Na wyjeździe 41

25 stycznia 2020 09:25 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Tak w zawieszeniu trwać to takie stresujace  no nie ? Bo nie wiesz czy już czy jeszcze nie :-)

Gusia nie wie czy już ma przestać klikać czy nie 
25 stycznia 2020 11:37 / 4 osobom podoba się ten post
Kamaa84

A więc krótko mówiąc trafiłam na sztelę minę. Dobrze ktoś kiedyś powiedział że jeśli potrzebne są dwie opiekunki to na 99,9% będzie ciężkie zlecenie, psychicznie dobijające.  I tak się stało. Zupełnie inaczej to sobie wyobrażałam, zupełnie inaczej było to przedstawione. Ponoć strona niemiecka wszystko zataiła, kłamała czy tam nie poinformowała  ..... Seniorka miała być fit, jest umierająca. Mieszkanie niedostosowane kompletnie, nawet łóżko specjalnego brak. Samodzielnie nie chodzi, trzeba było ja podtrzymywać na własnych rękach, nogi opuchnięte, odleżyna na kości ogonowej, po nowotrzworze pęcherza moczowego  , demencja bądź Al.(wg nas , wg rodziny nie ). Brak pampersow , bo córka sobie tego nie życzy . Pdp praktycznie nie spala w ogóle dzień i noc.Na ten moment Pani już leży, bez kontaktu , oczy zamknięte, śpi, ciężko oddycha , nie je, pojona przez strzykawkę.  Było pogotowie , chcieli zabrać do szpitala , córka zabroniła.  I w takim stanie trzeba ja sadzać na krzesło toaletowe.  Rodzina nie współpracuje w ogóle.  Agencja zakończyła z nimi współpracę w tej syt. Ja jutro zjezdzam do domu. Koleżanka zostaje i czeka na nowe zlecenie.  Ja pierwszy raz z tą agencja i mam obawy czy nadal im zaufać i podjąć jeszcze prace . Z tego wszystkiego tylko lokalizacja jest przyjemna . Reszta okazała się katastrofą. Zaczynam szczerze wątpić czy aby są w ogóle dobre miejsca. Z tego co czytam po ogłoszeniach to bardzo się pogorszyło w opiekuńczej pracy . W tym masa zleceń do małżeństw, niskie stawki no i pewnie w tym jeszcze dużo tajemnic ....     Trzeba mieć stalowe nerwy i duuuuużo siły żeby temu podołać. Pytanie czy warto.....    :zalamka2:

Tak to jest z wyjazedm na przygotowana  Stelle przez agencje . Odpowiem na Twoje ostatnie pytanie z mojej perspektywy  WARTO . W duzej części to nasza wina, opiekunek, bronimy agencje , nie piszemy szczerze i otwarcie . W życiu nie widziałam, żeby pracownicy do swoich zakładów pracy przemykali kanałami . Każdy mówi gdzie pracuje, a w opiece ?  . I dlatego sa takie miejsca pracy i takie beznadziejne rodziny . Zawsze miałam umowę o pracę z tygodniowymi wypłatami i płacą raczej nieporównywalną do tego co płaci agencja . Mogłam zawsze po tygodniu zrezygnować z wspólpracy i szukać nowego miejsca . Współczuję Ci z całego serca . 
25 stycznia 2020 12:06 / 6 osobom podoba się ten post
Mleczko

Tak to jest z wyjazedm na przygotowana :-( Stelle przez agencje . Odpowiem na Twoje ostatnie pytanie z mojej perspektywy  WARTO . W duzej części to nasza wina, opiekunek, bronimy agencje , nie piszemy szczerze i otwarcie . W życiu nie widziałam, żeby pracownicy do swoich zakładów pracy przemykali kanałami . Każdy mówi gdzie pracuje, a w opiece ?  . I dlatego sa takie miejsca pracy i takie beznadziejne rodziny . Zawsze miałam umowę o pracę z tygodniowymi wypłatami i płacą raczej nieporównywalną do tego co płaci agencja . Mogłam zawsze po tygodniu zrezygnować z wspólpracy i szukać nowego miejsca . Współczuję Ci z całego serca . :serce:

Moim zdaniem polska agencja zachowała się b.dobrze , mieliśmy kontakt, reagowali na syt, interesowali się nami i byli elastyczni. Było to dla nich nowe zlecenie. Moim zdaniem rodzina i niem agencja zawaliła sprawę.  Ja nie mam problemu żeby powiedzieć z kim jeżdżę, też tego nie rozumiem ....   Przygotowania , rozmowa na kawie była zachęcająca i wyglądało to profesjonalnie. A jest to największa i dobrze znana firma   Dam im jeszcze szansę.  A co do wyjazdów prywatnie to nie wiem, ale dla mnie to za dużo roboty, a i tak pewnie jak się trafi , tyle że pieniądz większy. Ale loteria ta sama A może i większa.  Trzeba być rozeznanym i mieć dużo kontaktów wtedy tak. A ja lubię mieć wszystko zorganizowane i jechać na gotowe i nic mnie nie obchodzi.  Tak, jestem maruda i wygodna . 
25 stycznia 2020 12:09 / 3 osobom podoba się ten post
Kamaa84

Moim zdaniem polska agencja zachowała się b.dobrze , mieliśmy kontakt, reagowali na syt, interesowali się nami i byli elastyczni. Było to dla nich nowe zlecenie. Moim zdaniem rodzina i niem agencja zawaliła sprawę.  Ja nie mam problemu żeby powiedzieć z kim jeżdżę, też tego nie rozumiem ....   Przygotowania , rozmowa na kawie była zachęcająca i wyglądało to profesjonalnie. A jest to największa i dobrze znana firma :-)  Dam im jeszcze szansę.  A co do wyjazdów prywatnie to nie wiem, ale dla mnie to za dużo roboty, a i tak pewnie jak się trafi , tyle że pieniądz większy. Ale loteria ta sama A może i większa.  Trzeba być rozeznanym i mieć dużo kontaktów wtedy tak. A ja lubię mieć wszystko zorganizowane i jechać na gotowe i nic mnie nie obchodzi.  Tak, jestem maruda i wygodna . :gitara:


Nic dodać nic ująć 
25 stycznia 2020 12:12 / 2 osobom podoba się ten post
Kamaa84

Moim zdaniem polska agencja zachowała się b.dobrze , mieliśmy kontakt, reagowali na syt, interesowali się nami i byli elastyczni. Było to dla nich nowe zlecenie. Moim zdaniem rodzina i niem agencja zawaliła sprawę.  Ja nie mam problemu żeby powiedzieć z kim jeżdżę, też tego nie rozumiem ....   Przygotowania , rozmowa na kawie była zachęcająca i wyglądało to profesjonalnie. A jest to największa i dobrze znana firma :-)  Dam im jeszcze szansę.  A co do wyjazdów prywatnie to nie wiem, ale dla mnie to za dużo roboty, a i tak pewnie jak się trafi , tyle że pieniądz większy. Ale loteria ta sama A może i większa.  Trzeba być rozeznanym i mieć dużo kontaktów wtedy tak. A ja lubię mieć wszystko zorganizowane i jechać na gotowe i nic mnie nie obchodzi.  Tak, jestem maruda i wygodna . :gitara:

Ja wolę sobie sama organizować i mojego wpisu w poskarżyjkach nie znajdziesz .  A jak  jeszcze wchodzi dodatek w postaci dwukrotnej pensji w porównaniu do agencyjnych to juz jest nad czym pomysleć . 
25 stycznia 2020 12:14 / 4 osobom podoba się ten post
Kika67

:oklaski:
Nic dodać nic ująć :-)

Każda z nas organizuje sobie pracę w opiece ( zwłaszcza )tak,  jak jej odpowiada . Jedna lubi tak ,inna inaczej .
25 stycznia 2020 12:19 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Każda z nas organizuje sobie pracę w opiece ( zwłaszcza )tak,  jak jej odpowiada . Jedna lubi tak ,inna inaczej .

To tak jak z seksem 
25 stycznia 2020 23:43 / 2 osobom podoba się ten post
Kamaa84

Czy wy nie macie innych problemów jak utarczki i gra słów, aluzje i pstryczki w nos ? :wiking:  Ja to dopiero mam problemy bujam się po świecie, zarobić nie dadzą, próbuje A nic mi nie wychodzi . :mycie podlogi:    Nawet teraz , wracam Sindbadem :kocha nie kocha:   a nie chciałam. Wrrr 


 


Dyskusja na wyjeździe. https://www.opiekunki24.pl/forum/temat/3223/wzajemna-pomoc-/na-wyjezdzie-41/page/93

Wracasz jednak? Nie zaproponowali Ci innego miejsca? 
25 stycznia 2020 23:54 / 5 osobom podoba się ten post
Luke

Wracasz jednak? Nie zaproponowali Ci innego miejsca? :-)

Nie będę ryzykować i brać czegoś na szybko . Ja chce mieć extra miejsce, nietypowe i w czymś wyjątkowe. W pon będę dzwonić i będą negocjacje . Zobaczymy na ile mają bogatą ofertę, ja mogę chwilę poczekać     Koleżance już coś zaproponowali na cito, mówiła , o ile nie kłamie bo to też.........  sic.
25 stycznia 2020 23:56 / 2 osobom podoba się ten post
Kamaa84

Nie będę ryzykować i brać czegoś na szybko . Ja chce mieć extra miejsce, nietypowe i w czymś wyjątkowe. W pon będę dzwonić i będą negocjacje . Zobaczymy na ile mają bogatą ofertę, ja mogę chwilę poczekać :prosze o cisze:    Koleżance już coś zaproponowali na cito, mówiła , o ile nie kłamie bo to też.........  sic.

To życzyć Ci powodzenia mi pozostało
25 stycznia 2020 23:59 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

To życzyć Ci powodzenia mi pozostało:-)

Widzę tu  szyderczy zaśmiech   ładnie to tak ? No chyba że to zadowolenie z życia jak chłopak do wzięcia. 
26 stycznia 2020 00:06 / 7 osobom podoba się ten post
Kamaa84

Widzę tu  szyderczy zaśmiech :gwizdanie:  ładnie to tak ? No chyba że to zadowolenie z życia jak chłopak do wzięcia. :skacze:

Nie szydzę nigdy z nikogo więc to źle odebrałaś, a były to szczere intencje
26 stycznia 2020 00:54 / 7 osobom podoba się ten post
Luke

Nie szydzę nigdy z nikogo:-) więc to źle odebrałaś, a były to szczere intencje

A skąd ja mogę wiedzieć jakie ty masz zamiary? Może chcesz rzucić urok ...      Śmieję się Ukaszu    I dobranoc wam.
26 stycznia 2020 08:17 / 6 osobom podoba się ten post
Kamaa84

Czy wy nie macie innych problemów jak utarczki i gra słów, aluzje i pstryczki w nos ? :wiking:  Ja to dopiero mam problemy bujam się po świecie, zarobić nie dadzą, próbuje A nic mi nie wychodzi . :mycie podlogi:    Nawet teraz , wracam Sindbadem :kocha nie kocha:   a nie chciałam. Wrrr 


 


Dyskusja na wyjeździe. https://www.opiekunki24.pl/forum/temat/3223/wzajemna-pomoc-/na-wyjezdzie-41/page/93

Podróży Sindbadem to Ci nie zazdroszczę chociaż w busach jest niewiele lepiej. 
Wszystko się ułoży po Twojej myśli. Ja też nie chciałam brać pierwszej  z brzegu oferty tak na lapu capu dlatego wróciłam do domu. Teraz mogłam.wybrac na spokojnie i to to co mi pasuje. Tobie życzę miłego odpoczynku 
26 stycznia 2020 08:31 / 4 osobom podoba się ten post
Kamaa84

Nie będę ryzykować i brać czegoś na szybko . Ja chce mieć extra miejsce, nietypowe i w czymś wyjątkowe. W pon będę dzwonić i będą negocjacje . Zobaczymy na ile mają bogatą ofertę, ja mogę chwilę poczekać :prosze o cisze:    Koleżance już coś zaproponowali na cito, mówiła , o ile nie kłamie bo to też.........  sic.

Kama właściwe o każdym zleceniu można powiedzieć, że jest nietypowe i w jakims sensie wyjątkowe 
Ja też lubię jeździć na różne, dziwaczne "zlecenia