Co dzisiaj gotujesz na obiad? #9

04 grudnia 2016 16:42 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

Surówka z marchewki już po 2-3 godzinach nie smakuje najlepiej, a co dopiero drugiego dnia :-)))
Co do ostatniego zdania, to nie widzę nic zdrożnego w mielonych bez bułki, bo sam takie właśnie robię, są bardzo dobre, znacznie lepsze od tych z bułą.

A co mnie to obchodzi, że ta surówka nie smakuje? Ja tego nie jem. Specjalnie dla nich zrobiona. Marchew olej i  ocet, Aż mnie wzdryga 
Tak chcieli żebym wiecej zrobiła.
04 grudnia 2016 16:44 / 2 osobom podoba się ten post
Ann1967

Moja jest taka,że wszystko znika z talerza,cała porcje cateringowa zmiata jak odkurzacz i za każdym razem mówi jakie to było pyszne...ma babciunia apetyt i zdrowy żołądek.

Uwierz mi, że moja je więcej niż ja. Nie wiem, czy tak się kryguje przede mną, ale nieraz słyszę, jak podjada w kuchni
A niech je, na zdrowie
04 grudnia 2016 16:55 / 4 osobom podoba się ten post
Kalafior z bułeczką,ziemniaki i gulasz z kuraka z dodatkiem pieczarek i marchewki. Rozmnożyłam 400 g paczuszkę na dwa obiady:):)Siostry wsuwały aż miło:):):)
05 grudnia 2016 11:20 / 6 osobom podoba się ten post
Krwetki królewskie w białym winie podane na orkiszowym makaronie. 
Posypane parmezanem i natką świeżej pietruszki.
Sok wycisnięty z pomarańczy na deser.



Krewetka - skorupiak. Lamm - jagnię.

)) Pozdrawiam wszystkich smakoszy dobrego jedzenia.





05 grudnia 2016 13:12 / 3 osobom podoba się ten post
'apetito' dostarczyło dwie porcje tego samego_pierś z kurczaka w sosie pomidorowym alla toskana art, ryż z wody wymieszany z warzywną mieszanką. Obowiązkowa sałatka robiona własnoręcznie z różnych świeżych owoców.
05 grudnia 2016 13:55
Gulasz wieprzowy ,kluski śląskie ,jarzynka z mrożonych warzyw (brokuł.kalafior,marchewka itp)
05 grudnia 2016 17:29 / 1 osobie podoba się ten post
Wczorajszy gulasz z ryżem i surówka/sałata lodowa,marchewka,jabłko szczypiorek/
06 grudnia 2016 13:55 / 2 osobom podoba się ten post
2 różne dania _pdp noga z kurczaka w sosie + makaron z wody + zielony groszek, ja 2 mielone z wołowiny w sosie pieczeniowym, par duszony i ziemniaki z pietruszką. Mus jabłkowy + sałatka owocowa.
06 grudnia 2016 14:00 / 4 osobom podoba się ten post
Wczorajszy gulasz, ryż i fasolka i nieśmiertelny mus jabłkowy.
06 grudnia 2016 14:04 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

Krwetki królewskie w białym winie podane na orkiszowym makaronie. 
Posypane parmezanem i natką świeżej pietruszki.
Sok wycisnięty z pomarańczy na deser.



Krewetka - skorupiak. Lamm - jagnię.

:-))) Pozdrawiam wszystkich smakoszy dobrego jedzenia.





Knorr, powinieneś być Szefem kuchni w bardzo dobrej restauracji.....
Tylko pozazdrościć Twojej Pdp.......
06 grudnia 2016 16:58 / 2 osobom podoba się ten post
Gorący kubek,serowy,kanapki z szynką-ja a Barbarka chałkę z masełkiem,plus kawa i herbata.Panny w przedszkolu.
06 grudnia 2016 17:02 / 1 osobie podoba się ten post
Schabowy ,ziemniaki ,surówka,.
06 grudnia 2016 21:32 / 3 osobom podoba się ten post
kasia63

Gorący kubek,serowy,kanapki z szynką-ja a Barbarka chałkę z masełkiem,plus kawa i herbata.Panny w przedszkolu.

Jak miałem wolne to sobie robię tak, to znaczy ostatnio zrobiłem ))
Aż wstydzę się napisać, ale sobie zrobiłem Hi, hi, hi.
Do pachnącej czosnkiem wody, którą pozostawiłem po zaparzaniu 3 białych kiełbas (z Pl przywiozłem), dodałem kilka kropli cytryny, łyżeczkę zwykłej mąki i łyżkę 30 procentowej śmietany.
Majeranek. Posoliłem i pieprzyłem. Zagotowałem.
Dalej ugotowałem gniazdka makaronu bardzo cienkie nitki. 
Połączyłem to na talerzu i to było bardzo pyszne. Bardzo dobre, polecam )))


06 grudnia 2016 21:42 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

Jak miałem wolne to sobie robię tak, to znaczy ostatnio zrobiłem :-)))
Aż wstydzę się napisać, ale sobie zrobiłem Hi, hi, hi.
Do pachnącej czosnkiem wody, którą pozostawiłem po zaparzaniu 3 białych kiełbas (z Pl przywiozłem), dodałem kilka kropli cytryny, łyżeczkę zwykłej mąki i łyżkę 30 procentowej śmietany.
Majeranek. Posoliłem i pieprzyłem. Zagotowałem.
Dalej ugotowałem gniazdka makaronu bardzo cienkie nitki. 
Połączyłem to na talerzu i to było bardzo pyszne. Bardzo dobre, polecam :-))))


Zalewajka-pełna improwizacja:)Najsmaczniejsze są rzeczy najprostsze:)A już jak z makaronem to obowiązkowo:):):)
06 grudnia 2016 21:42 / 4 osobom podoba się ten post
kasia63

Gorący kubek,serowy,kanapki z szynką-ja a Barbarka chałkę z masełkiem,plus kawa i herbata.Panny w przedszkolu.

I widzita jak mnie zaraza jedna na siłę chce odchudzić ? Dobrze wie , że na urodzie stracę jak na wadze jakie kilo ubędzie i się mści , po prostu mści gadzina !
 I to ma być obiad dla głodnej , mało co zagłodzonej na śmierć opiekunki ??? Trzymajta mi ręce ! Andreyka to w takich dniach jakąś zapiekankę , pizzę , że się tak brzydko wyrażę .(..tfuuuu co za sprośna nazwa ) a to dwa razy w barze przy Kauflandzie " na gorąco " my jadły .....Mój Boże , przyjechała zmiana i co ? i chałkie na obiad wcinam ....Mowię Wam z glodu zjadłam , bo czułam jak mi się normalnie brzuch do pleców przykleja ....Nie ma bata , jutro ma być jarzynowa to se w garnuszek odleję i będę miała na czwartkowy dzień bez dziewcząt . A gadzinie nie dam ani łyżeczki