Na wyjeździe #20

22 lutego 2015 09:26 / 2 osobom podoba się ten post
Aniak

A nie prościej zamiast gdybać i stosować jakieś diety - zapisać się na wizytę do alergologa i zrobić test ??? niekoniecznie nie tolerujesz glutenu - przyczyn może być 100 innych . Sprawdź po prostu u fachowca .

Nawet jak terminy z NFZ sa dalekie to prywatnie wykonywany test pokarmowy - nie musisz mieć skierowania - to max 60 zł za jeden test , podejrzewasz nietolerancje gluteny , sprawdź jeszcze nietolerancje laktozy /częste u ludzi starszych / dolicz do tego 150 złza prywatna wizyte u alergologa i ..... wiesz co jesz :) . Lepiej gdybać i eksperymentowac niż wiedzieć ?
 
22 lutego 2015 09:30 / 1 osobie podoba się ten post

Taka mini lektura do przemyślenia ... http://prawoniemieckie.pl/2015/01/31/wybrane-aspekty-prawne-swiadczenia-uslug-opieki-domowej-w-niemczech-przez-polskie-firmy/


 


Proponuję od przeczytania tego fragmentu: "Właściciel serwisu i autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za prawidłowość i kompletność." Moderator

22 lutego 2015 09:40
Aniak

A nie prościej zamiast gdybać i stosować jakieś diety - zapisać się na wizytę do alergologa i zrobić test ??? niekoniecznie nie tolerujesz glutenu - przyczyn może być 100 innych . Sprawdź po prostu u fachowca .

Tylko przed wykonaniem badan nie powinno sie byc na diecie bo wyniki wyjda niemiarodajne. Przynajmniej 2 miesiace przed badaniem powinno sie jesc wszystko.
22 lutego 2015 09:47 / 1 osobie podoba się ten post
iwunia

wiesz,że przyszło mi to samo do głowy....ale na stare lata dopiero nie toleruje glutenu,,,,,,,czyli jednak się starzeje,,,,,,hlip hlip..

Przeciez nietolerancja glutenu to nie choroba wieku dzieciecego?  
22 lutego 2015 09:49
MeryKy

Przeciez nietolerancja glutenu to nie choroba wieku dzieciecego?  

ale ja nie twierdze,że to choroba wieku dziecięcego,może żle sformułowałam swój post,,,,poprostu pewnie objawy ujawniły mi się w wieku dojrzałym....:).
22 lutego 2015 09:50 / 1 osobie podoba się ten post
Benita

Bez glutenu da się żyć. Przetestowałam to przez cały zeszły rok. Gratis dodatkowy  - 16 kg. Samopoczucie doskonałe. Teraz jestem na nowym miejscu i póki co muszę się dostosować do tutejszej kuchni, ale robię co mogę.

No to witaj w klubie. Ja zrzuciłam 18 kilo po odstawieniu glutenu. Mam nietolerancję.
22 lutego 2015 09:52
Lawenda

No to witaj w klubie. Ja zrzuciłam 18 kilo po odstawieniu glutenu. Mam nietolerancję.

o matko ,,,dziewczyny ale ja mam 59 kg,  jak się okaże, że to gluten jest sprawca tego zamieszania to co ze mnie zostanie...jak waga tak leci ????
22 lutego 2015 09:55 / 2 osobom podoba się ten post
Iwuniu, nie martw sie:) Cos tam zostanie:) W koncu kosci tez swoje waza;););) Zartuje oczywiscie. Ale przyznam szczerze, ze z zazdrosci....
22 lutego 2015 10:07
iwunia

ale ja nie twierdze,że to choroba wieku dziecięcego,może żle sformułowałam swój post,,,,poprostu pewnie objawy ujawniły mi się w wieku dojrzałym....:).

No ale to normalne poczytaj o celiaki. Rowniez u doroslych sie ujawnia.
22 lutego 2015 10:09 / 4 osobom podoba się ten post
Śnieg znowu spadl, już nie mogę znieść tego widoku, hehe. Ile można. Żądam wiosny! :)
22 lutego 2015 10:09
MeryKy

No ale to normalne poczytaj o celiaki. Rowniez u doroslych sie ujawnia.

dobrze,poczytam !!! 
22 lutego 2015 10:09 / 1 osobie podoba się ten post
Dzisiaj rano na regionalnym kanale rbb pokazywano reportaż o berlińskiej bibliotece .... no i okazało się ,że do tej pory w piwnicach jest pełno książek zrabowanych w czasie II wojny swiatowej z Polski .... i jakoś nikt nie spieszy się z oddaniem bo są nieskatalogowane.... hmmmm trochę dziwne .... Szczecińska Księżnica zaoferowała się ,że wyśle swoich pracowników , którzy to za darmo zrobią ale niestety państwo niemieckie nie chce się zgodzić ..... a są to naprawdę bardzo stare dzieła i tak trochę szkoda ,że leżą i niszczeją w wilgoci .... Kilku młodych polskich fanatyków próbuje robić wszystko ,żeby uratować te dzieła ale niestety ich zapał rozbija się o mur niechęci ze strony niemieckiej jak i polskiej .....
22 lutego 2015 10:12 / 1 osobie podoba się ten post
giunta

Śnieg znowu spadl, już nie mogę znieść tego widoku, hehe. Ile można. Żądam wiosny! :)

U mnie tez bielo. Ale dzis jest dzien, w ktorym pala cos w rodzaju naszej Marzanny na stosie z bozonarodzeniowych choinek, wiec moze przepedza te zime. Hihihi
22 lutego 2015 10:18 / 1 osobie podoba się ten post
giunta

Śnieg znowu spadl, już nie mogę znieść tego widoku, hehe. Ile można. Żądam wiosny! :)

Ja tam od razu chcę lato :)))
22 lutego 2015 10:20 / 1 osobie podoba się ten post
giunta

Śnieg znowu spadl, już nie mogę znieść tego widoku, hehe. Ile można. Żądam wiosny! :)

W Polsce wiosna :)
 
Co prawda w nocy lekki przymrozek,ale teraz ładne słońce i powietrze pachnie już inaczej :)