W domu #8

20 września 2017 15:04 / 4 osobom podoba się ten post
Alaska

Jak ten czas w domu leci, żeby nie powiedzieć zap...la,już za tydzień kierunek Dojczland,ale na krótkie ,miesięczne zastępstwo ( dzięki naszej forumowej koleżance, idealny termin dla mnie ),bo na 2.11 muszę być w domu ( rozprawa rozwodowa mojej córki,ma wezwanie w charakterze świadka), parę dni w domu i powrót na " stare śmieci" na bawarskie zadupie (tylko 6 tygodni :-)i dalej nie planuję, żeby nie rozśmieszyć Pana Boga :-). Dzisiaj znowu wstałam bladym świtem ( była msza w intencji śp.teścia)a potem zakupy w Biedrze,wykup leków dla syna i bazarek...i ja właśnie o tym.Zrobiłam trochę większe sprawunki w/w dyskoncie,bez szaleństw , chyba , że ekstrawagancją można nazwać awokado szt.2 czy kawałek sera halloumi...rachuneczek 160 zł.Potem udałam się do apteki,350 zł,następnie bazarek ( papierosy,szmuglowane 80 zł karton) + jakieś owoce,warzywka i jaja od szczęśliwych kur...razem 150 zł...siadłam sobie tak w domku,policzyłam i wychodzi na to,że kur.. będę tak jeździć do tej roboty do usranej śmierci...z opiekuńczym pozdrowieniem,wkr...Alaska:uśmiech ona2: Ps. To nie były zakupy z  myślą o wekendzie

niestety , tak wygląda nasza obecna rzeczywistość ... masło po 7 zeta , kaszana dochodzi do 18... a dobra wędlina do pięciu dych ....  , zapowiadają się radośnie podwyżki energii , gazu , wody . Grzania też.... cóż ,pozostaje nam życie w dawnym dobrobycie....
U nas po staremu... – wariant kryzysowy.
20 września 2017 15:28 / 9 osobom podoba się ten post
Alaska

Jak ten czas w domu leci, żeby nie powiedzieć zap...la,już za tydzień kierunek Dojczland,ale na krótkie ,miesięczne zastępstwo ( dzięki naszej forumowej koleżance, idealny termin dla mnie ),bo na 2.11 muszę być w domu ( rozprawa rozwodowa mojej córki,ma wezwanie w charakterze świadka), parę dni w domu i powrót na " stare śmieci" na bawarskie zadupie (tylko 6 tygodni :-)i dalej nie planuję, żeby nie rozśmieszyć Pana Boga :-). Dzisiaj znowu wstałam bladym świtem ( była msza w intencji śp.teścia)a potem zakupy w Biedrze,wykup leków dla syna i bazarek...i ja właśnie o tym.Zrobiłam trochę większe sprawunki w/w dyskoncie,bez szaleństw , chyba , że ekstrawagancją można nazwać awokado szt.2 czy kawałek sera halloumi...rachuneczek 160 zł.Potem udałam się do apteki,350 zł,następnie bazarek ( papierosy,szmuglowane 80 zł karton) + jakieś owoce,warzywka i jaja od szczęśliwych kur...razem 150 zł...siadłam sobie tak w domku,policzyłam i wychodzi na to,że kur.. będę tak jeździć do tej roboty do usranej śmierci...z opiekuńczym pozdrowieniem,wkr...Alaska:uśmiech ona2: Ps. To nie były zakupy z  myślą o wekendzie

Mnie to też przeraża- te wydatki.
Mało kogo stać na normalne życie.
Wkurza mnie, gdy ktoś zarzuca nam,że jeździmy do De, podczas, gdy w Pl jest praca.
Jest, a i owszem- sama mam zapewniony ewentualny powrót do starej pracy, ale jak wyżyć za np. 2000 zł? Trochę tak jest,że przyzwyczaiłyśmy się do pewnego standardu życia- dla mnie jest to luz psychiczny, nie czekanie z utęsknieniem na przelew na konto, bo już się na oparach jedzie, nie liczenie każdej złotówki na zakupach, czy wreszcie- swobodny wyjazd na urlop czy weekend.
Raczej przy polskiej wypłacie musiałabym z pewnych (wielu) rzeczy zrezygnować.
20 września 2017 20:54 / 4 osobom podoba się ten post
Pytanie dotyczy domu, a konkretniej opłat RTV za te ustrojstwa w Polsce. Nie chcę żebyście wypisywali tutaj kto płaci, a kto nie , ale tak ogólnie , bo ponoć weszła taka ustawa że jest to obowiązek. Przeczytałam już coś tam w internecie, ale też , ze taki obowiązek był od 2005 roku. Ja mam odbiornik , ale nawet jak jestem na urlopie, to nie korzystam. Nie chcę płacić, jak jest taka możliwość, ale też nie chcę ponosić jakichś kar za nieświadomość.
20 września 2017 21:13 / 5 osobom podoba się ten post
margaritka59

Pytanie dotyczy domu, a konkretniej opłat RTV za te ustrojstwa w Polsce. Nie chcę żebyście wypisywali tutaj kto płaci, a kto nie , ale tak ogólnie , bo ponoć weszła taka ustawa że jest to obowiązek. Przeczytałam już coś tam w internecie, ale też , ze taki obowiązek był od 2005 roku. Ja mam odbiornik , ale nawet jak jestem na urlopie, to nie korzystam. Nie chcę płacić, jak jest taka możliwość, ale też nie chcę ponosić jakichś kar za nieświadomość.

Kochanieńka ,płaci się za posiadanie ,a nie za to czy Ty to oglądasz czy na odbiorniku kwiatek stoi ( wiem,plazmy są,ale jakie to kur...niepraktyczne  ) a obowiązek opłacania był zawsze....po zarejestrowaniu odbiornika.
20 września 2017 21:15 / 3 osobom podoba się ten post
Alaska

Kochanieńka ,płaci się za posiadanie ,a nie za to czy Ty to oglądasz czy na odbiorniku kwiatek stoi ( wiem,plazmy są,ale jakie to kur...niepraktyczne :smiech3: ) a obowiązek opłacania był zawsze....po zarejestrowaniu odbiornika.

A jak niezarejestrowany ?
20 września 2017 21:22 / 3 osobom podoba się ten post
margaritka59

A jak niezarejestrowany ?

Jak nie zarejestrowany to spokojnie ,niech tak zostanie
20 września 2017 21:24 / 6 osobom podoba się ten post
margaritka59

Pytanie dotyczy domu, a konkretniej opłat RTV za te ustrojstwa w Polsce. Nie chcę żebyście wypisywali tutaj kto płaci, a kto nie , ale tak ogólnie , bo ponoć weszła taka ustawa że jest to obowiązek. Przeczytałam już coś tam w internecie, ale też , ze taki obowiązek był od 2005 roku. Ja mam odbiornik , ale nawet jak jestem na urlopie, to nie korzystam. Nie chcę płacić, jak jest taka możliwość, ale też nie chcę ponosić jakichś kar za nieświadomość.

z TV jak w małżeństwie kozystasz czy nie to koszty ponosisz 
20 września 2017 21:28 / 2 osobom podoba się ten post
margaritka59

A jak niezarejestrowany ?

Pytanie dodatkowe czy kiedykolwiek miałaś zarejestrowany , znaczy płaciłeś? Jak nie ,to na razie luz...
20 września 2017 21:32 / 3 osobom podoba się ten post
ORIM

z TV jak w małżeństwie :-) kozystasz czy nie to koszty ponosisz :-)

Gdyby to iść tym tokiem, to jam wdowa , czyli nie powinnam płacić ? 
20 września 2017 21:35 / 1 osobie podoba się ten post
margaritka59

Gdyby to iść tym tokiem, to jam wdowa , czyli nie powinnam płacić ? :bezradny:

Jak masz ukończone 75 lat ,to na bank nie..
20 września 2017 21:40 / 1 osobie podoba się ten post
Alaska

Jak masz ukończone 75 lat ,to na bank nie..:smiech3:

Gdzie to pas ? Gdzie to pas ?   
20 września 2017 21:42 / 3 osobom podoba się ten post
Alaska

Jak ten czas w domu leci, żeby nie powiedzieć zap...la,już za tydzień kierunek Dojczland,ale na krótkie ,miesięczne zastępstwo ( dzięki naszej forumowej koleżance, idealny termin dla mnie ),bo na 2.11 muszę być w domu ( rozprawa rozwodowa mojej córki,ma wezwanie w charakterze świadka), parę dni w domu i powrót na " stare śmieci" na bawarskie zadupie (tylko 6 tygodni :-)i dalej nie planuję, żeby nie rozśmieszyć Pana Boga :-). Dzisiaj znowu wstałam bladym świtem ( była msza w intencji śp.teścia)a potem zakupy w Biedrze,wykup leków dla syna i bazarek...i ja właśnie o tym.Zrobiłam trochę większe sprawunki w/w dyskoncie,bez szaleństw , chyba , że ekstrawagancją można nazwać awokado szt.2 czy kawałek sera halloumi...rachuneczek 160 zł.Potem udałam się do apteki,350 zł,następnie bazarek ( papierosy,szmuglowane 80 zł karton) + jakieś owoce,warzywka i jaja od szczęśliwych kur...razem 150 zł...siadłam sobie tak w domku,policzyłam i wychodzi na to,że kur.. będę tak jeździć do tej roboty do usranej śmierci...z opiekuńczym pozdrowieniem,wkr...Alaska:uśmiech ona2: Ps. To nie były zakupy z  myślą o wekendzie

Tak Alasko kochana jak wracam do domu i widzę ile placę to mam również wkur...Ale myślę że to dopiero sztuka żyć za te marne 1800 zł bo tyle teraz jest najniższa krajowa w pl?Szacunek dla ludzi którzy dają radę za te pieniądze przeżyć.


20 września 2017 21:50 / 3 osobom podoba się ten post
margaritka59

Gdzie to pas ? Gdzie to pas ?:nerwowy2:. :hihi:   

Pas,pas ,a pasmo? To Ty oglądaj co tam chcesz ,ale uważaj ,bo doniosą ,że jakąś niepraworządną telewizję,w mniemaniu donosicieli oglądasz 
20 września 2017 22:01 / 1 osobie podoba się ten post
Alaska

Pas,pas ,a pasmo? To Ty oglądaj co tam chcesz ,ale uważaj ,bo doniosą ,że jakąś niepraworządną telewizję,w mniemaniu donosicieli oglądasz :smiech3:

Ach, co ja oglądam  
21 września 2017 07:42 / 7 osobom podoba się ten post
Witam z domu. Wyspana i zrestartowana :)
Rzuciałm okiem na forum i jednak dokładnie przeczytam później, bo dopiero jadłam sniadanie...
Poza tym , zaraz biorę pieseła i idę zobaczyć do lasu czy jakieś grzybki na mnie nie czekają :)
Pozdrawiam wszystkich .