Pomagajki

05 stycznia 2019 15:39 / 1 osobie podoba się ten post
Magda42

Promedika24.wiem że lipa pozdrawiam WAS WSZYSTKICH

Slyszalam same zle opinie na temat  tej firmy,koniecznie zmien firme pozdrawiam. ps .czesto bywa tak ze zdrowe zony są bardzo zazdrosne o swoich meżów niezaleznie czy senior ma 70 czy 90 lat .Masakra jakas !
05 stycznia 2019 15:56
Dusia1978

Czy ktoś pracuje na niemieckiej umowie? I czy możecie polecić jakąś dobrą i sprawdzona agencje pracy na warunkach niemieckich? Z góry dziękuję za pomoc.

Pracowałam raz na niemieckiej umowie z Adiutorem. Zrezygnowałam, bo miałam okazję pracować na czarno i kiepsko na tym wyszłam. Ale opinie o nich są takie, że ogólnie w porządku poza płacą- stosunkowo niska. Koleżanka z po 1,5 w roku w Promedice (tam miała ciągle 850) dostała 1150. I moja zmienniczka od nich stwierdziła, że ona się upomina o podwyżki i dostaje, a te, które z nią zaczynały i nic nie mówią, pracują za tę samą kwotę od początku. Ona miała 1300 chyba, albo 1350.
Tyle mogę napisać o nich.
05 stycznia 2019 22:02
Witam pomocne dusze,
sprawy i walki z interkadra c.d
Mam pytanie ogolne, skoro w naszych umowach kary ktore w zaden sposob nie sa okreslone kwotowo, rodzajowo itp mam rozumiec ze w dowolnej wysokosci moga byc potracone wedle uznania z naszych wynagrodzen tak?

Czy ktos wie jak to prawnie wyglada?
05 stycznia 2019 22:49
Oskar

Witam pomocne dusze,
sprawy i walki z interkadra c.d
Mam pytanie ogolne, skoro w naszych umowach kary ktore w zaden sposob nie sa okreslone kwotowo, rodzajowo itp mam rozumiec ze w dowolnej wysokosci moga byc potracone wedle uznania z naszych wynagrodzen tak?

Czy ktos wie jak to prawnie wyglada?

na pewno firma z którą tak toczysz boje to Interkadra ??? albo nie czytasz dokłądnie umowy albo trolujesz  . Paragraf 8 umowy - a umowy są jednakowe dla wszystkich - dokładnie wymienia za co jest kara i w jakiej wysokości . Coś mi tutaj kompletnie nie pasuje . 
05 stycznia 2019 23:50 / 1 osobie podoba się ten post
Aniabeznazwy

na pewno firma z którą tak toczysz boje to Interkadra ??? albo nie czytasz dokłądnie umowy albo trolujesz  . Paragraf 8 umowy - a umowy są jednakowe dla wszystkich - dokładnie wymienia za co jest kara i w jakiej wysokości . Coś mi tutaj kompletnie nie pasuje . 

Nastepna sie z FB tutaj przyplatala i o trollowaniu pisze.
 
Droga trololololo paragraf 8 punkt 6.
Poczytaj sobie.
Jesli tam Ci sie wszystko trzyma kupy to wspolczuje Twojej kupie.
 
Ps. Nick " Aniabeznazwy" bedzie mi pisac o trolowaniu?
Chcesz w ten sposob pisac i szukac sensacji, wracaj na fb albo na Wielicka 15 do Krakowa do siedziby tej uczciwej firmy.
06 stycznia 2019 08:41 / 1 osobie podoba się ten post
A my Polacy to tak sobie lubimy dogryzac co??? Po co ? Na co ?Dlaczego?To pytanie tyczy sie postow nieco wyżej napisanych.Przeciez my tu jestesmy zeby sobie pomagac ,wspierac sie wzajemnie ,pośmiac sie troszke...
06 stycznia 2019 10:08
Konwalia08

A my Polacy to tak sobie lubimy dogryzac co??? Po co ? Na co ?Dlaczego?To pytanie tyczy sie postow nieco wyżej napisanych.Przeciez my tu jestesmy zeby sobie pomagac ,wspierac sie wzajemnie ,pośmiac sie troszke...

Ja akurat nikomu nie dogryzam, to nie jest "to" forum i miejsce na to.
Ale tez nie pozwole sobie na takie wpisy jak Pani/Panu Aniabeznazwy. 
06 stycznia 2019 10:49 / 1 osobie podoba się ten post
w sprawach nie ujętych w sposób szczegółowy w treści umowy zlecenia obowiązują przepisy KC w szczególności art 6 i 471 KC . Na zleceniodawcy spoczywa udowodnienie zleceniobiorcy , iż szkoda wystąpiła wskutek zaniedbań i zaniechań zleceniobiorcy . Ważnym słowem jest tutaj " udowodnienie" . Nie może być dowodem np "widzimisię " rodziny podopiecznego lub jego samego itd . Każdy sąd taki argument odrzuci . Tyle w temacie . A poza tematem to umowy warto czytać naprawdę dokładnie a jak się czegoś nie rozumie to przed jej podpisaniem wypytać. a tak całkiem poza tematem - to jestem na tym forum długo i się nie przyplątałam z FB :)
06 stycznia 2019 12:38
Aniabeznazwy

w sprawach nie ujętych w sposób szczegółowy w treści umowy zlecenia obowiązują przepisy KC w szczególności art 6 i 471 KC . Na zleceniodawcy spoczywa udowodnienie zleceniobiorcy , iż szkoda wystąpiła wskutek zaniedbań i zaniechań zleceniobiorcy . Ważnym słowem jest tutaj " udowodnienie" . Nie może być dowodem np "widzimisię " rodziny podopiecznego lub jego samego itd . Każdy sąd taki argument odrzuci . Tyle w temacie . A poza tematem to umowy warto czytać naprawdę dokładnie a jak się czegoś nie rozumie to przed jej podpisaniem wypytać. a tak całkiem poza tematem - to jestem na tym forum długo i się nie przyplątałam z FB :)

Nie bylo mozna tak wcześniej napisac?;)
06 stycznia 2019 15:07
Oskar

Nie bylo mozna tak wcześniej napisac?;)

Wszystko jest napisane w umowie . Trzeba ja tylko przeczytać dokładnie . Najpierw się mysli a później ew mówi lub pisze wczesniej mozna sobie meliskę zapodać dla spokojności . . Aniabeznazwy nie z FB ale faktycznie teraz mająca zlecenie z Interkadry . 
06 stycznia 2019 16:18
Aniabeznazwy

Wszystko jest napisane w umowie . Trzeba ja tylko przeczytać dokładnie . Najpierw się mysli a później ew mówi lub pisze wczesniej mozna sobie meliskę zapodać dla spokojności . . Aniabeznazwy nie z FB ale faktycznie teraz mająca zlecenie z Interkadry . 

"Najpierw sie mysli....."rece opadaja. Nie ma sensu pisac. 
06 stycznia 2019 22:29 / 2 osobom podoba się ten post
Taka myśl mnie naszła, refleksja..choć pdp.trudna(jak ich większość)to jak od czasu do czasu wspomniałam że zaniedlugo się żegnam to mówi "szade".Co mi dała "popalić..."gdyby nie szkolenia z demencjii to bym oszalała.Tez mi troszkę zal, ale to w końcu moje (nasze) życie.Jedziemy żeby lepiej zarobić! Choć "serce zapomina ostatnie" i zawsze te nasze"wredoty" gdzieś tam w nich mamy i przypominamy czasem...
07 stycznia 2019 16:15 / 2 osobom podoba się ten post
Elka40

Taka myśl mnie naszła, refleksja..choć pdp.trudna(jak ich większość)to jak od czasu do czasu wspomniałam że zaniedlugo się żegnam to mówi "szade".Co mi dała "popalić..."gdyby nie szkolenia z demencjii to bym oszalała.Tez mi troszkę zal, ale to w końcu moje (nasze) życie.Jedziemy żeby lepiej zarobić! Choć "serce zapomina ostatnie" i zawsze te nasze"wredoty" gdzieś tam w nich mamy i przypominamy czasem...

Ja mam sentyment do niektórych podopiecznych. Szybko zapominam, więc mam spokojne myśli.
07 stycznia 2019 16:45 / 1 osobie podoba się ten post
Z neta,swieza sprawa.Może macie jakię pomysły?

PILNE!
Proszę o pomoc, moja znajoma wyjechała do Niemiec do pracy jako opiekinka od 04.01.2019r.
Na miejscu zastała b.cięzko przypadek pacjenta musi go dźwigać i codziennie musi znosić z piętra i potem z powrotem na piętro ( sypialnia, salon) ogromna aparaturę z tlenem waga ok.15-20kilo.
Wysłała do agencji drogą elektroniczną natychmiastowe wypowiedzenie z żądaniem zapewnienie transportu na powrót uzasadniając, iż faktyczny stan fizyczny pacjenta i pracy, jej obowiązków nie jest zgodny z przedstawioną ofertą i treścią umowy.
Agencja w odpowiedzi napisała, iż zgadza się w trybie dwutygodniowego wypowiedzenia.
Moje pytanie jakim przepisem prawnym można oprzeć się żądając rozwiązanie umowy natychmias.
Dodam- umowa zlecenie.
07 stycznia 2019 16:45
Z neta,swieza sprawa.Może macie jakię pomysły?

PILNE!
Proszę o pomoc, moja znajoma wyjechała do Niemiec do pracy jako opiekinka od 04.01.2019r.
Na miejscu zastała b.cięzko przypadek pacjenta musi go dźwigać i codziennie musi znosić z piętra i potem z powrotem na piętro ( sypialnia, salon) ogromna aparaturę z tlenem waga ok.15-20kilo.
Wysłała do agencji drogą elektroniczną natychmiastowe wypowiedzenie z żądaniem zapewnienie transportu na powrót uzasadniając, iż faktyczny stan fizyczny pacjenta i pracy, jej obowiązków nie jest zgodny z przedstawioną ofertą i treścią umowy.
Agencja w odpowiedzi napisała, iż zgadza się w trybie dwutygodniowego wypowiedzenia.
Moje pytanie jakim przepisem prawnym można oprzeć się żądając rozwiązanie umowy natychmias.
Dodam- umowa zlecenie.