Na wyjeździe 40

10 lutego 2018 14:38 / 1 osobie podoba się ten post
Czy wiecie może,czy poniedziałkowy Rosenmontag jest dniem wolnym od pracy ?Chodzi mi o Nadrenię-Westfalię.
10 lutego 2018 15:05 / 5 osobom podoba się ten post
Kruszynka64

Czy wiecie może,czy poniedziałkowy Rosenmontag jest dniem wolnym od pracy ?Chodzi mi o Nadrenię-Westfalię.

To nie jest oficjalne święto .Ale wielu pracodawców daje wolne swoim pracownikom.Tu gdzie jestem Synek ma wolne,ale ja jestem 10 km od Düsseldorfu ,i jak to powiedział On : na pierwszym miejscu jest ( jeśli chodzi o skalę i rozmach) karnawał w Rio ,na drugim w Kolonii,a na trzecim w Düsseldorfie.:
10 lutego 2018 16:04
Spałam po obiedzie i zęby mi się śniły.....Niby nie wierzę w takie zabobony ,ale...umiera mąż mojej serdecznej koleżanki,wczoraj go zabrałą ze szpitala do domu,wstałam a na komórce 3 nieodebrane połaczenia od niej...Dodzwonić się nie mogę:(Kuźwa:(
10 lutego 2018 17:15 / 5 osobom podoba się ten post
kasia63

Spałam po obiedzie i zęby mi się śniły.....Niby nie wierzę w takie zabobony ,ale...umiera mąż mojej serdecznej koleżanki,wczoraj go zabrałą ze szpitala do domu,wstałam a na komórce 3 nieodebrane połaczenia od niej...Dodzwonić się nie mogę:(Kuźwa:(

Zęby u mnie zawsze chorobę wróżą,lub śmierć.Mam kilka takich sennych znaków ,które zawsze się sprawdzają.
10 lutego 2018 18:44 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Na mojej wiosze zasięg zawsze jest:):):)Wiocha moja Afryko to wspaniała sprawa,cisza,spokój,smogu nie ma.Nie wiem jak ja mogłam tyle lat w mieście mieszkać?:(

Ale z fajeczkami nie możesz się rozstać bo musisz brak smogu uzupełniać   Dla mnie świeże, wiejskie powietrze jest zabójcze na dłuższą metę... Najlepsze dla mnie lekarstwo to cola, faja, kawa, herbata i biały cukier...  Nie byłoby w tym Wrocku tak źle gdyby był mniejszy kilkakrotnie...
10 lutego 2018 18:57 / 6 osobom podoba się ten post
teresadd

Zęby u mnie zawsze chorobę wróżą,lub śmierć.Mam kilka takich sennych znaków ,które zawsze się sprawdzają.

Ależ pocieszyła naszą Kasię63... Zęby trudna sprawa, ale uważam, że śnić dentystę to może być trudniejsza sprawa, a samemu wyrywać zęby (własnymi "ręcami") to zapanować nad bardzo podbramkową sytuacją. Zęby tyczą zawsze jakby sfery ducha, więc taki sen w realu często wygląda na złowieszy i jakby wszystko wskazuje na to, że tak się realizuje. Wyrywanie zębów rękoma (swoich czy cudzych) to informacja, o opanowaniu bardzo groźnej sytuacji w jakiejś przestrzeni... ))))
10 lutego 2018 20:45 / 5 osobom podoba się ten post
Kruszynka64

No i przeczuwałam,że coś pójdzie nie tak.Oczywiście turnus rozpoczęłam pechowo.Poczemu ?Kierowca wystawił mi rano torbę z busa,ja przejęta,niewyspana chwyciłam za rączki i bez sprawdzania poszłam do domu mojej seniorki.Nic mnie nie zdziwiło,ciemno było,ciężar mni wincy taki sam.Dopiero trzy godziny póżniej,jak całkiem w pokoju rozjaśniło sie-przeżyłam szok !Zaraz za telefon do firmy przewozowej o pomyłce.Moja to pikuś,bo tylko kilka bluzek i książki,ale w tej cały sprzęt medyczny,aparat do pomiaru cukru,ciśnieniomierz,jakieś elektroniczne gadżety.Była nawet holenderska karta EKUZ.Próbowałam na FB znależć po nazwisku,ale wyszukiwarka nic mi nie pokazała.Z firmy przewozowej oddzwonili bardzo szybko,że moją dostanę w niedzielę,a tą mam nadzieję,że zabiorą.Jessu,ale ze mnie gapa !

Kruszynko, tylko proszę nie obraź się. Kazdej z nas mogło/może to się zdarzyć, ale gdyby ktoś zabrał moją walizkę, oczekiwałabym wyłącznie kontaktu z kierowcą/firmą. Oni zaraz wiedzą, kto nie ma własnej walizki, mogą to zweryfikować, ale gdyby osoba, która przez pomyłkę mi ją zabrała, patrzyła co ja tam mam, wkurzyłabym się naprawdę. No cóż tak mam...moje osobiste rzeczy, są moimi osobistymi i tyle. 
10 lutego 2018 21:17 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Spałam po obiedzie i zęby mi się śniły.....Niby nie wierzę w takie zabobony ,ale...umiera mąż mojej serdecznej koleżanki,wczoraj go zabrałą ze szpitala do domu,wstałam a na komórce 3 nieodebrane połaczenia od niej...Dodzwonić się nie mogę:(Kuźwa:(

I jak sytuacja? Dodzwoniłaś się? 
 
Zęby to nie zawsze zły znak. Zdrowe zęby to sukces i korzyści materialne
Kiedyś znalazłam też taką interpretację w zależnosci , który to ząb i co się z nim dzieje. U mnie akurat to była zła wróżba- wyleciał mi dolny przedni ząb, co oznacza (niby) stratę bliskiej mi starszej kobiety. Pisałam nawet o tym tu na forum wtedy. 
2 m-ce później zmarła moja Mama.
 
Najgorszy dla mnie jest sen o surowym krwistym czerwonym mięsie- ZAWSZE wróży mi śmierć kogoś bliskiego.
10 lutego 2018 21:31 / 4 osobom podoba się ten post
Nugatka

Kruszynko, tylko proszę nie obraź się. Kazdej z nas mogło/może to się zdarzyć, ale gdyby ktoś zabrał moją walizkę, oczekiwałabym wyłącznie kontaktu z kierowcą/firmą. Oni zaraz wiedzą, kto nie ma własnej walizki, mogą to zweryfikować, ale gdyby osoba, która przez pomyłkę mi ją zabrała, patrzyła co ja tam mam, wkurzyłabym się naprawdę. No cóż tak mam...moje osobiste rzeczy, są moimi osobistymi i tyle. :aniolki:

Wiem,masz rację,ale miałam nadzieję,że znajdę prędzej jakieś namiary i zadzwonię,nie cechowała mnie niezdrowa ciekawość.Teraz to mi już całkiem głupio.
10 lutego 2018 21:45 / 2 osobom podoba się ten post
Kruszynka64

Czy wiecie może,czy poniedziałkowy Rosenmontag jest dniem wolnym od pracy ?Chodzi mi o Nadrenię-Westfalię.

Do południa normalny roboczy dzień.
Po południu wszyscy się bawią, sklepy zamknięte (po południu).
Tak było w zeszłym roku tam, gdzie byłam (NRW).
10 lutego 2018 22:12 / 2 osobom podoba się ten post
basiaim

I jak sytuacja? Dodzwoniłaś się? 
 
Zęby to nie zawsze zły znak. Zdrowe zęby to sukces i korzyści materialne :-)
Kiedyś znalazłam też taką interpretację w zależnosci , który to ząb i co się z nim dzieje. U mnie akurat to była zła wróżba- wyleciał mi dolny przedni ząb, co oznacza (niby) stratę bliskiej mi starszej kobiety. Pisałam nawet o tym tu na forum wtedy. 
2 m-ce później zmarła moja Mama.
 
Najgorszy dla mnie jest sen o surowym krwistym czerwonym mięsie- ZAWSZE wróży mi śmierć kogoś bliskiego.

Tak,dodzwoniłam,sytuacja bz.,ale przynajmniej jest już w domu.Mojej mamie surowe mięso zawsze się sprawdza.Mnie jakoś nie ani mięcho ani zęby,ale nie lubię tych snów. 
11 lutego 2018 05:30 / 3 osobom podoba się ten post
Jak moja Ś.p. Mama miała umrzeć to śnił mi się Ksiądz, oraz moja Ś.p Babcia
11 lutego 2018 16:30 / 4 osobom podoba się ten post
Melduję się na wyjeździe. Właśnie minęła doba, jak tu dojechałam. Na razie ogarniam wszystko i poznaję domowe zwyczaje... Jeszcze nie ustaliłam dokładnej daty - dlatego jeszcze nie odliczam. Teoretycznie 6 tygodni to jest 42 dni, ale... nie chcę wracać w piątek, bo jest duży ruch na drogach.
11 lutego 2018 21:19 / 10 osobom podoba się ten post
Na moim wyjeździe i na tej samej steli , dzisiaj był ten dzień, kiedy musiałam "sprostować" swoją "szefin". Przepychanki z ustawowym czasem wolnym są tutaj od początku . Po ostatnich rozmowach, wie już ona, że tak jak skrupulatnie rozliczam się z budżetu, prowadząc rozbudowaną buchalterię, tak skrupulatnie będę przestrzegała wykorzystania czasu wolnego. Dzisiaj zaczęła mnie wciągać w poczucie winy i chorobowe zachowania mamy tłumaczyć moją nieobecnością. Kolejna rozmowa musiała się odbyć . Nie była miła, ale spokojna . Do następnego razu, bo tak tutaj jest , taką mam "szefin" i ja też taka jestem.
12 lutego 2018 09:29 / 6 osobom podoba się ten post
margaritka59

Na moim wyjeździe i na tej samej steli , dzisiaj był ten dzień, kiedy musiałam "sprostować" swoją "szefin". Przepychanki z ustawowym czasem wolnym są tutaj od początku . Po ostatnich rozmowach, wie już ona, że tak jak skrupulatnie rozliczam się z budżetu, prowadząc rozbudowaną buchalterię, tak skrupulatnie będę przestrzegała wykorzystania czasu wolnego. Dzisiaj zaczęła mnie wciągać w poczucie winy i chorobowe zachowania mamy tłumaczyć moją nieobecnością. Kolejna rozmowa musiała się odbyć . Nie była miła, ale spokojna . Do następnego razu, bo tak tutaj jest , taką mam "szefin" i ja też taka jestem.

Dobrze, ze egzekwujesz to co Ci się należy....I dobrze, ze na spokojnie, bez podnoszenia głosu i teatralnych gestów....trzeba dbać o swoje interesy bo w przeciwnym wypadku powiedzenie " dasz palec to wezmą całą rękę " sprawdzi się w 100%. Nie każdemu jednak jest dana taka asertywność.