyka zdezynfekować i założyc nastepny ,,,,wszędzie gdzie byłam te czynności wykonywało Pflegedienst a tu sie uparły,że ja mam to robić,ja to umiem ale chodzi o zasady ..ps.worki z moczem oprózniam i nie robię z tego afery,ale nic więcej robic przy tym  nie bede...
27 listopada 2014 19:46 / 4 osobom podoba się ten post
ORIM

zaraz zaraz bo sie pogubilem.Dlaczego worki dzienne i nocne ? Nie ma takiej potrzeby.Trzeba zadbac aby byl oprozniany - to tak.Wymiana worka to nie twoja dzialka.O co jedynie mozesz poprosic rodzine to o worek z wezykiem 120cm.To najdluzszy jaki sprzedaja w aptekach.Bedzie wtedy mozna swobodnie przemieszczac worek.Do cewnika nawet nie wolno ci sie zblizac.Tylko lekarz lub przeszkolona pielegniarka dyplomowana z fakultetem z urologii

niektore osoby nie zycza sobie aby worki byly widoczne przy spacerach ,wizytach u lekarza itp. wiec dlatego dzienne..... moj dziadek mial oddzielne jeden maly na noge i duzy na noc..... i tym sposobem nie trzeba bylo nocnego wyprozniac
27 listopada 2014 19:49 / 2 osobom podoba się ten post
iwunia

tu chodzi o to ,że dziadek ma takich zwykły tradycyjny worek z wężykiem ,(na noc) a na dzien ma tez na wężyku ale taki przypinany do nogi  na rzepy,poniewaz wygodniej mu sie wtedy chodzi i jak jedziemy do lekarza czy poprostu do miasta to tego wora z moczem nie widać bo ma pod spodniami,,cały ambaras jest w tym,że to trzeba zmieniać ,czyli odłaczyć od głownego węzyka zdezynfekować i założyc nastepny ,,,,wszędzie gdzie byłam te czynności wykonywało Pflegedienst a tu sie uparły,że ja mam to robić,ja to umiem ale chodzi o zasady ..ps.worki z moczem oprózniam i nie robię z tego afery,ale nic więcej robic przy tym  nie bede...

Jeszcze raz ci mowie ze nie wolno ci tego robic.Polaczenie ktore odpinasz jest na koncu cewnika ktory wprowadzony jest do pecherza moczowego.Wiec w przypadku gdy cos sie stanie  to bolesnie odczuje to twoj PDP.Poza tym te zwykle worki (nocny) tez mozna podczepic pod spodniami.Kazdy z nich ma uchwyty
27 listopada 2014 19:52
Dziekuje wszystkim....
27 listopada 2014 19:52 / 2 osobom podoba się ten post
magdalena_k

niektore osoby nie zycza sobie aby worki byly widoczne przy spacerach ,wizytach u lekarza itp. wiec dlatego dzienne..... moj dziadek mial oddzielne jeden maly na noge i duzy na noc..... i tym sposobem nie trzeba bylo nocnego wyprozniac

wiem ze tak jest Takie jednak zyczenia musza kierowac do diakonow lub innych a nie do nas.Wiem ze to nic skaplikowanego taka wymiana ale my tu w DE nie mamy do tego uprawnien.Moze to robic rodzina
27 listopada 2014 19:54
iwunia

mam pytanie,mój PDP ma założony cewnik i te z Pflegedienst,nie cha mu zmienić z dziennego na nocny bo twierdza,że ja to powinnam robic,,,jak to w rzeczywistosci wygląda,ja rozumiem opróznic w ciągu dnia ale zmieniać,???

Chyba pomyliłaś worek z cewnikiem - opiekunce nie wolno zmieniać cewnika. natomiast worek na mocz- jak najbardziej . spokojnie, to nic trudnego i na pewno nie zrobisz krzywdy podopiecznemu. ale... że być może masz po raz pierwszy z tym do czynienia- to masz święte prawo nie umieć .  popodglądaj flegusie , popatruj im na łapki, w cichości i samotności pooglądaj wężyk , znajdź  złącze , też je pooglądaj i na pewno sobie poradzisz ! Pierwszy raz możesz zadeklarować zmianę worka w obecności flege , dla spokojności .... a co się nauczysz- to Twoje !!!