W domu #8

21 września 2017 07:51 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Witam z domu. Wyspana i zrestartowana :)
Rzuciałm okiem na forum i jednak dokładnie przeczytam później, bo dopiero jadłam sniadanie...
Poza tym , zaraz biorę pieseła i idę zobaczyć do lasu czy jakieś grzybki na mnie nie czekają :)
Pozdrawiam wszystkich .

Tina.Dobrego urlopu życzę.I grzybów.Ponoć obrodziły w tym roku.
21 września 2017 07:54 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Witam z domu. Wyspana i zrestartowana :)
Rzuciałm okiem na forum i jednak dokładnie przeczytam później, bo dopiero jadłam sniadanie...
Poza tym , zaraz biorę pieseła i idę zobaczyć do lasu czy jakieś grzybki na mnie nie czekają :)
Pozdrawiam wszystkich .

Pochwal się jak coś znajdziesz  Miłego urlopowania w domciu. 
21 września 2017 07:57 / 6 osobom podoba się ten post
Mycha

Pochwal się jak coś znajdziesz :-) Miłego urlopowania w domciu. 

Dziś będzie wyprawa zwiadowcza, ale wezmę jaki koszyczek na ewentualne znaleziska :)
21 września 2017 08:34 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Dziś będzie wyprawa zwiadowcza, ale wezmę jaki koszyczek na ewentualne znaleziska :)

Udanych "zakupów" bezkosztowych w lesie...samych prawdziwków...
21 września 2017 10:52 / 4 osobom podoba się ten post
Ludzie , znów mam w ogrodzie zatrzęsienie grzybów , teraz sie przyjrzałam i to nie Podgrzybki tylko Borowiki ceglastospore. Różne opinie na temat tego grzyba są i sama nie wiem , przerabiał go ktoś bo mi żal wszystko wywalić i ochota na grzybową z suszonych taka mnie naszła
21 września 2017 10:59 / 2 osobom podoba się ten post
opiekun.5

Udanych "zakupów" bezkosztowych w lesie...samych prawdziwków...

Aż tak daleko się nie zapuściłam hehe :) Połaziłam z piesełem, nie wchodziłam głęboko w las i nie widziałam nic.
Teraz czas na prace domowe i obiad :)
21 września 2017 11:00 / 3 osobom podoba się ten post
Evvex

Ludzie , znów mam w ogrodzie zatrzęsienie grzybów , teraz sie przyjrzałam i to nie Podgrzybki tylko Borowiki ceglastospore. Różne opinie na temat tego grzyba są i sama nie wiem , przerabiał go ktoś bo mi żal wszystko wywalić i ochota na grzybową z suszonych taka mnie naszła:smutny:

U mnie na podwórku w zeszłym roku rosły opieńki w dużych ilościach. Może i w tym roku się pojawią.
21 września 2017 11:01 / 4 osobom podoba się ten post
ORIM

z TV jak w małżeństwie :-) kozystasz czy nie to koszty ponosisz :-)

Niemcy to rozwiązali już dawno , meldunek w Ratuszu i od tego czasu płaczesz i płacisz , u Nas pewnie też tak za niedługo będzie.
21 września 2017 11:05 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

U mnie na podwórku w zeszłym roku rosły opieńki w dużych ilościach. Może i w tym roku się pojawią.

Opieńki są pychota i mi znane , ale ten co tu się u mnie wysypał ładny ale podejrzany.
21 września 2017 11:40 / 3 osobom podoba się ten post
Evvex

Ludzie , znów mam w ogrodzie zatrzęsienie grzybów , teraz sie przyjrzałam i to nie Podgrzybki tylko Borowiki ceglastospore. Różne opinie na temat tego grzyba są i sama nie wiem , przerabiał go ktoś bo mi żal wszystko wywalić i ochota na grzybową z suszonych taka mnie naszła:smutny:

Borowiki ceglastopore sa jadalne, bardzo dobrze się suszą. 
21 września 2017 11:40 / 3 osobom podoba się ten post
Evvex

Opieńki są pychota i mi znane , ale ten co tu się u mnie wysypał ładny ale podejrzany.

U mnie dobry ten opieniek. W ubiegłym roku gostek z mojej miejscowości pytał czy może zebrać, pozwolilam i on żyje do tej pory.
Ponoć ogrodowe opieńki mozna jeść, ale czytałam ,że na pewne rodzaje grzybów, jakie mogą się pojawić w ogrodzie, mogą być toksyczne. Prawdopodobnie tak może być z kaniami.
21 września 2017 11:43 / 5 osobom podoba się ten post
Mycha

Borowiki ceglastopore sa jadalne, bardzo dobrze się suszą. 

A to ten siniak tzw. Dobre grzyby, w tutejszych lasach jest ich całkiem sporo.
21 września 2017 11:44 / 3 osobom podoba się ten post
moni.r

Tak Alasko kochana jak wracam do domu i widzę ile placę to mam również wkur...Ale myślę że to dopiero sztuka żyć za te marne 1800 zł bo tyle teraz jest najniższa krajowa w pl?Szacunek dla ludzi którzy dają radę za te pieniądze przeżyć.


Najniższa krajowa na rok 2017 to 2000 zł ( brutto) , czyli ok 1500 zł ( netto). :)
21 września 2017 11:46 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

A to ten siniak tzw. Dobre grzyby, w tutejszych lasach jest ich całkiem sporo.

Nic tylko zbierać. W necie jest pełno informacji i przepisów. 
21 września 2017 11:56 / 4 osobom podoba się ten post
Mycha

Nic tylko zbierać. W necie jest pełno informacji i przepisów. 

Przywiozłam raclette. Spróbuję podczas tego urlopu z grzybami zrobic. Powinno pasować idealnie.