W domu 9

08 stycznia 2023 13:15 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

Gusiu czytałaś ulotkę tego leku na obniżenie cholesterolu ? 
Dość sporo szkód powoduje . Zastanawiam się czy dluzej będę żyła z podwyższonym cholesterolem czy z rozwalonymi nerkami .
Ja zaczęłam łykać  BERIMAL forte  ponoć czyni cuda .A, że mój rocznik w cuda nie wierzy to wezmę się za jazdę rowerem i chodzenie z kijami regularne .Siła go wezmę . 

Chyba już kiedyś mówiłam, że najlepiej reguluje cholesterol boczniak ostrygowaty - 250 gram minimum raz w tygodniu, obojętnie w jakiej formie: kotletów, gulaszu, flaczków czy w jajecznicy. I wszelkie medykamenty można odstawić.
08 stycznia 2023 13:21 / 3 osobom podoba się ten post
Malgi

Chyba już kiedyś mówiłam, że najlepiej reguluje cholesterol boczniak ostrygowaty - 250 gram minimum raz w tygodniu, obojętnie w jakiej formie: kotletów, gulaszu, flaczków czy w jajecznicy. I wszelkie medykamenty można odstawić.

Nawet jeśli o tym mówiłaś, to dobrze że przypominasz. Zrobię sobie wyniki, sama odstawię tabletki, powiedzmy na 2-3 miesiące i później badanie kontrolne. 
Boczniaki lubię ale regularnie nigdy ich nie jadłam. Warto spróbować. 
Czy ten ostrygowaty to taki zwyczajny boczniak do kupienia w markecie? 
08 stycznia 2023 13:40 / 3 osobom podoba się ten post
Zboczniak faktycznie cholesterol może nieco zbić, ale jak sie zaległosci nazbiera plus otyłość i takie tam inne towarzyszące, to nawet dwa nie dadzą rady. Wtedy lepiej pozwolić działać lekarzowi, a jak sie szpigel cholesterolu ładnie wyrówna, to wtedy mozna tego grzybka sobie profilaktycznie stosować. 
08 stycznia 2023 14:09 / 4 osobom podoba się ten post
Dostałam esa z mojej ostatniej roboty .Jakby nie patrzeć, to jestem zaskoczona .Organizują pożegnanie starej  szefowej i jestem zaproszona .
To 19.01 br . Z żalem , muszę odpisać, n i e p r z  y j a d e .
l nie dlatego, z żalem, jakbym miała tam płakać , co to, to nie . Tylko dlatego, że nie lubię  robić komuś problemów .Muszą mi załatwić spanie, punkt zborny i cała otoczkę.  Co ciekawe ,wymienili całą grupę z imienia i nie widzę tu nowej szefowej .Coś tu orkiestra gra bez dyrygenta .
08 stycznia 2023 14:26 / 4 osobom podoba się ten post
Piszę tu, bo tu jest temat czy tam wątek ...W domu 
Wróciliśmy z weekendu, bardzo owocnego, a syn przygotował obiadek. Zresztą, było to ustalone. Po wczorajszej kwaśnicy , zjedzonej przez nas w Brennej, dziś schabowe usmażył. Zdał egzamin. Prima. Smaczny obiadek . Poza tym jutro roboczy dzień, ale robię sobie wolne. Może jakieś nowe zlecenie wpadnie, albo co innego. U nas bywa często tak, o czym wielu z nas wie, że czasami telefon milczy, a następnego dnia dzwoni z ofertami czy akceptacjami. Bywajcie ludkowie, do następnego popisania 
08 stycznia 2023 14:28 / 4 osobom podoba się ten post
Malgi

Chyba już kiedyś mówiłam, że najlepiej reguluje cholesterol boczniak ostrygowaty - 250 gram minimum raz w tygodniu, obojętnie w jakiej formie: kotletów, gulaszu, flaczków czy w jajecznicy. I wszelkie medykamenty można odstawić.

Pamiętałam, jem od czasu do czasu mimo że niedawno pisałam , że będę to robila systematycznie  . Może wyolbrzymiam problem jestem ciut ponad normą z tym cholesterolem, ja jak borsuk kumuluje przed zimą zapasy a i zasiedziałem się nimnozka 
Mam kilka wad , jak przystało na żyjącego człowieka wszystko liczę, ustawiam równo, pozostawiam po sobie porządek , bardzo często myje ręce i chce mieć wszystko w określonych granicach .A to niestety tak się nie da . 
A jeszcze zapomniałam, że rachunki place dzień przed termin ( zawsze) . 
Mam tego wiele więcej , ale nie będę się obnażała 
08 stycznia 2023 19:49 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Nawet jeśli o tym mówiłaś, to dobrze że przypominasz. Zrobię sobie wyniki, sama odstawię tabletki, powiedzmy na 2-3 miesiące i później badanie kontrolne. 
Boczniaki lubię ale regularnie nigdy ich nie jadłam. Warto spróbować. 
Czy ten ostrygowaty to taki zwyczajny boczniak do kupienia w markecie? 

Tak, to ten najzwyklejszy. Teraz go pełno na starych pniach (uwielbia orzecha włoskiego i topole) drzew liściastych. Można go też spotkać na żywych drzewach, które po kilku-kilkunastu latach przerobi na próchnicę. Jak masz ogród to warto sobie kupić zaszczepiony balot i tylko pilnować, aby za bardzo nie przesechł. Przemarznąć powinien, bo dopiero po przymrozkach zaczyna rosnąć.
08 stycznia 2023 22:27 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi

Tak, to ten najzwyklejszy. Teraz go pełno na starych pniach (uwielbia orzecha włoskiego i topole) drzew liściastych. Można go też spotkać na żywych drzewach, które po kilku-kilkunastu latach przerobi na próchnicę. Jak masz ogród to warto sobie kupić zaszczepiony balot i tylko pilnować, aby za bardzo nie przesechł. Przemarznąć powinien, bo dopiero po przymrozkach zaczyna rosnąć.:podlewanie kwiatkow:

Do stałego menu boczniaka wprowadzę. Posłucham jednak mądrzejszych ode mnie, w tym forumowej koleżanki, i tabletek sama nie odstawię. Wcześniej porozmawiam ze  swoją lekarką. 
09 stycznia 2023 06:33 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Do stałego menu boczniaka wprowadzę. Posłucham jednak mądrzejszych ode mnie, w tym forumowej koleżanki, i tabletek sama nie odstawię. Wcześniej porozmawiam ze  swoją lekarką. 

Nie namawiam do odstawiania zapisanych tabletek, ale podpowiadam jak uchronić się od nadmiaru cholesterolu. Najlepiej po jakimś czasie zrobić badania kontrolne
10 stycznia 2023 10:56 / 3 osobom podoba się ten post
Dopiero zjadłam śniadanie , ciągle coś i coś 
Wiecznie grzebie w szafkach :⁠- Przekładam, przestawiam a potem szukam 
Tak lubię i nic nie poradzę, co śmieszniejsze w tym wszystkim ciągle coś znajdę o czym zapomniałam . Odpocznę i pójdę na spacer,trasa jak zwykle bez zaskoczki pola i lasy .Pies już merda ogonem a właściwie to sunia  .
11 stycznia 2023 16:16 / 3 osobom podoba się ten post
Pochwalę się, ciśnienie mi skoczylo .
 
Szlag by to 
11 stycznia 2023 16:42 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Pochwalę się, ciśnienie mi skoczylo .:-(
 
Szlag by to :placze1:

Może weź Manię i Mańka na kolana ,niech ponruczą,Ty się zrelaksuj to i ciśnienie się uspokoi ?
Chciałam sobie zmierzyć a tu baterie "wyszły "a mnie wychodzić już się nie chce. Jutro kupię.
11 stycznia 2023 19:05 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Może weź Manię i Mańka na kolana ,niech ponruczą,Ty się zrelaksuj to i ciśnienie się uspokoi ?
Chciałam sobie zmierzyć a tu baterie "wyszły "a mnie wychodzić już się nie chce. Jutro kupię.

Wzięłam ....... 25 kropli piwonii zwislej ( wyciąg) i przeszło . Już jestem jak skowronek 
12 stycznia 2023 09:54 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

Wzięłam ....... 25 kropli piwonii zwislej ( wyciąg) i przeszło . Już jestem jak skowronek :-)

A cóż to za eliksir? Nie słyszałam. Na co działa,jeśli zechcesz się podzielić czy to tajemnica??
13 stycznia 2023 12:48 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

A cóż to za eliksir? Nie słyszałam. Na co działa,jeśli zechcesz się podzielić czy to tajemnica??

Podpinam się do pytania