Zakrzep żylaków

01 marca 2016 09:57
teresadd

A kiedy zakładamy pończochę uciskową.Czy bandaże jakieś specjalne miałaś,bo chyba jakieś muszę kupić?A po tym pierwszym tygodniu i po zdjęciu szwów już wszystko w miarę normalnie?

Pończochę ja założyłam chyba jakiś tydzień po zdjęciu szwów, dopiero wtedy kupiłam. Bandaż  elastyczny, dość szeroki. Tylko ja potrzebowałam pomocnika do bandażowania - bo noga musiała być w górze, a zaczynało się od kostki.  Tak, po zdjęciu szwów  już w miarę normalnie było. Siniaki wolno się wchłaniały, ale po usunięciu żyły podobno tak jest, jak po cięzkim sprzęcie ;-)
Namiary mam gotowe.
01 marca 2016 11:51 / 1 osobie podoba się ten post
W Warszawie jest klinika prywatna gdzie kilka operacji dziennie wykonuja na kase chorych.Jest to operacja zylakow laserem,ktora normalnie kosztuje ok.5000 zl.Po zabiegu,ktory trwa ok.godziny pacjent na wlasnych nogach wychodzi z gabinetu,ma tylko zabandazowana noge.Po tygodniu sciagniecie szwow i pozniej trzeba nosic ok miesiaca ponczochy uciskowe.Kto ma problem z zylakami,to moze warto popytac o terminy?
01 marca 2016 12:30
Nie wierzę że gdzieś robią laserem na NFZ.Laser nie jest refundowany
01 marca 2016 13:25
Marta

Mam auto:-)
Jeśli możesz to mail mój w profilu.Jesli zrobi bez narkozy to walę do niego jak w dym:-)
Z góry dziękuję za namiary.

Poszło
01 marca 2016 13:26 / 1 osobie podoba się ten post
Dziękuję
01 marca 2016 13:27
Marta

Dziękuję

Nie ma z co
01 marca 2016 13:33 / 1 osobie podoba się ten post
Karolowi też dziękuję
01 marca 2016 14:41 / 1 osobie podoba się ten post
Marta

Nie wierzę że gdzieś robią laserem na NFZ.Laser nie jest refundowany

Moja corka miala operacje laserem,w maju i nie placilysmy nic.
Nie wiem czy mozna na forum podac nazwe kliniki.
01 marca 2016 15:37
Kobietka

Nigdy nie ma pewności na kogo się trafi. A terminy w tej "mojej" takie znośne,  znajomy czekał ok. 1,5 misiąca chyba (miał w paździeniku, mało było p-któw z NFZ, to p. doktor zaproponował mu w innej klinice, bo tam miał jeszcze refundację).

Mówię o prywatnej klinice,  gdzie wiesz kto będzie robił zabieg, bo wybierasz lekarza. Za kasę prywatnie.  
01 marca 2016 16:00 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

Mówię o prywatnej klinice,  gdzie wiesz kto będzie robił zabieg, bo wybierasz lekarza. Za kasę prywatnie.  

Mogłam nie pomyśleć o prywatnej, za kasę, bo nie korzystam.
01 marca 2016 16:08 / 1 osobie podoba się ten post
ewelincia

Moja corka miala operacje laserem,w maju i nie placilysmy nic.
Nie wiem czy mozna na forum podac nazwe kliniki.

Dowiadywałam sie w NFZ i tak mnie poinformowali,nawet dla osób takich jak ja czyli z przeciwwskazaniami do narkozy,bezpłatnie nie jest.Ale pytałam ze dwa lata temu więc może coś sie zmieniło?
01 marca 2016 16:08
Marta

Karolowi też dziękuję:-)

Moźe mi też ktoś poda namiary na (usunięto ze względów bezpieczeństwa) góry dziękuję.
01 marca 2016 16:28 / 1 osobie podoba się ten post
Marta

Dowiadywałam sie w NFZ i tak mnie poinformowali,nawet dla osób takich jak ja czyli z przeciwwskazaniami do narkozy,bezpłatnie nie jest.Ale pytałam ze dwa lata temu więc może coś sie zmieniło?

Umowa z NFZ na udzielanie świadczeń medycznych pacjentów ubezpieczonych w zakresie leczenia szpitalnego w trybie planowym i wybranych procedur jednego dnia:
Chirurgia ogólna, plastyczna, ortopedia i laryngologia - wymagane skierowanie do szpitala, aktualne ubezpieczenie, dokumentacja/badania wykonane przed kwalifikacją do leczenia.
Chirurgia ogólna: laserowe leczenie żylaków kończyn dolnych;
01 marca 2016 16:54 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

A co tam , czy we Wrześni , czy w Warszawie ......to na " W " i to na " W " :-):-):-)

I pomyśleć,ze ja przez 9 lat do Warszawy dzwonie 
 
01 marca 2016 16:54
ewelincia

Moja corka miala operacje laserem,w maju i nie placilysmy nic.
Nie wiem czy mozna na forum podac nazwe kliniki.

A czemu nie,przecież podawano tu nazwę i adres firmy od pończoch uciskowych,to czemu kliniki nie można