Wypieki #2

28 marca 2019 09:44
Wczoraj upiekłam ciasto z jabłkami i budyniem . Typowe dla naszych podopiecznych, przecież budyń to ulubiony deser "starszaków" w D . Zdjęcia nie wkleję, bo trzeba je  zmniejszać a ja nie mam czasu na grzebanie w e-fotku .
13 czerwca 2019 11:07
Piekę biszkopt, urósł do niebotycznych rozmiarów, jak opadnie to zrobię sobie kuku . Galaretke mam juz przestudzona i truskawki przygotowane . Co to będzie, co to będzie .
13 czerwca 2019 13:31
wyszedł, pulchny i złocisty . Piekłam 2o min . Robiłam wg przepisu opiekunki, która kiedyś pisała na naszym forum . 
29 sierpnia 2019 18:38 / 2 osobom podoba się ten post
29 sierpnia 2019 21:57 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Mam ciekawe przepisy na ciacho bez pieczenia

https://malacukierenka.pl/ciasto-torcik-krowka-malinowa-bez-pieczenia.html

Luke, super, że dałeś ten wpis w Wypiekach. Nawet nie wiedziałam, że jest taki topik,a teraz ,dzięki Tobie, już wiem. Poczytałam nawet trochę-fajne wpisy i przepisy 
13 września 2019 09:20 / 2 osobom podoba się ten post
A wskoczył mi na smartka taki przepis...

https://www.przyslijprzepis.pl/przepis/jogurtowe-ciasto-ze-sliwkami-1
28 września 2019 15:21 / 2 osobom podoba się ten post
Zabieram sie do sernika . Nie do jedzenia co to, to nie . Zabieram sie za pieczenie . Fotki nie wstawię, bo nie potrafię. Jest to bardzo stary przepis i ciasto zawsze sie udaje .
04 października 2019 09:34
Jeśli chodzi o wypieki i serniczek to ja polecę od siebie fajny przepis :) https://wypiekibeaty.com.pl/brzoskwiniowy-sernik-zimno/
24 października 2019 11:00 / 1 osobie podoba się ten post
Drożdżowe ze sliwkami i kruszonką - mała blacha i z tego samego ciasta kilka bułeczek z marmeladą  też posypane kruszonką .
24 października 2019 12:20

Moje wypieki zawsze robię w (link usunięty) działają lepiej niż blacha wypiekowa

24 października 2019 12:48 / 3 osobom podoba się ten post
Ja robię tradycyjnie bo tradycjonalistka jestem  Eksperymentuje na innym gruncie  dopóki jeszcze pomysłów sporoszybko.....war ...zakupiłam   
04 listopada 2019 09:52 / 2 osobom podoba się ten post
Macie, jakiś fajny przepis na szybkie ciasto bez pieczenia?
04 listopada 2019 12:15 / 3 osobom podoba się ten post
GrazynaM55

Macie, jakiś fajny przepis na szybkie ciasto bez pieczenia?

No pewnie! Portfel i do piekarni/ciastkarni szybciorem lecieć. To najszybsze ciasto pod słońcem. I bez pieczenia 
04 listopada 2019 18:20 / 2 osobom podoba się ten post
Kto ma jakis dobry i sprawdzony przepis na ciasteczka adwentowe weganskie ? :)
04 listopada 2019 20:42 / 1 osobie podoba się ten post
Ally

Kto ma jakis dobry i sprawdzony przepis na ciasteczka adwentowe weganskie ? :)

Nie wiem, czy pod adwentowe można podciągnąć, ale często robiłam owsiane ciasteczka (dla mnie i tych ,którzy je jedli, pychotki ),z bloga Jadłonomia i jeszcze Pieguski z innego bloga, jakiejś Kingi Parucel, czy Paruzel, nie pamiętam. Ja nie weganka ani wegetarianka, ale mój wnuk miał skazę bialkową i nietolerancję na wiele innych produktów,  dużo więc  gotowalismy i pieklismy korzystając z wege przepisów. . Tak nam  się spodobaly potrawy wegetariańskie czy nawet wegańskie, że mięso jemy bardzo rzadko