Pomagajki

25 listopada 2018 13:14
Adamek355

Hej kochane, mam pytanko odnośnie ubezpieczenia tutaj, chodzi o kartę. Jestem już tutaj ponad miesiąc a nadal nie dostałam karty. Jeżeli będę potrzebowała pójść do lekarza to czy taka kartę muszę koniecznie mieć? 

Firma ma ci wyslac karte ekuz, wydaja ja na podstawie druku a1. Dzwonilas do firmy?
25 listopada 2018 17:48
Pytałam o kartę ale pani mi powiedziała że to trochę trwa.. Minął już miesiąc.. 
25 listopada 2018 18:06
Adamek355

Pytałam o kartę ale pani mi powiedziała że to trochę trwa.. Minął już miesiąc.. 

U mnie prawie dwa , karty też nie ma.
25 listopada 2018 18:31
dorotee

U mnie prawie dwa , karty też nie ma.

Ja też dostałam dopiero niedawno z datą już miesiąc wstecz..ciekawe czy jeszcze aktywna ta karta, trzeba założyć konto w ZUS-e.
26 listopada 2018 15:00
Oj, u mnie ostatnio to koło 3 tygodni i kartę dostałam, wcześniej też różnie było, nawet do miesiąca.
28 listopada 2018 16:57
Nie wiecie czy jak pdp.prawie nonstop śpi(sama nie wstanie)bo prawie nie widzi +lekka demencja,ma zaburzony tryb noc-dzien to normalne?niby "mam spokoj"ale czy to może oznaczać że jest bardzo osłabiona(94l.)? I czy trzebaby zgłosić lekarzowi?poza tym tak jakby ciągle miała katar(coś z nosa wyciera).Nie ma żadnych witamin oprócz tego co w posiłkach.Tylko tabletki na chore serce.
28 listopada 2018 17:12
Elka40

Nie wiecie czy jak pdp.prawie nonstop śpi(sama nie wstanie)bo prawie nie widzi +lekka demencja,ma zaburzony tryb noc-dzien to normalne?niby "mam spokoj"ale czy to może oznaczać że jest bardzo osłabiona(94l.)? I czy trzebaby zgłosić lekarzowi?poza tym tak jakby ciągle miała katar(coś z nosa wyciera).Nie ma żadnych witamin oprócz tego co w posiłkach.Tylko tabletki na chore serce.

Moja ma 91 ale wstanie o 7:30 a o 9 drzemie po śniadaniu  na krześle . Potem po obiedzie 2i pół h drzemki i większą część dnia przesypia plus cała noc . 
28 listopada 2018 17:15 / 1 osobie podoba się ten post
Elka40

Nie wiecie czy jak pdp.prawie nonstop śpi(sama nie wstanie)bo prawie nie widzi +lekka demencja,ma zaburzony tryb noc-dzien to normalne?niby "mam spokoj"ale czy to może oznaczać że jest bardzo osłabiona(94l.)? I czy trzebaby zgłosić lekarzowi?poza tym tak jakby ciągle miała katar(coś z nosa wyciera).Nie ma żadnych witamin oprócz tego co w posiłkach.Tylko tabletki na chore serce.

Ja bym zgłosiła lekarzowi, może ma podwyższony cukier, albo jest osłabiona z innych powodów?
29 listopada 2018 17:56
Ewelina645

Moja ma 91 ale wstanie o 7:30 a o 9 drzemie po śniadaniu  na krześle . Potem po obiedzie 2i pół h drzemki i większą część dnia przesypia plus cała noc . 

Najprawdopodobniej bierze mocne pscyhotropy, one tak działają, że po ich zażyciu człowiek usypia na 2-3 godziny.
29 listopada 2018 19:25
Kaspira009.12

Najprawdopodobniej bierze mocne pscyhotropy, one tak działają, że po ich zażyciu człowiek usypia na 2-3 godziny.

Moja nie ma żadnych psychotropów . Tylko jedna na serce jedna na tarczycę i jedna na cholesterol to wszystko . Stara jest to ma prawo .
29 listopada 2018 20:01
Ewelina645

Moja nie ma żadnych psychotropów . Tylko jedna na serce jedna na tarczycę i jedna na cholesterol to wszystko . Stara jest to ma prawo .

Starsi ludzie to duże dzieci. Trzeba ich ubrać, umyc, często i nakarmić więc też iduzo snu potrzebują. I tyle w temacie .
29 listopada 2018 21:15
Dusia1978

Starsi ludzie to duże dzieci. Trzeba ich ubrać, umyc, często i nakarmić więc też iduzo snu potrzebują. I tyle w temacie .:buziaki1:

Tyle to i ja wiem . Zwłaszcza moja pdp jak mały dzieciak choć czasem się oburza jak całkiem zdrowa kobieta zebto nie tak albo ona idzie do kościoła jak dziś wstaje z sedesu idę do kościoła . Mówię a może najpierw siku i potem kościół a ona ja nie wiem gdzie to leży .
30 listopada 2018 15:26
Dusia1978

Starsi ludzie to duże dzieci. Trzeba ich ubrać, umyc, często i nakarmić więc też iduzo snu potrzebują. I tyle w temacie .:buziaki1:

Ładnie to ujęłaś :) Tylko często jeszcze są przerośnięte te dzieci. I czasem bywają naprawdę milutkie, ale czasem potrafią dopiec.
30 listopada 2018 16:09
basiabasia71

Ładnie to ujęłaś :) Tylko często jeszcze są przerośnięte te dzieci. I czasem bywają naprawdę milutkie, ale czasem potrafią dopiec.

Małemu to można "klapsa dać" ( proszę mnie nie hejtowac) , a dużemu najwyżej nagadasz a i tak ledwo wysłucha. 
30 listopada 2018 16:35
Dusia1978

Małemu to można "klapsa dać" ( proszę mnie nie hejtowac) , a dużemu najwyżej nagadasz a i tak ledwo wysłucha. :smiech2:

A duży to jednym uchem wpuści drugi wyrzuci albo nawet dobrze nie usłyszy