Nebenjob - dodatkowe prace na wyjeździe

15 stycznia 2015 10:27 / 2 osobom podoba się ten post
Jolek

wiesz co Basiu, serio to juz mi sie nie chce wypowiad, fakt forum jest dla wszystkich tylko szkoda, ze polowa z tych osob na forum wylatuje, bo ktos nakreca pyskowke, zauwazylas, ze ostatnio mniej bywam na forum ?>?? Czytam sobie tylko, po co ja sie dzisiaj odezwalam, szkoda slow mi juz na to.
Marikany nie ma, Impala sie nie odzywa, bo po co jak zostala zjechana tez rowno.
 
Jak sie jest obserwatorem forum wiecej sie widzi, niz jak sie na nim pisze, i ja widze kto nakreca afere, kto wylatuje.
Nie chce mi sie juz gadac...

O ile mnie pamięć nie myli to Impala sama z siebie sie nie odzywa -:)..... Tak masz racje z jednym : widzę , że Cie nie widzę na forum .....tak często !-:))))))))))
15 stycznia 2015 10:32 / 2 osobom podoba się ten post
agamor

no nie mów, że Ty o 10 jeszcze w piżamach latasz?

Nie w piżamach , tylko w koszulach !..... w pewnym wieku pizam się juz nie " nasza " , bo lepiej jak droga bez zabudowań jest zbędnych !.....Oglądała film " CK Dezerterzy "  chodzi o część pierwszą z akcją w .....powiedzmy ładnie domu schadzek ? na schodach ? gdzie już , juz i po ptokach - doslownie ! ........Tyż cóś ! piżamy wymyśliła ! -:)))))))))))))))))
15 stycznia 2015 10:34 / 1 osobie podoba się ten post
Wroce do tematu sprzatania, jesli pozwolicie... Czasem sie zdarza, ze ktos z dobrego serca mowi, ze moze by mi sie jakas pucka przydala. Dostaje nr telefonow, na ktore z przyzwoitosci oddzwaniam. W rozmowie informuje zawsze, ze nie jestem w pelni dyspozycyjna(dzieci). Wlasciwie w tym momencie rozmowa sie konczy. Raz sprzatalam, ale mialam umowe, ze jestem tzw.zapchajdziura. Dopoki pani nie znajdzie kogos na stale. Robienie zakupow dla starszych sasiadow czy ewentualna pomoc sasiadom w myciu podlog czy okien jest w miare realne jak sie jest na Stelli. Tak samo jak pilnowanie czy karmienie psa lub kota. Ale juz w normalna pucke na 2 miesiecznym wyjezdzie raczej trudno mi uwierzyc...
15 stycznia 2015 10:37 / 7 osobom podoba się ten post
Forum jest dla wszystkich, w regulaminie nie ma napisane, że kosmitkom wstep wzbroniony. Mozach pisała , że z Iggą jej nie po drodze. Mozach ty czytasz to co ja pisze? Po co? Nie trać czasu.A do tego jeszcze znalazłaś czas aby ustosunkowac sie do moich wpisów. Mogłabym powiedziec że spotkał mnie zaszczyt. Ale tego nie powiem.
W zuciu człowieka wazna jest każda chwila nawet najkrótsza i człowiek powinien ja właściwie spożytkować. Ja wczorajszy spacer min spożytkowałam na przemyślenia związane z tematem w tym topiku. I podzieliłam sie z Wami swoimi przemyśleniami, ze jednak nie, nie podjełabym sie dodatkowej pracy w swoim wolnym czasie. I cóż w tym jest złego?
Temat dotyczy dodatkowej pracy na wyjazdach czyli logiczne jest, ze piszę iż nie pracowałabym u Polki ani u żydówki z polskimi korzeniami.W pierwszym przypadku wiele sie słyszy jak Polki traktują swoich rodaków zatrudniając ich u siebie. A jesli chodzi o pracę u Żydówek z polskimi korzeniami są bardzo wymagające ale tylko w stosunku do zatrudnionych Polek.
Proszę mnie nie mieszac w jakiekolwiek rasistowskie podejście do tematu. Jestem Polką posiadająca bardzo mocne korzenie litewskie ale również korzenie ze strony mojej mamy, która urodziała i wychowała w Poznaniu. Tak na marginesie gdyby któraś chciała przepisy z kuchni wielkopolskiej.Nie mam problemów z akceptowaniem różnych narodowości, w każdym widze człowieka.
A zwłaszcza w tej pracy to jest priorytet,uszanowanie drugiego człowieka. Uszanowanie poglądów, religii, koloru skóry.
Myslę że zamieszanie powstaje tu na forum z powodu braku czasu i czytaniu fragmentów, oraz odbieraniu wpisów w/g własnej oceny i własnego zrozumienia, no ale forum takimi właśnie rządzi sie prawami.
Jeszcze raz proszę nie mieszać mnie w jakiekolwiek uprzedzenia narodowościowe, ja czuje sie obywatelem świata czego i Wam Miłe panie życzę.
15 stycznia 2015 10:39 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Nie w piżamach , tylko w koszulach !..... w pewnym wieku pizam się juz nie " nasza " , bo lepiej jak droga bez zabudowań jest zbędnych !.....Oglądała film " CK Dezerterzy "  chodzi o część pierwszą z akcją w .....powiedzmy ładnie domu schadzek ? na schodach ? gdzie już , juz i po ptokach - doslownie ! ........Tyż cóś ! piżamy wymyśliła ! -:)))))))))))))))))

Więc myślisz ,że zawsze i wszęedzie trzeba być przygotowanym ma różne sytuacje.Zapamiętam,może się przydać.
15 stycznia 2015 10:42 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Nie w piżamach , tylko w koszulach !..... w pewnym wieku pizam się juz nie " nasza " , bo lepiej jak droga bez zabudowań jest zbędnych !.....Oglądała film " CK Dezerterzy "  chodzi o część pierwszą z akcją w .....powiedzmy ładnie domu schadzek ? na schodach ? gdzie już , juz i po ptokach - doslownie ! ........Tyż cóś ! piżamy wymyśliła ! -:)))))))))))))))))

taaaak, pamietam.....raz wspominałas coś, że na górze mieszka syn..........
15 stycznia 2015 10:43
esmeralda

Hej kochani, a ja odbiegajac od tematu kto, co i czy dobrze mam pytanko. Jestem na nowym miejscu drugi tydzien. Kazda sobote mam wolna od 10 do 18, wtedy corka zbiera pdp do siebie. Mieszkam sama z pdp, jest fajnym bardzo milym i spokojnym dziduszkiem. Wstaje o 9 kladzie sie spac ok 19, w nocy nie wstaje. W ciagu dnia spcerek, tv, chinczyk. Duzo ciszy spokoju i wogole super. Tak sobie pomyslalam ze w sobote chetnie bym gdzies na puscki chodzila, no i kaske na zakupy do domu bym miala :) Moje pytanie brzmi czy dobrze by bylo napisac ogloszenie np w Kauflandzie?? Czy moze podpytac corki pdp??? Tylko nie wiem jak zareaguje na to ze szukam sobie pracy.

Podpowiem Ci może skorzystasz z mojej rady.Rozmawiaj z rodziną często tak jest się składa,że rodzina pomaga i sama szuka dodatkowego zajęcia.Przecież to nie koliduje z Twoimi obowiązkami i czasem pracy.Masz wolne to dlaczego nie możesz tego sporzytkować z korzyścią dla siebie.Możesz umieścić ogłoszenie podaj swoj nr telefonu.Masz wspaniałą rodzine w ktorej pracujesz pogadaj napewno Ci pomogą.Warto, w nie jeden m-c wypada dodatkowo spora kasa .
15 stycznia 2015 10:48
Dzieki mleczko za rade :) Rodzinka faktycznie jest spoko. Dzisiaj czwartek wiec dodatko przychodzi babeczka ktorej odpalaja pare groszy na dwie godzinki bym miala dla siebie jeszcze wolne, ale powiem szczerze ze w zeszlym tygodniu nie skorzystalam. Siedze z nia i z dziadkiem pijemy kawke i gadamy. Po sklepach chodze z dziadkiem jak jestem na spacerach a i tak jak napisalam naprawde mam luzy. Pogadam moze dzisiaj z nia i w sobote z corka mojego dziadka jak przyjedzie po niego. Kurna takie wyprzedaze :( musze jakas robótke sobie znalezc :)
15 stycznia 2015 10:52 / 4 osobom podoba się ten post
IGGA

Forum jest dla wszystkich, w regulaminie nie ma napisane, że kosmitkom wstep wzbroniony. Mozach pisała , że z Iggą jej nie po drodze. Mozach ty czytasz to co ja pisze? Po co? Nie trać czasu.A do tego jeszcze znalazłaś czas aby ustosunkowac sie do moich wpisów. Mogłabym powiedziec że spotkał mnie zaszczyt. Ale tego nie powiem.
W zuciu człowieka wazna jest każda chwila nawet najkrótsza i człowiek powinien ja właściwie spożytkować. Ja wczorajszy spacer min spożytkowałam na przemyślenia związane z tematem w tym topiku. I podzieliłam sie z Wami swoimi przemyśleniami, ze jednak nie, nie podjełabym sie dodatkowej pracy w swoim wolnym czasie. I cóż w tym jest złego?
Temat dotyczy dodatkowej pracy na wyjazdach czyli logiczne jest, ze piszę iż nie pracowałabym u Polki ani u żydówki z polskimi korzeniami.W pierwszym przypadku wiele sie słyszy jak Polki traktują swoich rodaków zatrudniając ich u siebie. A jesli chodzi o pracę u Żydówek z polskimi korzeniami są bardzo wymagające ale tylko w stosunku do zatrudnionych Polek.
Proszę mnie nie mieszac w jakiekolwiek rasistowskie podejście do tematu. Jestem Polką posiadająca bardzo mocne korzenie litewskie ale również korzenie ze strony mojej mamy, która urodziała i wychowała w Poznaniu. Tak na marginesie gdyby któraś chciała przepisy z kuchni wielkopolskiej.Nie mam problemów z akceptowaniem różnych narodowości, w każdym widze człowieka.
A zwłaszcza w tej pracy to jest priorytet,uszanowanie drugiego człowieka. Uszanowanie poglądów, religii, koloru skóry.
Myslę że zamieszanie powstaje tu na forum z powodu braku czasu i czytaniu fragmentów, oraz odbieraniu wpisów w/g własnej oceny i własnego zrozumienia, no ale forum takimi właśnie rządzi sie prawami.
Jeszcze raz proszę nie mieszać mnie w jakiekolwiek uprzedzenia narodowościowe, ja czuje sie obywatelem świata czego i Wam Miłe panie życzę.

Nagminne przypominasz jakie to Polki sa "be" specjalnie zapisałam sobie twoj wpisy,gdzie z pogardą wtrażasz sie o nas i bardzo obrazowo opisujesz jakie to Polki sa.Daj spokoj już. Nienawidzisz nas.Mogę wkleić twoj wpis i to nie jeden.
 
A,że nie sprzątasz to wiadomo dlaczego,bo z futra jest ciężko kurz wyczesać.
15 stycznia 2015 11:10

Jolek przestań spamować! Moderator

15 stycznia 2015 11:13 / 5 osobom podoba się ten post
Jolek

Jolek przestań spamować! Moderator

Ja prosze o przetlumaczenie tego zdania,bo czytam na rozne sposoby i nijak nie moge pojac ))))))
Bardzo zaciekawila mnie Twoja wypowiedz ))), to cenna uwaga ))
15 stycznia 2015 11:16 / 3 osobom podoba się ten post
magdzie

Ja prosze o przetlumaczenie tego zdania,bo czytam na rozne sposoby i nijak nie moge pojac ))))))
Bardzo zaciekawila mnie Twoja wypowiedz ))), to cenna uwaga ))

Ja Ci przetłumaczę:)Tzn.milczenie jest złotem,albo jak kto woli-szkoda słów:)
 
 
Jolek-dobrze przetłumaczyłam?
15 stycznia 2015 11:16 / 2 osobom podoba się ten post
agamor

taaaak, pamietam.....raz wspominałas coś, że na górze mieszka syn..........

Oj , bo sie pogniewamy ! nieuważnie czytasz moje posty !...... na górze córka mieszka , córka !!!!!-:)))))))))))
15 stycznia 2015 11:19
esmeralda

Hej kochani, a ja odbiegajac od tematu kto, co i czy dobrze mam pytanko. Jestem na nowym miejscu drugi tydzien. Kazda sobote mam wolna od 10 do 18, wtedy corka zbiera pdp do siebie. Mieszkam sama z pdp, jest fajnym bardzo milym i spokojnym dziduszkiem. Wstaje o 9 kladzie sie spac ok 19, w nocy nie wstaje. W ciagu dnia spcerek, tv, chinczyk. Duzo ciszy spokoju i wogole super. Tak sobie pomyslalam ze w sobote chetnie bym gdzies na puscki chodzila, no i kaske na zakupy do domu bym miala :) Moje pytanie brzmi czy dobrze by bylo napisac ogloszenie np w Kauflandzie?? Czy moze podpytac corki pdp??? Tylko nie wiem jak zareaguje na to ze szukam sobie pracy.

Esmeralda, Ty nie jesteś przez przypadek w Tuttlingen? :)
15 stycznia 2015 11:20 / 5 osobom podoba się ten post
magdzie

Ja prosze o przetlumaczenie tego zdania,bo czytam na rozne sposoby i nijak nie moge pojac ))))))
Bardzo zaciekawila mnie Twoja wypowiedz ))), to cenna uwaga ))

Tak, specjalnie dla Ciebie magdzie przetlumcze :)))
 
Juz mnie wkurza to wszystko!! Ile zlosliwosci tutaj, ile pyskowek, no ilez mozna, byl jakis czas spokoj na forum to od nowa. I po co ???
Bo pewnie inni musze miec ostatnie zdnie, bo jak nie beda mieli to beda chorzy. Az sie we mnie gotuje, jak teraz czytam ten topik.
 
Sama bym nie poszla w De pracowac i Polki, za chiny, znam duzo przykladow, jak polki traktuje polakow za granica. Gorzej niz "swinie" I tu sie zgadzam z Iga, i nie zauwazam jakiejs nienawisci. Skoro ja tez bym nie poszla w de pracowac u Polki to tez nie nawidze Polakow ??
Zalezy w jakiej pracy, ale...  Polak dla Polaka to najgorszy wrog, i tez pewnie nie jedna zna ten przyklad.
W zeszlym roku tez pracowalam u Polaka, tak nas robil w balon jak sie dalo, przyszlo mi do miesiecznej wyplaty 300 euro ??? I co??
Sa Polacy ktorych sie spotka i do rany przyluz, ale to tylko wyjatki, reszta to tylko umie dolki pod soba kopac. 
 
I na forum tez to spotykam, zamiast sie wspierac to nie tylko zeby dociac czlowiekowi, ktory jest i tak w trudnej sytuacji, bo daleko od domu, sam, bez rodziny. Ale nie kurcze najwazniejsze, zeby czasem nie obrazic Polaka, ktory sie ustawil w DE i nie obrazic pdp, do ktorych czasem brak nam sil!
Takie jest moje zdanie. Kurcze.