Przesyłanie euro do kraju

13 lutego 2013 20:37
Ja też jeszcze nie mam konta, ani niewiem gdzie się udać żeby założyć, a chcę wyjechać jak najszybciej..Jak założyć to mogę poczytać w necie, ale jak korzystać z tej zarobionej kasy w Niemczech? Powiedzmy, że dostanę wiadomość, że wyjeżdżam za tydzień i co? Jeśli nawet założę internetowe konto w EUR to muszę chyba mieć jakąś kartę do korzystania z nich za granicą?... A jak nie będę miała dostępu do internetu? Co wtedy?

Tak jest jak się człowiek zasiedzi w domu i nie wie gdzie się ruszyć żeby coś załatwić..

Będę wdzięczna za każdą radę..:) Pozdrawiam. Małgosia
13 lutego 2013 22:33
Malgosiu, Konto walutowe mozesz zalozyc w kazdym banku w Polsce. Sa w wiekszosci bezplatne. W kazdym razie w Banku Slaskim, nic nie placisz za prowadzenie konta. Jak chcesz kozystac z pieniedzy na koncie w Niemczech to najlepiej oplacaja sie przelewy robione internetowo. Za wybierane pieniadze za pomoca karty placi sie wiecej, w kazdym razie w moim banku.

A najlepiej jak rodzina przeleje Tobie pieniadze na konto to wybierac je w Polsce w kasie to sie w ogole nic nie placi.
18 marca 2013 13:06
Moze komus przydatne zakladanie konta w DE bez posiadania meldunku:
Udaje sie to w Kreissparkasse. Warunek - wysylac trzeba formularz przez Internet, wypelniony formularz trafia do najblizszego oddzialu (w formularzu trzeba podac adres, gdzie sie przebywa). Pozniej mozna mailem, albo juz w filii dac ksero dowodu osobistego, albo paszportu. Ja sobie zalozylam z obsluga on-line, karta platnicza do tego i takie smieszne urzadzonko do potwierdzania przelewow przez Internet.
Podstawa: na skrzynce pocztowej, albo na dzwonku MUSI byc nasze nazwisko, dokumenty, karta i PIN przychodza poczta.
Nie pytano mnie o nic wiecej, co tu robie, czy mam umowe, absolutnie nic. Zostalam bardzo elegancko przeszkolona w obsludze konta on-line, pelny Wersal.
18 marca 2013 13:12
emilia

Moze komus przydatne zakladanie konta w DE bez posiadania meldunku:
Udaje sie to w Kreissparkasse. Warunek - wysylac trzeba formularz przez Internet, wypelniony formularz trafia do najblizszego oddzialu (w formularzu trzeba podac adres, gdzie sie przebywa). Pozniej mozna mailem, albo juz w filii dac ksero dowodu osobistego, albo paszportu. Ja sobie zalozylam z obsluga on-line, karta platnicza do tego i takie smieszne urzadzonko do potwierdzania przelewow przez Internet.
Podstawa: na skrzynce pocztowej, albo na dzwonku MUSI byc nasze nazwisko, dokumenty, karta i PIN przychodza poczta.
Nie pytano mnie o nic wiecej, co tu robie, czy mam umowe, absolutnie nic. Zostalam bardzo elegancko przeszkolona w obsludze konta on-line, pelny Wersal.

wszystko sie zgadza ale  w POSTBANK-u mozna załozyć jeszczxe szybcie - nie przez internet - idziesz do oddziału podajesz dane , ksero dokumentu tożsamości pare pytanm na które odpowiadasz w/g własnego uznania i konto załozone ! do 1000 euro obrotu na koncie opłata za m-c 5,90 , powyzej 1000 euro nie płaci sie nic- przelewy i wszystko za free !!!! pozdrawiam i polecam

18 marca 2013 13:43
fiber39

wszystko sie zgadza ale  w POSTBANK-u mozna załozyć jeszczxe szybcie - nie przez internet - idziesz do oddziału podajesz dane , ksero dokumentu tożsamości pare pytanm na które odpowiadasz w/g własnego uznania i konto załozone ! do 1000 euro obrotu na koncie opłata za m-c 5,90 , powyzej 1000 euro nie płaci sie nic- przelewy i wszystko za free !!!! pozdrawiam i polecam

Fiber -mam 2 pytania odnośnie Postbanku:


1) czy jest obsługa online (chodzi gł. o przelewy),


2) słyszałam, że konto w Postbanku jest umiejscowione, tzn. obsługiwane tylko przez filię, w której go założono. To nie ma większego znaczenia, jeśli ma się stałe miejsce pracy, ale jeśli ktoś zmienia miejsca pracy.......


Prawda to, czy nie?


Będę wdzięczna za odpowiedź.

18 marca 2013 13:53
https://postbank.de/privatkunden/konten_karten.html

Bankowosc on-line jest, jak z umiejscowieniem, nie wiem, ale wydaje sie byc niemozliwe tak dokladne umiejscowienie. Fiber pewnie wie, moim zdaniem powinna byc mozliwosc podania nowego adresu do korespondencji.
18 marca 2013 15:45
Gabrysia

Fiber -mam 2 pytania odnośnie Postbanku:


1) czy jest obsługa online (chodzi gł. o przelewy),


2) słyszałam, że konto w Postbanku jest umiejscowione, tzn. obsługiwane tylko przez filię, w której go założono. To nie ma większego znaczenia, jeśli ma się stałe miejsce pracy, ale jeśli ktoś zmienia miejsca pracy.......


Prawda to, czy nie?


Będę wdzięczna za odpowiedź.

wiec odpowiadam  : oczywiście jest online - banking - bez zadnego problemu z tan chip lesegerat i nie ma znaczenia gdzie mieszkasz zawsze wpłacając czy wypłacając ( oprócz bankomat,ow ) podajesz tylko karte

18 marca 2013 15:56
Emilia + Fiber39 -serdeczne dzięki za odpowiedzi. Jesli jest online - banking to problem z głowy.
Fiber, a jak z płatnością kartą Visa przy zakupach? Ja mam takową z innego banku i prawie zawsze spotykam się z odmową w sklepach.
18 marca 2013 15:59
masz tózne karty VISA - ta co jest do konta w POST BANK jest bezpłatna ale nigdzie nie miałam problkemu z płatnością , ale mozesz wziąśc też płatną VISA - kredytową !
18 marca 2013 16:04

Sorry, ale jeszcze się dopytam: tą zwykłą Visa możesz płacić w sklepach typu: Aldi, Lidl, Rewe, C&A ...itd?


ja mam kredytową i odmówiono mi wszędzie poza DB (jak kupowałam bilet na pociąg) i wielkim elektronicznym markecie.

25 lipca 2013 20:28
Mam pytanie o wpłatę € na swoje konto w PL. Wiem o możliwości przelewu z konta niemieckiego, wiem o możliwości przesłania busem lub listem wartościowym. Mi chodzi o sytuację, gdy nie mam w Niemczech żadnego konta i idę z gotówką do jakiegoś (jakiego? obojętne?) niemieckiego banku, wpłacam tą gotówkę z poleceniem przelania jej na moje konto (w € w polskim banku). Pytałem już w swoim polskim banku - nie pobierają żadnej opłaty od przelewu przychodzącego z zagranicy - opłaty są więc dyspozycją niemieckiego banku. W związku z w/w mam 2 pytania:
1- czy da się zrobić tak jak opisałem? (tzn: wpłacić sobie gotówkę na konto poprzez niemiecki bank)
2- z jakimi opłatami należy się liczyć (pobieranymi przez niemiecki bank) ?
25 lipca 2013 20:38
Bystry -a wyzej patrzyłeś -ktos już chyba nt temat pisał-ja też nie mam tu konta i kiedys poszłam do Sparrkasse i mi powiedzieli ,że jak nie mam niem konta to nie moge w ten sposób przesłać/wpłacic /na polskie.Ale ktos chyba pisal niedawno,ze na poczcie można wpłacic na polskie konto-poszukaj we wczesniejszych postach.
25 lipca 2013 20:55
Przed napisaniem przeczytałem wszystko poprzednie, jak również i wcześniej się dowiadywałem - próbowano mi pomóc, ale zawsze w jakiś inny sposób niż to co chciałbym zrobić - dlatego ponawiam swoje pytanie: czy nie mając konta w Niemczech mogę iść do jakiejś niemieckiej instytucji finansowej z gotówką i wpłacić ją z dyspozycja przelania na swoje polskie konto w € ? Może ktoś tak robił? dowiadywał się, czy się tak da?
25 lipca 2013 21:08
bystry

Przed napisaniem przeczytałem wszystko poprzednie, jak również i wcześniej się dowiadywałem - próbowano mi pomóc, ale zawsze w jakiś inny sposób niż to co chciałbym zrobić - dlatego ponawiam swoje pytanie: czy nie mając konta w Niemczech mogę iść do jakiejś niemieckiej instytucji finansowej z gotówką i wpłacić ją z dyspozycja przelania na swoje polskie konto w € ? Może ktoś tak robił? dowiadywał się, czy się tak da?

Nie możesz,nie ma takiej możliwości....
25 lipca 2013 21:24
bystry

Przed napisaniem przeczytałem wszystko poprzednie, jak również i wcześniej się dowiadywałem - próbowano mi pomóc, ale zawsze w jakiś inny sposób niż to co chciałbym zrobić - dlatego ponawiam swoje pytanie: czy nie mając konta w Niemczech mogę iść do jakiejś niemieckiej instytucji finansowej z gotówką i wpłacić ją z dyspozycja przelania na swoje polskie konto w € ? Może ktoś tak robił? dowiadywał się, czy się tak da?

Moja koleżanka coś mi kiedyś wspominała o przelewie za pośrednictwem rodziny niemieckiej. Dawała im kase do ręki oni wpłacali na swoje konto i przelewali na jej polskie ...Więcej nic nie wiem :))))))