Zakres obowiązków opiekuna osoby starszej

12 stycznia 2018 10:01 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

A to inna bajka,znajomośc niemieckiego nie jest Ci potrzebna.Ciekawi mnie czy opłaca się finansowo w PL pracować jako opiekun,bo zarobki w DPS- ach  są tragicznie niskie.Ajak to wygląda,kiedy jest się zatrudnionym przez agencję?

Nasza forumowa kolezanka mi opowiadala, ze szukano opiekunki w Polsce. 3 tysie z haczykiem dawano. Trzeba tam bylo zastrzyki robic z heparynki bo pan polamana noge posiada. I w nocy latac do pana z roznistych powodow. A w dzien prowadzic gospodarstwo domowe. I oczywiscie zajmowac sie pdp. A najlepsze jest to, ze sie okazalo iz ta przyjemnosc to praca na czarno..Dla zaufanej osoby. I to przez jakas, blizej mi nieznana, agenturke ;)))
14 stycznia 2018 19:23 / 1 osobie podoba się ten post
baronowaMagda

Czytam Twojego bloga namiętnie każdy wpis :) czekam na kolejne

Bardzo mi milo.
18 stycznia 2018 00:07 / 3 osobom podoba się ten post
kasia63

A to inna bajka,znajomośc niemieckiego nie jest Ci potrzebna.Ciekawi mnie czy opłaca się finansowo w PL pracować jako opiekun,bo zarobki w DPS- ach  są tragicznie niskie.Ajak to wygląda,kiedy jest się zatrudnionym przez agencję?

Tego nie wiem. Nigdy nie pracowałem przez agencję pracy. Dopiero się rozglądam.
18 stycznia 2018 21:23 / 2 osobom podoba się ten post
kacperek

Tego nie wiem. Nigdy nie pracowałem przez agencję pracy. Dopiero się rozglądam.

Kacperek, tak ja to czytam. 
Pozdrawiam.
18 stycznia 2018 22:03 / 2 osobom podoba się ten post
kacperek

Tego nie wiem. Nigdy nie pracowałem przez agencję pracy. Dopiero się rozglądam.

Czytałam Twój profil 
19 stycznia 2018 13:39 / 2 osobom podoba się ten post
kacperek

Tego nie wiem. Nigdy nie pracowałem przez agencję pracy. Dopiero się rozglądam.

agencje sa różne, ale jak dobrze trafisz to masz szczescie i zapewniona pewna i legalna prace aha, i ja czytałam ;-)
04 lutego 2018 23:45 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

Kacperek, tak ja to czytam. 
Pozdrawiam.

A jednak ktoś czyta ale agencji null :)! Pozdrawiam.
04 lutego 2018 23:46
margaritka59

Czytałam Twój profil :-)

04 lutego 2018 23:49
yoann788

agencje sa różne, ale jak dobrze trafisz to masz szczescie i zapewniona pewna i legalna prace :-) aha, i ja czytałam ;-)

Jest dużo negatywnych opinii w internecie. Czytałem, że agencje oszukują. To prawda, że nie dają umowy o pracę?
05 lutego 2018 07:17 / 3 osobom podoba się ten post
kacperek

Jest dużo negatywnych opinii w internecie. Czytałem, że agencje oszukują. To prawda, że nie dają umowy o pracę?

Umowę zlecenie dają najczęściej.W naszym trybie pracy,zmian co 6 ,co 8 tyg.umowa o pracę średnio pasuje.Mało jest opiekunek,które chciałby siedziec w D cały czas,mając do dyspozycji tylko 26 dni przysługującego urlopu.
05 lutego 2018 17:56 / 2 osobom podoba się ten post
kacperek

Jest dużo negatywnych opinii w internecie. Czytałem, że agencje oszukują. To prawda, że nie dają umowy o pracę?

Umowa o pracę jako opiekunka/opiekun? Ale Ty ambitny :) Agencje na zleceniach lecą, ale jeśli masz zapewnione odprowadzanie składek w wymiarze full, to czego chcesz więcej :) Urlop robisz kiedy chcesz, możesz sobie wyjeżdżać regularnie do tej samej rodziny, jeśli Ci pasuje - dla mnie bomba :)
07 lutego 2018 22:46 / 1 osobie podoba się ten post
terenia99

Umowa o pracę jako opiekunka/opiekun? Ale Ty ambitny :) Agencje na zleceniach lecą, ale jeśli masz zapewnione odprowadzanie składek w wymiarze full, to czego chcesz więcej :) Urlop robisz kiedy chcesz, możesz sobie wyjeżdżać regularnie do tej samej rodziny, jeśli Ci pasuje - dla mnie bomba :)

Ambitni zakładają firmy Jestem szeregowym pracownikiem.
07 lutego 2018 22:49
kasia63

Umowę zlecenie dają najczęściej.W naszym trybie pracy,zmian co 6 ,co 8 tyg.umowa o pracę średnio pasuje.Mało jest opiekunek,które chciałby siedziec w D cały czas,mając do dyspozycji tylko 26 dni przysługującego urlopu.

Tego nie wiedziałem. Co się dzieje jak mi się coś stanie? Płacą chorobowe?
07 lutego 2018 22:52 / 3 osobom podoba się ten post
kacperek

Tego nie wiedziałem. Co się dzieje jak mi się coś stanie? Płacą chorobowe?

jeśli zgłosisz ,że chcesz miec odprowadzaną składkę chorobową to płacą.Ale inaczej niż na umowie o pracę ,dużo mniej tj. 80%średniej z ostatnich 12 mcy.Przy um.zleceniu gotowośc potrącania tej składki zleceniobiorca sam musi firmie zgłosić.Poczytaj w necie.
07 lutego 2018 22:55
kasia63

jeśli zgłosisz ,że chcesz miec odprowadzaną składkę chorobową to płacą.Ale inaczej niż na umowie o pracę ,dużo mniej tj. 80%średniej z ostatnich 12 mcy.Przy um.zleceniu gotowośc potrącania tej składki zleceniobiorca sam musi firmie zgłosić.Poczytaj w necie.

Dzwoniłem do 1 firmy. Przez cały czas się włączała sekretarka. Dopytam.