W domu 9

27 grudnia 2022 16:32 / 6 osobom podoba się ten post
Tu się pożegnam .Życzę Wam spokojnej nocy miłych snów .
 
Dobranoc 
27 grudnia 2022 22:43 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Tu się pożegnam .Życzę Wam spokojnej nocy miłych snów .
 
Dobranoc :dobranoc::dobranoc3:

Dziękuję bardzo i nawzajem  Kolorowych snów!
28 grudnia 2022 06:44 / 4 osobom podoba się ten post
Może Kruszynka coś dzisiaj napiszę ? A może ja przegapiłam wpis ? 
Grypsko jakieś zmutowane składające się z trzech wirusów trudnych do rozróżnienia grasuje w kraju . Gorzej, że atakuje dzieci .Trzymajcie się zdrowo i oczywiście  mądrze się odzywiajcie .Uważam, że używanie suplementów nie zastąpi nam stosowania odpowiedniej diety .
28 grudnia 2022 09:44 / 4 osobom podoba się ten post
Mam już dość siedzenia w domu " jak za kare" .Jadę do miasta, pogoda taka, że mogę jeździć. Mam zamiar iść do solarium i wygrzać się porządnie .Chodzę od czasu do czasu jak mnie cos strzyka czy kości bolą .Nie wiem czy to mądra decyzja ,stosuje ja jednak od lat i zawsze jestem zadowolona .Po nowej cenie jeszcze nie byłam, dzisiaj zobaczę .Przejdę się po mieście poszukam dużej miski albo jakiegoś pojemnika na krótkich nóżkach i musi być szklany .Chce zrobić kompozycje z orcideei.Lepiej rosną jak mają przezroczysta donice .Ta.micha ma być osłonka na kilka donic tych kwiatów .
Może coś wypatrze .
28 grudnia 2022 16:34 / 7 osobom podoba się ten post
Piękna pogoda ( była) słoneczko i ok + 10 st.C . Pochodziłam, kupiłam Cin Cin Blanco bez procentów, to może wnuczka troszke wypije na zdrowie i powodzenie  .Nie cieszy mnie ta zmiana licznika, chyba , że zacznie kręcić do tyłu . Ostatnio coś miewam doła a wiadomo jak dół to jem .Przeszłam trochę z kijami jakoś bez entuzjazmu .Endorfiny utknęły gdzieś w świątecznym karpiu .Jutro dam czadu . Muszę schować resztę placków kartoflanych,  bo się nie oprę .
Teraz czekam na wieczór, może mi się odmieni 
28 grudnia 2022 19:51 / 2 osobom podoba się ten post
28 grudnia 2022 20:36 / 4 osobom podoba się ten post
Spokojnej, długiej nocy .
 
Ja chyba lampkę winka wypije, coś mnie nosi .Nie wiem tylko czy mogę, jutro mam kompleksowe badania w dodatku bezpłatne .
Przewrócą mnie na lewą stronę , tak jak pulower . To taki bilans zdrowotny dla tych co ukończyli 18 lat  Skorzystam , bo jest okazja .Przynajmniej będę wiedziała czy coś nie tak z moim zdrowiem .Nigdy nie paliłam papierosów i nie piłam alkoholu ( nie licząc lampki winka okazjonalnie ) i teraz przypomniało mi się powiedzenie ...
" nie pij nie pal umrzesz zdrowszy ".
Żarty sobie stroje .
Dobranoc 
28 grudnia 2022 21:09 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Spokojnej, długiej nocy .
 
Ja chyba lampkę winka wypije, coś mnie nosi .Nie wiem tylko czy mogę, jutro mam kompleksowe badania w dodatku bezpłatne .
Przewrócą mnie na lewą stronę , tak jak pulower . To taki bilans zdrowotny dla tych co ukończyli 18 lat :-) Skorzystam , bo jest okazja .Przynajmniej będę wiedziała czy coś nie tak z moim zdrowiem .Nigdy nie paliłam papierosów i nie piłam alkoholu ( nie licząc lampki winka okazjonalnie ) i teraz przypomniało mi się powiedzenie ...
" nie pij nie pal umrzesz zdrowszy ".
Żarty sobie stroje .:lol3:
Dobranoc :dobranoc2:

A mnie takie badanie przepadnie 
Dostałam telefoniczne zaproszenie kiedy byłam  jeszcze w DE. Ważne do końca roku, no to nie  zdążę. Przebadam się w nowym roku, będę starsza to i parametry może będą niższe I okaże się, że wyniki mam bardzo dobre?
Co się da załatwić na fundusz to załatwię, resztę, jeśli moja doktórka coś zaleci, zrobię prywatnie.
W końcu cicho, mały zasypia, u mnie dopiero 20ta dochodzi. Jak zaśnie to mamy z córką w planach wieczór filmowy przy lampce wina. Musimy się tylko zdecydować-białe czy czerwone? Pewnie będzie tak,że ona white a ja red ?.
Wczoraj obejrzałyśmy sobie Joe Black. Anthony Hopkins i Brad Pitt  w rolach głównych. 
Ok,mały śpi, czas na kino 
29 grudnia 2022 08:25 / 2 osobom podoba się ten post
Coś mi się obiło o uszy, że te badania są przedłużone na 2023 rok . Sprawdź Gusiu 
29 grudnia 2022 08:51 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Coś mi się obiło o uszy, że te badania są przedłużone na 2023 rok . Sprawdź Gusiu :-)

Zadzwonię po powrocie do domu. Na początku roku robiłam te 40+,jeszcze się łapałam bo ten + to aż do 65 obowiązuje. Te,w sprawie których dzwoniono do mnie na poczatku grudnia czy pod koniec listopada,to tak naprawdę nawet nie wiem co za jedne ?. Zadzwoniono w nieodpowiednim momencie, pomyślałam że dowiem się jak wrócę 
29 grudnia 2022 11:51 / 4 osobom podoba się ten post
Proszę napiszcie mi coś miłego i podnieście mnie na duchu .
29 grudnia 2022 12:05 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Proszę napiszcie mi coś miłego i podnieście mnie na duchu .

Same miłe myśli do Ciebie wysyłam 
Duch nie opada i nie upada, Twojego podtrzymuje całe Opiekunkowo ?
29 grudnia 2022 12:14 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Proszę napiszcie mi coś miłego i podnieście mnie na duchu .

29 grudnia 2022 12:34 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Coś mi się obiło o uszy, że te badania są przedłużone na 2023 rok . Sprawdź Gusiu :-)


 
A co do przedłużenia na 2023, to masz rację. Dzwoniłem teraz na infolinię i jest przedłużony. W poniedziałek zapiszę się, żonę też, bo czasami jest taka uparta, że... 
 
Dla zainteresowanych podaję link
 
http://pacjent.gov.pl/aktualnosc/jakie-badania-w-programie-profilaktyka-40-plus
29 grudnia 2022 13:00 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

:aniolki:
 
A co do przedłużenia na 2023, to masz rację:-). Dzwoniłem teraz na infolinię i jest przedłużony. W poniedziałek zapiszę się, żonę też, bo czasami jest taka uparta, że... :-(
 
Dla zainteresowanych podaję link
 
http://pacjent.gov.pl/aktualnosc/jakie-badania-w-programie-profilaktyka-40-plus

40-plus już miałam. Wszystkie dostępne  ,bezpłatne, badania można znaleźć na stronie  internetowe konto pacjenta w zakładce profilaktyka. Można się umówić bez telefonowania .
Tych badań, na które mnie zaproszono, nie ma tam ujętych. To coś związane z cholesterolem,tarczycą i coś tam jeszcze. Telefon był z przychodni mojej lekarki rodzinnej, możliwe że ma to jakiś  związek z historią leczenia