Co dzisiaj gotujesz na obiad? #9

16 stycznia 2017 15:03 / 4 osobom podoba się ten post
Kapusta kwaszona gotowana z kaslerem po babcinemu, ziemniaki purre z masłem, mlekiem i gałką muszkatołową. Na deser budyń waniliowy też po babcinemu z sosem wiśniowym. Babcia do budyniu dodaje jajko, dzięki temu smak jest bardziej jedwabisty i oczywiście budyniu wychodzą 4 porcje. Masę objętosciowo zwiększa białko ubite na sztywno i delikatnie wymieszane z budyniem.
16 stycznia 2017 17:15 / 2 osobom podoba się ten post
ewa59

Będzie zupa z przepisu Basi48. Wczoraj ugotowałam i zostało na dziś. Zupa jest bardzo łatwa i bardzo pyszna....:-)

Toś się udała.?Jaka to zupa i przepis proszę.

Przepis już znalazłam stronę wcześniej.
16 stycznia 2017 17:33 / 7 osobom podoba się ten post
A ja wczoraj zaszalalam w kuchni. Zrobiłam pieczona kaczkę w winie z jabłkami i z kasztanami(marone) do tego ziemniaki i zasmazane buraczki. Wyszło super. Palce lizać

16 stycznia 2017 22:49 / 8 osobom podoba się ten post
Zdjęcie użytkownika Myśli Trzeźwiące.
17 stycznia 2017 08:00 / 1 osobie podoba się ten post
Ziemniaki,rybka w panierce szpinak,sos koperkowy,jogurt ,herbatka
17 stycznia 2017 09:21 / 1 osobie podoba się ten post
Kotlet schabowy, ziemniaki, mizeria.
17 stycznia 2017 10:48 / 1 osobie podoba się ten post
Udka kacze pieczone w soku jabłkowym w niskiej temperaturze.
Ale to dopiero za 2,5 godziny )) Co dalej, mam czas do namysłu.
17 stycznia 2017 10:54
Knorr

Udka kacze pieczone w soku jabłkowym w niskiej temperaturze.
Ale to dopiero za 2,5 godziny :-))) Co dalej, mam czas do namysłu.

W takim razie mamy pytanie dotyczące przypraw i smaku, czy dajesz cebulkę podsmażaną do udek? Ja daję również pieprz ziolowy, pieprz zwykly, kurkumę, sól, ziele angielskie, liście laurowe. Mam zawsze problem z odpowiednim smakiem. Doradź jak doprawic i co z cebulą, jak stworzyc kompozycje, by w polaczeniu z jablkiem nie przesadzic. :(
17 stycznia 2017 11:13 / 2 osobom podoba się ten post
EwaR65

W takim razie mamy pytanie dotyczące przypraw i smaku, czy dajesz cebulkę podsmażaną do udek? Ja daję również pieprz ziolowy, pieprz zwykly, kurkumę, sól, ziele angielskie, liście laurowe. Mam zawsze problem z odpowiednim smakiem. Doradź jak doprawic i co z cebulą, jak stworzyc kompozycje, by w polaczeniu z jablkiem nie przesadzic. :(

Nie daję cebuli do udek kaczych ani gęsich. Ale daję 1 ząbek cienko krojonego czosnku. Majerankiem posypuję obficie. Wlewam pół szklanki soku z jabłek (wyciskam sam) solę, pieprzę i do piekarnika.
Piekę pod przykryciem i nie zaglądam tam przez godzinę. Temperatura 120 stopni C.
Udka kładę skórką na dół, po godzinie. przekładam skórką do góry i dopiekam już bez przykrycia. 
Mięso kacze ma ładny, specyficzny aromat i to wystarczy.
Ale to kwestia gustu, no jeśli ktoś lubi cebulę w połączeniu z mięsem kaczki.
Jak na moje, to cebulka w połączeniu z mięsem z kurczaka jest w sam raz. 
Do kaczki pasują bardziej "owocowe" przyprawy.  Przyprawy, które wymianiłaś są dobre, tylko tę cebulkę zamieniłbym na odrobinkę czosnku. No i majeranek. 
Wszystko jest kwestią gustu. Łączyć można ze sobą nietypowe smaki, tylko trochę odwagi ))
17 stycznia 2017 11:22 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

Nie daję cebuli do udek kaczych ani gęsich. Ale daję 1 ząbek cienko krojonego czosnku. Majerankiem posypuję obficie. Wlewam pół szklanki soku z jabłek (wyciskam sam) solę, pieprzę i do piekarnika.
Piekę pod przykryciem i nie zaglądam tam przez godzinę. Temperatura 120 stopni C.
Udka kładę skórką na dół, po godzinie. przekładam skórką do góry i dopiekam już bez przykrycia. 
Mięso kacze ma ładny, specyficzny aromat i to wystarczy.
Ale to kwestia gustu, no jeśli ktoś lubi cebulę w połączeniu z mięsem kaczki.
Jak na moje, to cebulka w połączeniu z mięsem z kurczaka jest w sam raz. 
Do kaczki pasują bardziej "owocowe" przyprawy.  Przyprawy, które wymianiłaś są dobre, tylko tę cebulkę zamieniłbym na odrobinkę czosnku. No i majeranek. 
Wszystko jest kwestią gustu. Łączyć można ze sobą nietypowe smaki, tylko trochę odwagi :-)))

wszystkie mięsa robię z cebulą i to chyba mój błąd. Przepisze to i dziekuje. Jak mogłam zapomniec o czosnku?! Majernek kupie i wezme do DE bo sie nada. Kaczuche zrobie w tym tygodniu, córka się ucieszy, oczywiście bez cebulki.
17 stycznia 2017 11:22 / 3 osobom podoba się ten post
Boczek surowy pieczony w piekarniku po uprzednim natarciu przyprawami ,kapusta kiszona ,ziemniaki.
17 stycznia 2017 12:12 / 4 osobom podoba się ten post
EwaR65

wszystkie mięsa robię z cebulą i to chyba mój błąd. Przepisze to i dziekuje. Jak mogłam zapomniec o czosnku?! Majernek kupie i wezme do DE bo sie nada. Kaczuche zrobie w tym tygodniu, córka się ucieszy, oczywiście bez cebulki.

Tylko weź pod uwagę czas pieczenia w tych 120. Długi czas, to ok 3-4 godzin. Jeśli większą ilość udek pieczesz, to jest dłuższy, jeśli dwa jak ja teraz to upieką się szybciej. Ale pod żadnym pozorem nie zaglądaj tam przez pierwszą godzinę, a najlepiej przez 1,5 godziny )) Majeranek też ze sobą wożę, ten tutaj jakiś nie teges.
17 stycznia 2017 12:46 / 5 osobom podoba się ten post
Zjedzone:) pozamiatane czekamy na Familie:)
17 stycznia 2017 12:49 / 5 osobom podoba się ten post
Cordon blue,ziemniaczki,surówka mojego autorstwa-chyba muszę Andreę też na obiadowe foty namówić:)Było pyszne:)I ładnie na talerzu wyglądało:)
17 stycznia 2017 14:08 / 3 osobom podoba się ten post
U mnie dziś była Kartoffelsuppe, albowiem wczoraj PDP miała 96 urodziny i jako danie główne na uroczystej kolacji, były parówki z wody i sałatka ziemniaczana :D :D :D :D Ponieważ kilka parówek pękło w przygrzewaniu to dzisiaj jak znalazł ....znalazły się w zupce na wodzie parówkowej :D :D :D :D Smacznie było :)