Poskarżyjki 40

24 listopada 2018 15:48 / 1 osobie podoba się ten post
Elka40

Oskarbek69:swiety:

Juz nie taki Oskarek;)
24 listopada 2018 15:50 / 1 osobie podoba się ten post
Ja dziś miałam 1maly kryzys, no bo oma auf klo i że mam wyjść.Pozniej teatr domycia rąk, 1,2,3x dyskusja, to jak unioslam głos(a mam go...) że albo? da mi sobie pomóc ?! albo z łazienki nie wypuszczę! Będę robić tak długo aż przysfoi.Plusem demencji jest że za chwilę "tematu nie było" ciekawe ilu sąsiadów słyszało?
24 listopada 2018 17:12 / 2 osobom podoba się ten post
U mnie tylko cierpliwość mnie może uratować i jednym uchem wpuszczać drugim wypuszczać . Córki
Zawsze pomagały i nie było problemu teraz jedna wzdycha druga wredna dla własnego ojca aż mi go szkoda . Dziś powiedziała że to nie jest dobre rozwiązanie jak są dwie w weekendy bo nie ma czasu ani na odpoczynek ani na hobby . Dobiło ja dzisiaj zachowanie babci przy porannym prysznicu . Mówię cały tydzień że babci się pogorszyło . Dziś widziała przy jedzeniu jak babcia odwala że sama już nie je trzeba ją karmić ciągle i poić i prowadząc bo się przewraca . Córka mówi żeby mamunia usiadła na krzesło toaletowe a babcia nie ja idę na podwórko i wstaje idzie w stronę kibla . Się tak nadenerwowala i mówi do mnie nie mam cierpliwości Ewelina . Strasznie się pozmieniało . A no tak alzheimer to nie katarek z nosa poleci i przestanie ..
24 listopada 2018 17:27
Muszą wziąć się w garść, bo inaczej nie będą pomocne.To dorosłe kobiety! A jak chcą czas na hobby itd.? to zapłacić usługi Pflegedienst   oder?oder?  Niech one poczytają o mglowiu mózgowym, otępieniu i się "osfoja"! świadomość może im tylko pomoc bo każdego z nas może to dotknąć.Tyle że po 70ce będzie już za późno na "odwrót".Odpowiednie odżywianie 70% sukcesu a nie skąpstwo pełna gębą..
24 listopada 2018 18:31
Elka40

Muszą wziąć się w garść, bo inaczej nie będą pomocne.To dorosłe kobiety! A jak chcą czas na hobby itd.? to zapłacić usługi Pflegedienst   oder?oder?  Niech one poczytają o mglowiu mózgowym, otępieniu i się "osfoja"! świadomość może im tylko pomoc bo każdego z nas może to dotknąć.Tyle że po 70ce będzie już za późno na "odwrót".Odpowiednie odżywianie 70% sukcesu a nie skąpstwo pełna gębą..

Ja myślę że jak babcia zaczęła chorować dwa lata temu i już miała ta diagnozę alzheimer to nikt ich nie uświadomił że będą różne zachowania i dziwne sytuacje w związku z tą choroba . Jak byłam tu pierwszy raz stojąc z boku nigdy bym nie powiedziała że to alzheimer ot zwykła starszą pani ale teraz jest znacznie postępująca sytuacja . Bardzo dużo śpi , jest nie obecna , nie rozumie prostych słów typu owtorz buzię itd ciężko . Może rodzinka myślała że babcia będzie zawsze taka sama . Dziś syn mi zasugerował że może pielęgniarkę trzeba zamówić do mycia i podnoszenia z łóżka przy wstawaniu . Ale przecież ja rano toaletę robię , a że wstawaniem jeszcze jako tako ... Nie wiem zobaczę co się jeszcze wydarzy .. w każdym razie córki sfrustrowane sytuacja że mamie się pogorszyło i żyje w swoim świecie
24 listopada 2018 18:32
Elka40

Muszą wziąć się w garść, bo inaczej nie będą pomocne.To dorosłe kobiety! A jak chcą czas na hobby itd.? to zapłacić usługi Pflegedienst   oder?oder?  Niech one poczytają o mglowiu mózgowym, otępieniu i się "osfoja"! świadomość może im tylko pomoc bo każdego z nas może to dotknąć.Tyle że po 70ce będzie już za późno na "odwrót".Odpowiednie odżywianie 70% sukcesu a nie skąpstwo pełna gębą..

Tu skąpstwa nie ma . One już same mają 50 na karku bliźniaczki .
24 listopada 2018 18:38 / 2 osobom podoba się ten post
Ewelina645

Ja myślę że jak babcia zaczęła chorować dwa lata temu i już miała ta diagnozę alzheimer to nikt ich nie uświadomił że będą różne zachowania i dziwne sytuacje w związku z tą choroba . Jak byłam tu pierwszy raz stojąc z boku nigdy bym nie powiedziała że to alzheimer ot zwykła starszą pani ale teraz jest znacznie postępująca sytuacja . Bardzo dużo śpi , jest nie obecna , nie rozumie prostych słów typu owtorz buzię itd ciężko . Może rodzinka myślała że babcia będzie zawsze taka sama . Dziś syn mi zasugerował że może pielęgniarkę trzeba zamówić do mycia i podnoszenia z łóżka przy wstawaniu . Ale przecież ja rano toaletę robię , a że wstawaniem jeszcze jako tako ... Nie wiem zobaczę co się jeszcze wydarzy .. w każdym razie córki sfrustrowane sytuacja że mamie się pogorszyło i żyje w swoim świecie

Pielęgniarka to jest często standard, a odciąża nas. 
Świadomość rodziny jest średnio zerowa, muszą przyznać. ,że zmiany będą już tylko na fphorsze , chory traci samodzielność.
Więc jak Tobie proponują Pflegedienst to nie opoonuj cZesto nie można się doprosić pomocy.
24 listopada 2018 19:21 / 1 osobie podoba się ten post
Zobaczymy . Na razie jest gorzej ale nie ma tragedi . Pewnie jeszcze z dwa czy trzy miesiące i babcia będzie leżąca .. córki mówią żeby kupic niski rowerek żeby babcia trochę nogi rozruszała ale pewnie to nie wypali . Ona już biedna nie wie jak widelec do buzi z ziemniakiem włożyć a co mówić o gimnastyce i pedałowaniu na rowerku ..
24 listopada 2018 19:49 / 1 osobie podoba się ten post
Ewelina645

Zobaczymy . Na razie jest gorzej ale nie ma tragedi . Pewnie jeszcze z dwa czy trzy miesiące i babcia będzie leżąca .. córki mówią żeby kupic niski rowerek żeby babcia trochę nogi rozruszała ale pewnie to nie wypali . Ona już biedna nie wie jak widelec do buzi z ziemniakiem włożyć a co mówić o gimnastyce i pedałowaniu na rowerku ..

Są takie rowerki gdzie pacjent kładzie nogi na pedały siedząc na wózku bądź mu się zakłada. I nastawia odpowiedni program i maszyna pracuje . Po wylewie się tak często ćwiczy. 
24 listopada 2018 19:53 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Są takie rowerki gdzie pacjent kładzie nogi na pedały siedząc na wózku bądź mu się zakłada. I nastawia odpowiedni program i maszyna pracuje . Po wylewie się tak często ćwiczy. 

Nie wiem czy dojdzie do skutku to wszystko . Rodzinka też ma odpały . Milion pomysłów i myśli na minutę gorzej z realizacją ..
24 listopada 2018 20:33 / 1 osobie podoba się ten post

Musze melise zaparzyc najlepiej wiadro....c.d cyrku.
W poniedziałek zjezdzam stad, wiec ustalily sobie firmy z corka Pdp ze w niedziele mam sobie dzien wolny odebrac(najpierw byla sobota, ale corka oklamala wszystkich ze nie ma nikogo w domu, gdzie pol rodziny dzis bylo). Wiec podszedlem do corki aby jej przypomniec, ze jutro mam dzien wolny ktory de facto ona mi wyznaczyla i chcialem sie dowiedziec jak to ma wygladac jutro. Wiec ona z ryjem na mnie ze zadnego dnia wolnego nie mam bo ona ma inne plany.i wyjezdza jednak.jutro. Nosz (usunięte) ciekawe czy zna angielski bo puscilem niezla wiazanke zaczynajaca sie od kiss my...

24 listopada 2018 20:47 / 2 osobom podoba się ten post
I niestety z racji mojego charakteru nie odpuszcze tej rodzinie tego.
W poniedziałek jeszcze przed wyjazdem jade do czegos takiego jak Amt fur Arbeitschutz.
24 listopada 2018 20:50
Oskar

I niestety z racji mojego charakteru nie odpuszcze tej rodzinie tego.
W poniedziałek jeszcze przed wyjazdem jade do czegos takiego jak Amt fur Arbeitschutz.

Z racji charakteru to może nie , ale dla zdrowia własnego to warto odpuścić !
24 listopada 2018 21:51
Oskar

Musze melise zaparzyc najlepiej wiadro....c.d cyrku.
W poniedziałek zjezdzam stad, wiec ustalily sobie firmy z corka Pdp ze w niedziele mam sobie dzien wolny odebrac(najpierw byla sobota, ale corka oklamala wszystkich ze nie ma nikogo w domu, gdzie pol rodziny dzis bylo). Wiec podszedlem do corki aby jej przypomniec, ze jutro mam dzien wolny ktory de facto ona mi wyznaczyla i chcialem sie dowiedziec jak to ma wygladac jutro. Wiec ona z ryjem na mnie ze zadnego dnia wolnego nie mam bo ona ma inne plany.i wyjezdza jednak.jutro. Nosz (usunięte) ciekawe czy zna angielski bo puscilem niezla wiazanke zaczynajaca sie od kiss my...

Daj se spokój szkoda zdrowia. Już Ci pisałam opisz na FB firmę i daj namiary na gówniana sztele. Tym zrobisz im reklamę, że nikt tam nie pojedzie. 
24 listopada 2018 22:34 / 2 osobom podoba się ten post
Oskar

I niestety z racji mojego charakteru nie odpuszcze tej rodzinie tego.
W poniedziałek jeszcze przed wyjazdem jade do czegos takiego jak Amt fur Arbeitschutz.

Zrób im uberaschung, kup w pn.jakies miesko i powciskaj w różne szpary niech im gnije, jak poczują to może się zastanowią  jakiez nich gnoje...nie splukuj dobrze papieru, niech im się "zbiera" aż przebierze.Jest wiele "sposobów".Rzuć klątwę "sol tobie w oczy a pomiotlo w zeby, to czego mi życzysz niech do ciebie wroci, niech tak się stanie"powtarzaj za każdym razem sobie w myślach przed każdym kto stanie ci na przeszkodzie..Przy silnej energii dziala! Przy opuszczaniu tej "posiadłości"splun przez lewe ramię!