Co dzisiaj gotujesz na obiad? 13

24 stycznia 2019 08:15 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Dziś gulasz z ziemniakami i kapustą czerwoną.

Dkładnie to samo dzisiaj -  .
24 stycznia 2019 09:52 / 1 osobie podoba się ten post
Gotowane żeberka....kapusta kiszona ze skwarkami i ziemniakami(zwana ciapkapusta)
24 stycznia 2019 12:33 / 1 osobie podoba się ten post
paluszki rybne z Iglo, w pierwszej,, ziemniaki tłuczone, fasolka żółta na maśle, korniszonki
24 stycznia 2019 12:48 / 2 osobom podoba się ten post
Jajko sadzone ziemniaki i brukselka duszona na ciepło . Wedle prośby dziadka ziemniaczki i jajeczka prosto z targu od gospodarza ze wsi .. niech sie najee chłopina na stare lata co mu zostało ..
24 stycznia 2019 12:55 / 1 osobie podoba się ten post
Agnesssa

Gotowane żeberka....kapusta kiszona ze skwarkami i ziemniakami(zwana ciapkapusta)

U nos na ślonsku godajom paczkraut na ta kapusta z kartoflami.. i jymy z mielunymi zazwyczaj.Pyyyyyychaaa
24 stycznia 2019 13:14 / 2 osobom podoba się ten post
A jutro będzie zupa kalafiorowa z koperkiem i ziemniakami na sobotę placki ziemniaczane i apfel mus
24 stycznia 2019 14:01 / 1 osobie podoba się ten post
Elka40

U nos na ślonsku godajom paczkraut na ta kapusta z kartoflami.. i jymy z mielunymi zazwyczaj.Pyyyyyychaaa

Nie znam tego. Jak to się robi?
 
24 stycznia 2019 14:43 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Nie znam tego. Jak to się robi?
 

Ziemniaki tłuczone że skwarkami i tłuszczykiem mieszasz z kiszona kapustą zasmażana z cebulkama powstać taka ciapa(paczczczcz, taki klaps rozmemlany) ale pyyychhhhaaaa
24 stycznia 2019 15:21 / 1 osobie podoba się ten post
Papryka faszerowana
24 stycznia 2019 15:28 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

I jak sobie radzisz?
 

No jakoś tam daje rade trochę schudnę i tyle a to już duga moja stella z podobnymi problemami mam nadzieje ze ostatnia 
24 stycznia 2019 16:32 / 1 osobie podoba się ten post
Elka40

Ziemniaki tłuczone że skwarkami i tłuszczykiem mieszasz z kiszona kapustą zasmażana z cebulka:gotuje:ma powstać taka ciapa(paczczczcz, taki klaps rozmemlany) ale pyyychhhhaaaa:glodny:

Może zrobię eksperyment. Z tego, co piszecie, Niemcy to znają?
24 stycznia 2019 16:36 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Może zrobię eksperyment. Z tego, co piszecie, Niemcy to znają?

To tanie a dobre, można się najeść do syta
24 stycznia 2019 17:41 / 2 osobom podoba się ten post
Forumowicze mam pytanie co poradzilibyśmy jaką dietę Seniorce po operacji usunięcia kamieni żółciowych? że gotowane to wiem, tyle że fajnie gdyby jeszcze to jadelko smakowało(tu będzie ciężko bo i za wiele przypraw chyba nie wskazane).Pani smaki ma więc może być trudno jej przestawić dietę.Poradzicie coś?
24 stycznia 2019 18:03 / 1 osobie podoba się ten post
Elka40

Forumowicze mam pytanie co poradzilibyśmy jaką dietę Seniorce po operacji usunięcia kamieni żółciowych? że gotowane to wiem, tyle że fajnie gdyby jeszcze to jadelko smakowało(tu będzie ciężko bo i za wiele przypraw chyba nie wskazane).Pani smaki ma więc może być trudno jej przestawić dietę.Poradzicie coś?

Moja ciotka niedawno miała usuniety woreczek i tylko gotuje mięso (drób , polędwica),zreszta  rybkę też tylko na parze.Zero kawy,wina cebuli czosnku nic ostrego.Wiem że pije dużo wody i raczej kompoty z jabłek ,nie surowe bo ma wzdęcia.Banan,melon bardzo wskazany.Nigdy nie lubiła słodyczy ale teraz to kisiel i galaretki jak ma ochotę.Ale po czasie może powoli próbować czegoś lekko podsmażonego LEKKO!!!
24 stycznia 2019 20:12 / 2 osobom podoba się ten post
Elka40

Forumowicze mam pytanie co poradzilibyśmy jaką dietę Seniorce po operacji usunięcia kamieni żółciowych? że gotowane to wiem, tyle że fajnie gdyby jeszcze to jadelko smakowało(tu będzie ciężko bo i za wiele przypraw chyba nie wskazane).Pani smaki ma więc może być trudno jej przestawić dietę.Poradzicie coś?

Wszystko musi być lekkostrawne, gotowane albo robione na parze. Lekko osolone bez ostrych warzyw.
My dzisiaj jedliśmy rosół z makaronem i po jednym udku kurczaka.