Na wyjeździe #23

07 kwietnia 2015 20:52 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Ja nie mam w umowie zapisu,że jak zrezyguje rodzina ze mnie to m,i potrącą. Czy to co macie jest legalne? Co znaczy,że potrącą,to znaczy ,że macie za darmo pracować ileś tam dniówek? 

wiesz trudno mi się wypowiedzieć na ten temat bo nie doświadczyłam  .Ale każda firma ma prawo (i tego jestem  pewna na 100% )może wprowadzić do umowy   swoje wewnętrzne przepisy .Pod względem prawnym jest to legalne
07 kwietnia 2015 20:53 / 3 osobom podoba się ten post
No chyba że ma się kogoś takiego jak mój pdp który samo o sobie mówi że ma dobrą pamięć ale krótką i ze śmiechem to mówi:) A co do pdp Słoneczne ,to jest ona góra,wie ze opiekunka poprosiła o przedłużenie czyli jej zależy....czyli że chce tutaj,ze mną byc ( mimo ze jestem zołza) Konsekwencje tej sytuacji mogą byc dla Slonecznie nieciekawe ale nie będę krakać
07 kwietnia 2015 20:57
Lawenda

No to sprytne. Czyli teoretycznie będziesz zasuwać 3 miesiące, a w ostatnim tygodniu rodzina z ciebie zrezygnuje, chcąc mniej zapłacic firmie ( bo jak rozumiem, firma wtedy też dostaje mniej pieniędzy od podopiecznego) i wtedy za te 3 miesiące ci obniżą wynagrodzenie?
 Pięknie, nie ma co. To niech od razu zaproponują wolontariat. Dla mnie to skandal.

wszystko się zgadza Lawenda .W takim przypadku firma może Ci zaniżyć wynagrodzenie lub w ogóle nie wypłacić .To zależy jak została zaniżona usługa i jakie firma z tego tytułu poniosła straty ................
07 kwietnia 2015 21:00 / 1 osobie podoba się ten post
lena46

wszystko się zgadza Lawenda .W takim przypadku firma może Ci zaniżyć wynagrodzenie lub w ogóle nie wypłacić .To zależy jak została zaniżona usługa i jakie firma z tego tytułu poniosła straty ................

O kurczę.....czyli wolnoamerykanka. Piękne pole do nadużyć ze strony i firm i rodzin niemieckich.
07 kwietnia 2015 21:02
Marta

No chyba że ma się kogoś takiego jak mój pdp który samo o sobie mówi że ma dobrą pamięć ale krótką i ze śmiechem to mówi:) A co do pdp Słoneczne ,to jest ona góra,wie ze opiekunka poprosiła o przedłużenie czyli jej zależy....czyli że chce tutaj,ze mną byc ( mimo ze jestem zołza) Konsekwencje tej sytuacji mogą byc dla Slonecznie nieciekawe ale nie będę krakać

tak mówisz? czyli jakie? bo jak tak, to to krochmalę i znajdę sobie coś i w tydzień, prosze napisz jakie to konsekwencje, jak tak dyskutujecie to zaczynam żałować, ze o ten tydzień dłużej poprosiłam.
07 kwietnia 2015 21:02
Wobec tego co piszesz Lena jesli to opiekunka będzie zmuszona zrezygnować ze steli ( bo np.wymusza sie na niej wykonywanie niedozwolonych czynności medycznych) zjedzie do domu i poniesie stratę finansową,może się domagać rekompensaty od firmy..?
07 kwietnia 2015 21:03
lena46

wszystko się zgadza Lawenda .W takim przypadku firma może Ci zaniżyć wynagrodzenie lub w ogóle nie wypłacić .To zależy jak została zaniżona usługa i jakie firma z tego tytułu poniosła straty ................

Jutro zadzwonię i zapytam. Chyba ich....i na pewno praca za darmo nie jest legalna!!!!! Jak chcą żebym za darmo robiła, to mnie tu jutro nie będzie-o nie!!!
07 kwietnia 2015 21:07 / 2 osobom podoba się ten post
powiem po krótce ,poinformowałam firmę jeśli chodzi o moja sytuacje ,Sprawa jak wiecie dotyczy pieniędzy ,koordynatorka zaproponowała mi natychmiastowy zjazd .Postanowiłam ze zostanę bo chodzi mi głównie o pieniądze .Za marzec prócz wypłaty dostałam dodatkowy bonus w formie premii z czego jestem zadowolona a z koordynatorką umówiłam się że będę informowała ja na bieżąco .Dziewczyny to wszystko zależy od firmy..........
07 kwietnia 2015 21:07 / 2 osobom podoba się ten post
Słonecznie no nie wiem jakie - ty znasz lepiej repertuar złośliwości pdp pod twoim adresem.A to tobie zależy żeby tam być ona chce inną opiekunkę mieć
07 kwietnia 2015 21:08 / 1 osobie podoba się ten post
slonecznie

tak mówisz? czyli jakie? bo jak tak, to to krochmalę i znajdę sobie coś i w tydzień, prosze napisz jakie to konsekwencje, jak tak dyskutujecie to zaczynam żałować, ze o ten tydzień dłużej poprosiłam.

I co, obraziłaś się na tamto, co było w  " na wyjeździe22"?
07 kwietnia 2015 21:10 / 1 osobie podoba się ten post
slonecznie

Jutro zadzwonię i zapytam. Chyba ich....i na pewno praca za darmo nie jest legalna!!!!! Jak chcą żebym za darmo robiła, to mnie tu jutro nie będzie-o nie!!!

słonecznie przeczytaj swoja umowę a w firmie dopytaj się czy z tego tytułu poniesiesz jakieś konsekwencje .Ja nie wiem jak Twoja firma do tego podchodzi .......Dodam że każda firma rządzi sie swoimi prawami .........
07 kwietnia 2015 21:10 / 4 osobom podoba się ten post
slonecznie

tak mówisz? czyli jakie? bo jak tak, to to krochmalę i znajdę sobie coś i w tydzień, prosze napisz jakie to konsekwencje, jak tak dyskutujecie to zaczynam żałować, ze o ten tydzień dłużej poprosiłam.

może zwiększyć dawkę kaprysów .... ale , niekoniecznie... poza tym , nie sądzę żeby Twoja pdp. zdawała sobie tak do końca sprawę z tego że Ci dokucza . Może przyświecać jej zupełnie inny cel - nauczyć opiekunkę odpowiedniej kolejności prac ( oczywiście JEJ kolejności ) . nauczyć dobrego gotowania (oczywiście JEJ gotowania) itd. 
07 kwietnia 2015 21:11 / 1 osobie podoba się ten post
Marta

Słonecznie no nie wiem jakie - ty znasz lepiej repertuar złośliwości pdp pod twoim adresem.A to tobie zależy żeby tam być ona chce inną opiekunkę mieć

Tak, inną, idelanie dopasowaną do niej. Ale ja głupia byłam! Dziewczyny! Ja czułam od samego początku,przeczuwałam, że nikt tej oferty nie chciał- co za mina! I głupia nie mogłam pierwsza wypowiedzieć bo Święta i nieczynne.
07 kwietnia 2015 21:12 / 14 osobom podoba się ten post
Słonecznie, przestań Ty wreszcie tak wszystkiego słuchać co kolezanki piszą, tak sie przejmować i tak rozkładać na czynniki pierwsze każdej nowości. Daję głowę, że dzisiejszą noć będziesz miała zarwaną, bo gonitwa mysli : ,,zapłacą-nie zapłacą,, nie pozwoli Ci na normalny wypoczynek. Rady kolezanek sa bardzo potrzebne i pozwalają na ogarnięcie się w opiekunkowym swiecie, ale czasami bywają utrudnieniem, szczególnie dla Tych osób, które tak wszystko traktują serio. Każda firma ma inne umowy, każda inaczej płaci, każdy podopieczny jest inny, każda rodzina podopiecznego jest inna. No do cholery, weź się kobieto wyluzuj i traktuj to wszystko troszkę z przymrużeniem oka.
07 kwietnia 2015 21:15
doda1961

Słonecznie, przestań Ty wreszcie tak wszystkiego słuchać co kolezanki piszą, tak sie przejmować i tak rozkładać na czynniki pierwsze każdej nowości. Daję głowę, że dzisiejszą noć będziesz miała zarwaną, bo gonitwa mysli : ,,zapłacą-nie zapłacą,, nie pozwoli Ci na normalny wypoczynek. Rady kolezanek sa bardzo potrzebne i pozwalają na ogarnięcie się w opiekunkowym swiecie, ale czasami bywają utrudnieniem, szczególnie dla Tych osób, które tak wszystko traktują serio. Każda firma ma inne umowy, każda inaczej płaci, każdy podopieczny jest inny, każda rodzina podopiecznego jest inna. No do cholery, weź się kobieto wyluzuj i traktuj to wszystko troszkę z przymrużeniem oka.

Łatwo ci mówić jak może swojej kasy nie zobaczę, akurat w tej kwestii to nawet nie chcę wyluzować.