Na wyjeździe 41

30 września 2018 16:54 / 1 osobie podoba się ten post
Na konto nie zaglądam, bo puste na razie. A plany robię, tak jak ty. I dzięki tej pracy mogę je realizować. Co parę miesięcy wyjeżdżam gdzieś z przyjaciółką (lub dwiema) i zawsze fajne rzeczy się dzieją. Teraz na wiosnę chcemy jechać do Budapesztu. I to się dzieje właśnie dzięki tej pracy- bo są na to pieniądze i czas. No właśnie....
30 września 2018 17:31 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Chyba już wyjazdowe emocje odpadają, a jeszcze przyzwyczajenie nie nadeszło. Bo jakiś kiepski nastrój mam, choć nie ku temu konkretnych przyczyn. Trzeba się wziąć w garść, bo nie podoba mi się to.

Ja też mam słaby humor. Skracam spacery z powodu zimna, ale cieszę się z tej pracy.
30 września 2018 18:28 / 1 osobie podoba się ten post
Byłam polatać, ale zimno mnie przygnało z powrotem, nie lubię niedziel nawet wolnych, zawsze mi się dłużą. Obdzwoniłam wszystkich, obejrzałam parę odcinków ''Shadowhunters'' na podstawie powieści '' Dary Anioła'' Pomimo że jestem fanką gatunku Science-fiction i Fantasy to jakoś ani film, a teraz serial na kolana mnie nie rzucił, książka była o niebo lepsza. Natomiast serial      '' Egzorcysta'' z 2016r z Benem Danielsem i Geeną Davis dla mnie super. Polecam jak ktoś lubi takie klimaty.
30 września 2018 20:02 / 1 osobie podoba się ten post
Evvex

Byłam polatać, ale zimno mnie przygnało z powrotem, nie lubię niedziel nawet wolnych, zawsze mi się dłużą. Obdzwoniłam wszystkich, obejrzałam parę odcinków ''Shadowhunters'' na podstawie powieści '' Dary Anioła'' Pomimo że jestem fanką gatunku Science-fiction i Fantasy to jakoś ani film, a teraz serial na kolana mnie nie rzucił, książka była o niebo lepsza. Natomiast serial      '' Egzorcysta'' z 2016r z Benem Danielsem i Geeną Davis dla mnie super. Polecam jak ktoś lubi takie klimaty.

Ja lubię. Gdzie ten serial można znaleźć?
30 września 2018 20:32 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Ja lubię. Gdzie ten serial można znaleźć?

The Exorcist -na zalukaj, Shadowhunters -Netflix ale na zalukaj chyba też jest.
30 września 2018 21:35
Evvex

The Exorcist -na zalukaj, Shadowhunters -Netflix ale na zalukaj chyba też jest.

Dzięks, poszukam .
01 października 2018 07:07 / 2 osobom podoba się ten post
Evvex

Cześć Malgi, tylko miesiąc, a co tak krótko? Zostań trochę dłużej z nami:oczko2:

Taka praca mi się trafiła. Mam zamiar w połowie listopada jeszcze na krótki 2-3 tygodniowy turnus gdzieś się zahaczyć.
 
01 października 2018 07:14 / 3 osobom podoba się ten post
ela.p

Życzę byś dojechała bezpiecznie. A ja szykuję kartkę na zakupy. Mam ochotę na pierogi.
Zrobię dla siebie ruskie, a dla dziadzia z mięsem i z kapustą. Poźniej zrobimy dłuższy spacer, ładne słońce wyszło.

Dziękuję. Dojechałam szczęśliwie do przyjaciółki w sobotę. W niedzielę pozwiedzałyśmy pewien kurort w okolicy Mannheim, a po południu dojechałam do miejsca mojej pracy. Tak miałam zaplanowane. Dziś będę "ogarniać" obowiązki, pierwsze zwiedzanie terenu i pierwsze zakupy.
02 października 2018 10:00 / 1 osobie podoba się ten post
Malgi

Taka praca mi się trafiła. Mam zamiar w połowie listopada jeszcze na krótki 2-3 tygodniowy turnus gdzieś się zahaczyć.
 

Zaraz minie 2 miesiące jak jestem w Niemczech. Najpierw byłam na miesiąc u starszej pani na krótkim zastępstwie. Później przejazd do dziadzia i tu zostaję na dłużej. Krótkie wyjazdy są dobre, ale trzeba szybko załatwiać miejsca. Trzeba być mobilnym, dlatego dobrze jest mieć swój samochód.
02 października 2018 14:05
Evvex

The Exorcist -na zalukaj, Shadowhunters -Netflix ale na zalukaj chyba też jest.

Tego nie znam ale polecam za darmo na cda dramat Dzikie historie,no mozna sie przerazic https://www.cda.pl/video/1768315f0 Sa opisane historie ludzi co im puszczaja nerwy w roznych sytuacjach i sie z tego robi koszmar. Mnie przerazila scena na autostradzie z 2 facetami,wiecej nie bede opisywac, trzeba samemu zobaczyc.
02 października 2018 14:26 / 2 osobom podoba się ten post
Trza leciec dalej, jedzenie nakladac,zdrowia zycze wszystkim i sily do roboty,dzisiaj mam wiecej czasu bo z corka pdp jestesmy ale tak to cienko,dopiero wieczorem mam wolniejsze rece do pisania,a wtedy to mnie nic nie kce ze zmeczenia. Do napisania
05 października 2018 09:44 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisiaj mam wyjście z moją towarzyszką niedoli. Dziadzio obiecał siedzieć przed telewizorem i nie biegać po ogrodzie.
Ostatnio smarkał, musiałam mu robić herbaty z miodem. Dobrze, że się rusza, ale w jego wieku trzeba na siebie uważać.
A jutro upiekę babkę do kawy. Sąsiadka przyjdzie, będą z dziadziem grać w warcaby.
05 października 2018 17:00 / 1 osobie podoba się ten post
Jakoś ten dzień mi się dłuży, plan wykonałam i to z nawiązką, obie pralki wygotowałam z płynem czyszczącym, szufladki wyszorowałam, suszarka też lśni i jeszcze zmywarka została, ale może jutro. Babcię sponiewierałam godzinnym spacerem, padła i śpi już 2h, muszę ją zaraz ruszyć, bo inaczej długa noc mnie czeka. Moja Mańka dostała nowy paszport tymczasowy za 50e ważny przez rok, zdjęcie ma w nim tragiczne i wygląda jakby z Syrii na pieszo szła, myślę że go nikomu nie pokaże W każdym razie może wracać do domu i cała rodzina odetchnęła z ulgą. Pani Konsul bardzo miła i powiedziała że średnio 30 osób dziennie z takim problemem przyjmuje. Niestety gorzej ma rosyjska rodzina którą też wczoraj okradli i Mańka poznała ich na posterunku, nie należą do Unii i formalności trwają dłużej, poza tym słabo mówili po angielsku i czekali na tłumacza. Trudno mi sobie wyobrazić co musieli czuć i jak ktoś wyciągnął z torebki sporą saszetkę z 3paszportami, gotówką i karty zupełnie niepostrzeżenie. Wiem jedno, jak teraz polecę do córki to chyba w portki dowód zaszyję, a kasę wsadzę w stanik albo jakiś wiszący portfel na szyję pod bluzkę. Cholery można dostać z tym złodziejstwem
05 października 2018 17:58 / 2 osobom podoba się ten post
Można dostać jak piszesz "cholery". Byłam z dwiema koleżankami latem w Gdańsku. Jedna pokazuje mi śliczny plecak na stoisku- odwracam, a na tyle nie ma kieszonki do której wkładam pieniądze. Mówię, że odpada. Następnego dnia koleżance wyciągają z plecaka (bardzo ładnego) portfel z kartą, prawem jazdy, pieniędzmi (tych niewiele). Na starówce zgłoszenia policjanci nie przyjmują, bo uwaga: "plecak był zamknięty". No był. Ale karty i dokumentów nie ma, to nawet gdyby zgubiła, to co za różnica- trzeba zgłosić! Poszłyśmy na komendę główną i zrozumiałyśmy, czemu się panom nie chciało- koleżanka na górze siedziała trzy godziny- tyle czasu trwała papierkologia. My we dwie na dole. Zmęczone, głodne. I dostałyśmy głupawki z tego wszystkiego- zaczęłyśmy się śmiać, aż łzy nam leciały. Co chwile jacyś panowie w mundurach wchodzili i wychodzili. Dobrze, że nas nie wzięli na sprawdzenie co mamy we krwi- ze względu na dodatkowy czas, bo sprawdzać mogli- niewinne byłyśmy. A ta druga koleżanka od razu dokumenty i pieniądze przełożyła z kieszeni głównej plecaka (gdzie wystarczy sięgnąć) to takiej małej kieszonki na plecach. Po co tym draniom ułatwiać?
05 października 2018 20:21 / 2 osobom podoba się ten post
Taa, złodziejstwo i prostytucja to dwa najstarsze zawody świata, tylko tego pierwszego trzeba się dłużej uczyć i uroda nie jest potrzebna. We wszystkich miejscach, a zwłaszcza turystycznych to chyba piterek w zębach najlepiej trzymać , a na plażę muszą 2 osoby chodzić i jedna ciuchów pilnuje, bo można w kostiumie tylko zostać. Masakra jakaś. Pójdę chyba spać, emocje już opadły i oklapłam, ale spokojna będę dopiero jak Mania z domu zadzwoni.