Jak zacząć pierwszą pracę?

11 lutego 2018 22:05 / 5 osobom podoba się ten post
dorotee

Tu już 13 miesięcy opiekunki głodują , jedną więcej , kogo to obchodzi?

Nie musisz byc kolejną!!!!!Dawaj nazwę tej wstrętnej agencji,noż  bo mnie zaraz coś trafi,wrrrrrrr
12 lutego 2018 08:12 / 5 osobom podoba się ten post
ewa59

Ja nic z tego nie rozumiem.

Nie dziwię się Zastanów się Ewuniu ...weź głębkoki oddech ...policz do dziesięciu ...jak nie pomoże to już dalej nie myśl . Szkoda Twojej rozczochranej . Lepiej już nie będzie
12 lutego 2018 19:11 / 5 osobom podoba się ten post
dorotee

Nawet stara opiekunka da się wkopać, cicho nie siedzę, toaletę wykonuje ojciec pdp, wszystkie obrywaly, od stycznia 2017 roku. Papa dwa dni mi odpuścił , dzisiaj znowu szaleje. Ale jak pisze moja koordynator ka ocena charakter u to subiektywna sprawa. Dzisiaj oberwałam za punktualność, 15, 30 ma być u rodziców na piętrze, ale wg planu śpi do 15, jak toaleta pełną to 15,20 pdp idzie na rower na 20 minut, papa zmordowany budzie do góry, 15,30 mamy być u góry, ale jesteśmy na rowerze, schodzi mama i każe iść na górę. Dzisiaj od razu po toalecie 15,20 idziemy na rower, papa do góry, mówi naradzie. Ma jeździć pdp 20 minut czyli do 15,40 plus winda będzie 15,50 , no to jedziemy rowerem 8 minut, i o 15,35 jesteśmy na górze. Papa ile minut syn jeździł na rowerze, no cóż lub czuć każdy potrafi. 8 minut. Mama nie powie ani słowa. Znikam. Mam go odebrać o 17,30 . Zawszę się spóźniam, jestem o 1732 . Poprawiam się jestem ok 1726. Papa , tak wcześnie? Ja , przyjdę jeszcze raz. Papa nie niech idzie. Ja nie dam zabrać już, idę na dół, przychodzę v17,30, papy na szczęście nie ma. Jedziemy sobie, kolacja, 18,03 łóżko, tabletki, lepiej nie napiszę jak. 18,20 Pflegedienst mycie . 19.20 mama, papa pewnie o 20 ostatnio raz 23 patrzy do syna. Coś jeszcze pewnie znajdzie co zapomniałam.
Gdyby mi ktoś kiedyś coś takiego powiedział, nie uwierzył abym. Tu mogłoby być dobrze. Ale jest tak od początku i tak juz będzie. Tylko mnie nie będzie. Firma coś tam coś tam dba o moje dobro, pomaga mi od początku? Ale mam zastanowić się nad podjęciem próby współpracy z pdp. Pdp odmówił współpracy.

O nie Dorotee Ty nam się tu zobowiązuj że nie poddasz się i będziesz o zmianę szteli prosiła ,jak przez agencję jesteś zaden problem powinien być.Tak zawsze myślałam że to nie od agencji a od koordynatorki to zależy co ukryje a co powie prawdę .Trzymam kciuki żebyś szybko zmieniła miejsce,jaka próba podjęcia współpracy skoro jeste ś tam  którąś z kolei? to firma powinna działać! Ta "platynowa" jak był odpowiedni koordynator tak działała.Nie daj się dziewczyno bo nikt za Ciebie nic nie zrobi,a przcy naprawdę jest wiele w naszym fachu.
12 lutego 2018 20:59 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Tu już 13 miesięcy opiekunki głodują , jedną więcej , kogo to obchodzi?

Poszukaj w necie jest dokument o tym ile jest na wyżywienie tylko dla opiekunki i pod nos temu papu....aż mnie świerzbi,żeby tu polecieć ogólnie po wszystkich firmach, skur........  o swoje dbają a opiekunka na końcu tego całego sznurka 'dobrobytu' tylko,że robotę ta własnie opiekunka odwala i pracuje na ciepłe biura w Polsce i czyste 350-450€ zysku koordynatora tu na miejscu......
Co on robi ? Ma ktoś zakres 'pomocy' dla opiekunki niemieckiego koordynatora ?
12 lutego 2018 21:11 / 1 osobie podoba się ten post
No. Mnie też żal ściska i rozpacz jak sobie pomyślę, ze całe 1000 € idzie do podziału na dwie agencje . A ich pośrednictwo sprowadza się do wykonania tel do opiekunki przed i ewent. w trakcie zlecenia . Pierwszy telefon to krótki zawsze optymistyczny wybiórczy opis miejsca a druga rozmowa to zapytanie jak leci i czy wszystko w porzadku.
12 lutego 2018 21:23 / 5 osobom podoba się ten post
ania37

Poszukaj w necie jest dokument o tym ile jest na wyżywienie tylko dla opiekunki i pod nos temu papu....aż mnie świerzbi,żeby tu polecieć ogólnie po wszystkich firmach, skur........  o swoje dbają a opiekunka na końcu tego całego sznurka 'dobrobytu' tylko,że robotę ta własnie opiekunka odwala i pracuje na ciepłe biura w Polsce i czyste 350-450€ zysku koordynatora tu na miejscu......
Co on robi ? Ma ktoś zakres 'pomocy' dla opiekunki niemieckiego koordynatora ?

Na FB facet wrzucił,że opiekunce się 56 euro tygodniowo należy na wyżywienie,poprosiłam o podstawę prawną,jak wrzuci to ja też tu wrzucę. Policzyłam,że Dorotee na 3,30euro na dzień czyli 23,1 tydzien czyli 92,4 miesiac......bez komentarza, bo tylko urwy mi sie na usta cisną!
12 lutego 2018 21:39 / 4 osobom podoba się ten post
Ja mam ale jako plik nie umiem tu wkleić_ przepiszę na dzień na całe jedzenie 7,87€ dla opiekunki co daje miesięcznie kwotę 236€. Jest to zatwierdzone przez rząd i udostępnia to  niemiecki Caritas na swojej stronie.
13 lutego 2018 09:30 / 1 osobie podoba się ten post
Z tego, co kiedyś czytałam to nie ma takiej podstawy prawnej, żeby tyle i tyle wydać na jedzenie dla opiekunki. To są tylko zalecenia.
No chyba, że się to w ostatnim czasie zmieniło.
13 lutego 2018 09:58 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra2

Z tego, co kiedyś czytałam to nie ma takiej podstawy prawnej, żeby tyle i tyle wydać na jedzenie dla opiekunki. To są tylko zalecenia.
No chyba, że się to w ostatnim czasie zmieniło.

Nie umiem tego znaleźć,ale niemiecki Caritas ponoć podaje takie kwoty na swojej stronie.W listopadzie 2017 to było 246 euro na miesiąc.Ktoś wkleił na FB ,ale nie mogłam przekopiować:(
13 lutego 2018 10:11 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Nie umiem tego znaleźć,ale niemiecki Caritas ponoć podaje takie kwoty na swojej stronie.W listopadzie 2017 to było 246 euro na miesiąc.Ktoś wkleił na FB ,ale nie mogłam przekopiować:(

No tak Kasia - może ja to wszystko nie tak rozumiem, ale o ile wiem to jest tak:
 
Podawane są co roku kwoty, jakie pracodawca może odciągnąć opiekunce za wyżywienie i nocleg. Co roku są podwyższane i pewnie w ubiegłym roku było to 246Euro. Dokładniej mówiąc, nie pracodawca odciąga tą kwotę, tylko wliczana jest ona do zarobku brutto i opiekunka musi zapłacić od tego podatek. 
No dobra - tłumaczę jak nierozgarnięta, ale nie znam się dokładnie na tych podatkach. W każdym razie nie są to sumy, jakie rodzina ma wydać na wyżywienie opiekunki. Te kwoty dotyczą tylko tych zatrudnionych na umowie o pracę i na Gwerbe i tylko wtedy jeżeli mają w umowie zaznaczone, że wyżywienie i zakwaterowanie mają gratis. Wtedy do ich dochodu wlicza się właśnie jeszcze te 246 Euro - bo jest to korzyść niemajątkowa, ale jednak korzyść. I wtedy opiekunka płaci od całości tego dochodu jakieś tam podatki. 
Myślę więc, że niewiele opiekunek te przepisy dotyczą. Bo po pierwsze musi mieć niemiecką umowę, po drugie zapis w umie, że wyżywienie i nocleg ma darmowy. 
 
13 lutego 2018 10:15 / 3 osobom podoba się ten post
Otóż to.A my pracujemy na polskich warunkach,na polskiej umowie.I śmieciowej w dodatku.
Niemniej,niemieckie rodziny mają w swoich umowach,że muszą zapewnić opiekunce wyżywienie.Śniadania,obiady,kolacje.I chyba każdy normalny Niemiec wie,że nie może to być chleb z dżemem trzy razy dziennie.
13 lutego 2018 10:15 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra2

No tak Kasia - może ja to wszystko nie tak rozumiem, ale o ile wiem to jest tak:
 
Podawane są co roku kwoty, jakie pracodawca może odciągnąć opiekunce za wyżywienie i nocleg. Co roku są podwyższane i pewnie w ubiegłym roku było to 246Euro. Dokładniej mówiąc, nie pracodawca odciąga tą kwotę, tylko wliczana jest ona do zarobku brutto i opiekunka musi zapłacić od tego podatek. 
No dobra - tłumaczę jak nierozgarnięta, ale nie znam się dokładnie na tych podatkach. W każdym razie nie są to sumy, jakie rodzina ma wydać na wyżywienie opiekunki. Te kwoty dotyczą tylko tych zatrudnionych na umowie o pracę i na Gwerbe i tylko wtedy jeżeli mają w umowie zaznaczone, że wyżywienie i zakwaterowanie mają gratis. Wtedy do ich dochodu wlicza się właśnie jeszcze te 246 Euro - bo jest to korzyść niemajątkowa, ale jednak korzyść. I wtedy opiekunka płaci od całości tego dochodu jakieś tam podatki. 
Myślę więc, że niewiele opiekunek te przepisy dotyczą. Bo po pierwsze musi mieć niemiecką umowę, po drugie zapis w umie, że wyżywienie i nocleg ma darmowy. 
 

Tak dokładnie jest Wichurra. 
Jak znajdę chwilę czasu to wkleję zapisy z PDF-a z Caritasu- każdy będzie mógł sobie przetłumaczyć.
13 lutego 2018 10:16 / 2 osobom podoba się ten post
No,ok,rozumiem,ale musi być jakaś zasada,przepis co do kwoty jaką rodzina powinna przeznaczyć na wyżywienie opiekunki,takiej jak my czyli zatrudnionej najczęściej na umowę zlecenie za pośrednictwem agencji.Przecież nie może być dowolnośc w tym temacie do tego stopnia ,że przeznacza się opieknce na własne wyżywienie całę 3,30 dziennie tak jak u Dorotee i zatrudniający ma do tego prawo?!Niemcy na wszystko przepisy mają ,więc i tu musi byc coś gdzieś.Oczywiście, byłoby najkorzystniej dla nas gdyby był tego rodzaju zapis w umowie i naszej i tej ,którą dostaje od agencji rodzina,Wtedy sprawa byłaby jasna a tak dupa:(
13 lutego 2018 10:19
Widziałam zapis z umowy,była mowa o trzech posiłkach dziennie.Kwoty nie było.
13 lutego 2018 10:23 / 3 osobom podoba się ten post
kasia63

No,ok,rozumiem,ale musi być jakaś zasada,przepis co do kwoty jaką rodzina powinna przeznaczyć na wyżywienie opiekunki,takiej jak my czyli zatrudnionej najczęściej na umowę zlecenie za pośrednictwem agencji.Przecież nie może być dowolnośc w tym temacie do tego stopnia ,że przeznacza się opieknce na własne wyżywienie całę 3,30 dziennie tak jak u Dorotee i zatrudniający ma do tego prawo?!Niemcy na wszystko przepisy mają ,więc i tu musi byc coś gdzieś.Oczywiście, byłoby najkorzystniej dla nas gdyby był tego rodzaju zapis w umowie i naszej i tej ,którą dostaje od agencji rodzina,Wtedy sprawa byłaby jasna a tak dupa:(

Niestety Kasia, ale takich przepisów chyba nie ma. W czasie kiedy byłam tym mocno zainteresowana intensywnie szukałam i nic nie znalazłam - jedynie to, o czym pisałam wyżej. Gdyby przeposy istniały to gdzieś by przecież można było je znaleźć. 
Teraz też zrobiłam szybki research i znowu znalazłam tylko to, o czym wyżej pisałam. 
Niemcom nie znależy, żeby regulować jakość szczególnie zasady zatrudniania opiekunek - jakby rzeczywiście miało być tak, jak my uważamy że być powinno, to niewielu byłoby stać na opiekunkę i co wtedy państwo zrobiłoby z tymi wszystkimi seniorami?