Pomagajki

30 listopada 2018 16:38 / 3 osobom podoba się ten post
użytkowniczka niegdyś znana jako debiutantka

Ja na razie tak nieśmiało... niektóre/niektórzy z Was wiedzą, że ostatnio znalazłam się w mało zabawnej sytuacji, ale do rzeczy... mam trochę przerwy w leczeniu, poza tym finanse też kiepsko i tak sobie pomyślałam, że może spróbowałabym wyskoczyć na jakieś krótkie zlecenie, stąd mój post...gdyby któraś/któryś z Was wiedział na temat jakiegoś krótkiego i jak najlżejszego zlecenia, przez rzetelną firmę ( kasa najmniej istotna w tym momencie) pomiędzy 5 listopada a powiedzmy 9 grudnia? W połowie grudnia znowu będę musiała pofatygować się do COI, ale może na Święta bym wyskoczyła z powrotem, bo ciąg dalszy zabaw medycznych dopiero na wiosnę pewnie. Będę wdzięczna za każdą sugestię.

Miałam się odzywać.... żyje, jakoś funkcjonuje, mam w planie wyjazd do DE na Świeta, o ile lekarze mi nie zabronia. Oferte juz mam ze sprawdzonej firmy. Trzymajcie kciuki!!!
30 listopada 2018 16:45 / 2 osobom podoba się ten post
margaritka59

Witam po długim niebycie. Postanowiłam tutaj zamieścić post o naszej koleżance "użytkowniczka znana niegdyś jako debiutantka" . Dopadła ją niespodziewanie choroba I niestety nie może jeszcze pracować, choć bardzo by chciała. Potrzebuje na ten czas wsparcia finansowego. Nie będę rozpisywała się tutaj, ale trochę osób zna Kingę, a ja ja jestem przekonana, że zasługuje ona na wsparcie . Jestem w posiadaniu jej danych do konta I jeżeli chce ktoś pomóc, to proszę o kontakt . Pozdrawiam wszystkich .:aniolki:

Dziekuje wszystkim tym, ktorzy pomogli!!! Nie wiem nawet co napisac.... Bardzo dziekuje!!!
03 grudnia 2018 16:31
użytkowniczka niegdyś znana jako debiutantka

Miałam się odzywać.... żyje, jakoś funkcjonuje, mam w planie wyjazd do DE na Świeta, o ile lekarze mi nie zabronia. Oferte juz mam ze sprawdzonej firmy. Trzymajcie kciuki!!!

Dużo zdrówka, Kochana! Trzymamy kciuki, powodzenia
03 stycznia 2019 13:13 / 1 osobie podoba się ten post
Czy Wam również Firmy "wmawiają" że zarobek zależy od "ciężkości" zlecenia? Ja mam język dobry 3l.doswiadczenie a najlepiej by chcieli żebym stała przy 1200 bo że niby bez transfera itp.obowiazkow sporo:zakupy, gotowanie, sprzątanie, pranie, towarzyszenie  jak wytłumaczyć że mam dużo roboty i "na wakacjach," nie jestem?!!!!?
03 stycznia 2019 13:30 / 5 osobom podoba się ten post
Elka40

Czy Wam również Firmy "wmawiają" że zarobek zależy od "ciężkości" zlecenia? Ja mam język dobry 3l.doswiadczenie a najlepiej by chcieli żebym stała przy 1200 bo że niby bez transfera itp.obowiazkow sporo:zakupy, gotowanie, sprzątanie, pranie, towarzyszenie :bezradny: jak wytłumaczyć że mam dużo roboty i "na wakacjach," nie jestem?!!!!?

Nie przetlumaczysz, szukasz nowej firmy albo obecna stawiasz pod sciana i tyle.
 
03 stycznia 2019 14:19 / 4 osobom podoba się ten post
Elka40

Czy Wam również Firmy "wmawiają" że zarobek zależy od "ciężkości" zlecenia? Ja mam język dobry 3l.doswiadczenie a najlepiej by chcieli żebym stała przy 1200 bo że niby bez transfera itp.obowiazkow sporo:zakupy, gotowanie, sprzątanie, pranie, towarzyszenie :bezradny: jak wytłumaczyć że mam dużo roboty i "na wakacjach," nie jestem?!!!!?

Firmom sie wydaje, ze my glupie ? Mam podobny problem dali mi oferte o 50 euro mniej. Co zrobilam? Powiedzialam, ze szukam innej firmy. Nie poddam sie, powiedzieli, ze przedstawia mi lepsza jak bedzie. A ja szukam na wlasna reke innej firmy
03 stycznia 2019 14:42 / 5 osobom podoba się ten post
Witam zamną 4 tydzień pracy co do obowiązków to nie jest żle .To mòj pierwszy wyjazd do opieki . Jestem koło Sztutgartu opiekuję się panem 86 lat o rolator nie ma przy nim za dużo do roboty :ubrać założyć pampers Dziadek sam się jeszcze myje ale jest bardzo słaby od pasa w dół jest niestabilny ledwo chodzi .wymaga asekuracji ale jego żona nie pozwala go dotykać zea sam chodzić co tu zrobić juz raz się obsunoł na podłogę i boję się żeby coś mu się nie stało.odpowiadam za niego.No żona jego jest niemiła nic spokojnie nie powie tylko krzyczy miałam sobie gotować ale ona przeważnie gotuje straszne rzeczy wiecznie odgrzewane są te rzeczy od4 tyg.jeszcze zupy nie jadłam.w miarę się dogaduje nie jest żle jak na pierwszy raz poprzedniczka wytrzymała z nią1 mieś.powiedziala że tu nie ma co jeść i pojechała wogòle w obowiązki mnie nie wprowadziła.Ale już ogarniam wszystko najgorsze to jest jej zachowanie uszczypliwość Bo praca nie jest tu problemem tylko zachowanie tej kobiety liczę dni do końca i spadam stąd.ciekawe jak będzie z wypłatą.i ja siedzę tu za niecały 1000 EUR aby im odrobić te 3 miechy zmieniam firmę.
03 stycznia 2019 15:01 / 1 osobie podoba się ten post
Oskar

Nie przetlumaczysz, szukasz nowej firmy albo obecna stawiasz pod sciana i tyle.
 

Tak też zrobie
03 stycznia 2019 15:08 / 1 osobie podoba się ten post
Magda42

Witam zamną 4 tydzień pracy co do obowiązków to nie jest żle .To mòj pierwszy wyjazd do opieki . Jestem koło Sztutgartu opiekuję się panem 86 lat o rolator nie ma przy nim za dużo do roboty :ubrać założyć pampers Dziadek sam się jeszcze myje ale jest bardzo słaby od pasa w dół jest niestabilny ledwo chodzi .wymaga asekuracji ale jego żona nie pozwala go dotykać zea sam chodzić co tu zrobić juz raz się obsunoł na podłogę i boję się żeby coś mu się nie stało.odpowiadam za niego.No żona jego jest niemiła nic spokojnie nie powie tylko krzyczy miałam sobie gotować ale ona przeważnie gotuje straszne rzeczy wiecznie odgrzewane są te rzeczy od4 tyg.jeszcze zupy nie jadłam.w miarę się dogaduje nie jest żle jak na pierwszy raz poprzedniczka wytrzymała z nią1 mieś.powiedziala że tu nie ma co jeść i pojechała wogòle w obowiązki mnie nie wprowadziła.Ale już ogarniam wszystko najgorsze to jest jej zachowanie uszczypliwość Bo praca nie jest tu problemem tylko zachowanie tej kobiety liczę dni do końca i spadam stąd.ciekawe jak będzie z wypłatą.i ja siedzę tu za niecały 1000 EUR aby im odrobić te 3 miechy zmieniam firmę.

Możesz napisać jaka miejscowość żeby ostrzec przed tą "mina"? Rodziny się już tak wycwanily że biorą 2opiekunki na zmiany z 2innych firm(żeby niby się nie zgadaly i nie zrezygnowaly).Myślą że my glupie
03 stycznia 2019 18:01 / 2 osobom podoba się ten post
Magda42

Witam zamną 4 tydzień pracy co do obowiązków to nie jest żle .To mòj pierwszy wyjazd do opieki . Jestem koło Sztutgartu opiekuję się panem 86 lat o rolator nie ma przy nim za dużo do roboty :ubrać założyć pampers Dziadek sam się jeszcze myje ale jest bardzo słaby od pasa w dół jest niestabilny ledwo chodzi .wymaga asekuracji ale jego żona nie pozwala go dotykać zea sam chodzić co tu zrobić juz raz się obsunoł na podłogę i boję się żeby coś mu się nie stało.odpowiadam za niego.No żona jego jest niemiła nic spokojnie nie powie tylko krzyczy miałam sobie gotować ale ona przeważnie gotuje straszne rzeczy wiecznie odgrzewane są te rzeczy od4 tyg.jeszcze zupy nie jadłam.w miarę się dogaduje nie jest żle jak na pierwszy raz poprzedniczka wytrzymała z nią1 mieś.powiedziala że tu nie ma co jeść i pojechała wogòle w obowiązki mnie nie wprowadziła.Ale już ogarniam wszystko najgorsze to jest jej zachowanie uszczypliwość Bo praca nie jest tu problemem tylko zachowanie tej kobiety liczę dni do końca i spadam stąd.ciekawe jak będzie z wypłatą.i ja siedzę tu za niecały 1000 EUR aby im odrobić te 3 miechy zmieniam firmę.

Powodzenia , wytrzymaj jakoś do końca . Będziesz siliejsza i jak następnym razem trafisz na normalną rodzinę to będziesz zadowolona . Napisz jaka to firma Cię tak wysłała i to jeszcze za niecały 1000 E .
03 stycznia 2019 20:32 / 3 osobom podoba się ten post
Magda42

Witam zamną 4 tydzień pracy co do obowiązków to nie jest żle .To mòj pierwszy wyjazd do opieki . Jestem koło Sztutgartu opiekuję się panem 86 lat o rolator nie ma przy nim za dużo do roboty :ubrać założyć pampers Dziadek sam się jeszcze myje ale jest bardzo słaby od pasa w dół jest niestabilny ledwo chodzi .wymaga asekuracji ale jego żona nie pozwala go dotykać zea sam chodzić co tu zrobić juz raz się obsunoł na podłogę i boję się żeby coś mu się nie stało.odpowiadam za niego.No żona jego jest niemiła nic spokojnie nie powie tylko krzyczy miałam sobie gotować ale ona przeważnie gotuje straszne rzeczy wiecznie odgrzewane są te rzeczy od4 tyg.jeszcze zupy nie jadłam.w miarę się dogaduje nie jest żle jak na pierwszy raz poprzedniczka wytrzymała z nią1 mieś.powiedziala że tu nie ma co jeść i pojechała wogòle w obowiązki mnie nie wprowadziła.Ale już ogarniam wszystko najgorsze to jest jej zachowanie uszczypliwość Bo praca nie jest tu problemem tylko zachowanie tej kobiety liczę dni do końca i spadam stąd.ciekawe jak będzie z wypłatą.i ja siedzę tu za niecały 1000 EUR aby im odrobić te 3 miechy zmieniam firmę.

Tyle że żona pdp chyba Ci za bardzo ogarniać nie pozwala...Może zapytaj ją ,kto będzie za to odpowiadał jak jej mąż upadnie i jak zamierza ratować sytuację. Krzyczeć na Ciebie nie ma prawa, nie pozwalaj na to. Ty nie musisz być niemiła , po prostu grzecznie zwróć jej uwagę. Niestety takie osoby wyczuwaja jak opiekunka jest "miętka" i zaczynają sobie pozwalać na zbyt wiele. To nieważne , że jesteś początkująca- masz prawo być traktowana jak człowiek . Nie musisz tego na silę wytrzymywać- informuj firmę. To smutne, że do tego wszystkiego masz wątpliwości co do wypłaty. Niestety-firmy wykorzystują na różne sposoby osoby początkujące i niestety to zjawisko eskaluje.
04 stycznia 2019 08:42 / 2 osobom podoba się ten post
Elka40

Czy Wam również Firmy "wmawiają" że zarobek zależy od "ciężkości" zlecenia? Ja mam język dobry 3l.doswiadczenie a najlepiej by chcieli żebym stała przy 1200 bo że niby bez transfera itp.obowiazkow sporo:zakupy, gotowanie, sprzątanie, pranie, towarzyszenie :bezradny: jak wytłumaczyć że mam dużo roboty i "na wakacjach," nie jestem?!!!!?

Bzdura, sama pomyśl. Jeśli tak jest jak twierdzi firma to znaczy, że rodziny płacą w zależności od ciężkości opieki nad podopieczną. Dobrze wiemy, że tak nie jest....... Im lepszy niemiecki, tym lepsza kasa. Podaj im na tacy swoje najlepsze atuty, czyli 1, język niemiecki 2, prawo jazdy 3, gotowość do wyjazdu 4, lata pracy........ Negocjacje kochana, tutaj się liczy spryt, a jak nic nie osiągniesz, mówisz dziękuję i żegnam ! Takich firm jak wasza jest na pęczki.
04 stycznia 2019 19:54
Dziękuję za dobre rady wszystkim.Pozdrawiam gorąco z Nurtingen.:milosc1
04 stycznia 2019 19:59 / 1 osobie podoba się ten post
Promedika24.wiem że lipa pozdrawiam WAS WSZYSTKICH
05 stycznia 2019 14:07 / 3 osobom podoba się ten post
Czy ktoś pracuje na niemieckiej umowie? I czy możecie polecić jakąś dobrą i sprawdzona agencje pracy na warunkach niemieckich? Z góry dziękuję za pomoc.