Na wyjeździe 41

07 grudnia 2018 19:31 / 2 osobom podoba się ten post
We wtorek przyjdzie ktoś do pomocy do babci
Chodzi o podnoszenie z łóżka rano i kładzenie wieczorem , babcia cały czas stęka że boli ale nie umie powiedzieć gdzie i co . Prawdopodobnie też do kąpieli . Ja pytam córki to po co ja będę potrzebna a ona Ewelina ty masz wystarczająco pracy tu , a tak będziesz miała lżej . Fajnie że chcą trochę odciążyć bo zmienniczka już panikuję że nie da rady jezuu ..
Zobaczymy co z tego wyjdzie .
08 grudnia 2018 14:56
U mnie też sytuacja nieciekawa. Dziadek obudził się z bólem. Pokazywał na brzuch i tak myślałam, że go boli. Bierze dużo leków to i jelita mogą zacząć wysiadać. Tak pomyślałam .Jest inkontynentny. I to bardzo. Nawet do 15 pampersów na dobę . Dla mnie powinien mieć cewnik ale nie zawsze się da cewnikowanie człowieka. Darł się w nueboglidy, że boli. Przyszły pflege i zayluwazyly, że jak siusia łapie się za cały brzuch. Do tego mocz na pampersie mocno pomarańczowy można by rzec pod czerwony podchodzi. Pflege zadzwoniło do córki. Przyjechała i zawieszka go do szpitala po wielkiej awanturze z pflege. Teraz jestem sama w domu i czekam co dalej. Już mi niedużo zostało do 12 grudnia. Będę Was informowała na bieżąco co i jak jak córka przyjedzie i mi przekaże co dalej. Narazie tyle. Pogoda dalej sztormowa lub nawet to jest halny jo jestem w górzystym terenie. 
08 grudnia 2018 15:09
Dusia moze senior ma zapalenie pecherza, bol niesamowity?! Drobne zaniedbanie higieny i bakterie potrafia sie rozwinac. Po lekach mu sie poprawi.
08 grudnia 2018 15:22
monika.s

Dusia moze senior ma zapalenie pecherza, bol niesamowity?! Drobne zaniedbanie higieny i bakterie potrafia sie rozwinac. Po lekach mu sie poprawi.

Co w takiej sytuacji z pobytem na szteli? Niby mi dużo nie zostało ale ? 
08 grudnia 2018 15:30
Dusia1978

Co w takiej sytuacji z pobytem na szteli? Niby mi dużo nie zostało ale ? :bezradny:

Spytaj czy masz do niego jechac jak nie to zostan w domu. Powinni go szybko wypisac
08 grudnia 2018 15:37
monika.s

Spytaj czy masz do niego jechac jak nie to zostan w domu. Powinni go szybko wypisac

Nie ma narazie kogo zapytać .On ma tylko córkę. Pojechała z nim. Ma potem przyjechać i powiedzieć co dalej jakby go zostawili. Poczekamy. 
08 grudnia 2018 19:01 / 2 osobom podoba się ten post
Dziadek wrócił do domu. Ma zapalenie pęcherza. Dziś dostal zastrzyki od jutra 2x dziennie antybiotyki. Będzie ok. 
09 grudnia 2018 11:57 / 1 osobie podoba się ten post
Zmarzłam , zmoklam , ale bułki kupiłam , idę pod prysznic i kolderke
09 grudnia 2018 16:33
Dusia1978

Dziadek wrócił do domu. Ma zapalenie pęcherza. Dziś dostal zastrzyki od jutra 2x dziennie antybiotyki. Będzie ok. 

Zaproponuj dziadkowi cewnik a pampersy mozesz zakladac na noc. Bol powinien ustapic po antybiotyku
09 grudnia 2018 17:18
monika.s

Zaproponuj dziadkowi cewnik a pampersy mozesz zakladac na noc. Bol powinien ustapic po antybiotyku

Wspominałam o tym córce, że powinien mieć cewnik. Popatrzyła na mnie zdziwiona. 
10 grudnia 2018 09:55 / 2 osobom podoba się ten post
Jednak przyznaję szczerze że opieka nad osobą leżącą ma swoje plusy. Od rana trzeba się postarać żeby wszystko na czas poogarniać, ale bez nerwówki, nikt się nie kręci i nie kontroluje czy łyżką mieszam w prawo, czy w lewo. Więcej stricte fizycznej i siłowej pracy ale przy pomocy techniki bez bólu. Podoba mi się tutaj praca.
20 grudnia 2018 16:22 / 2 osobom podoba się ten post
Obleciałam sklepy i całkiem jak w domu, ludziska nerwowo po sklepach biegają, koszyki z górą żarcia jakby na wojnę się szykowali. Tylko kultura inna, przepuszczają sami do kasy jak mam niewiele produktów, wszyscy uśmiechnięci, żartują i życzą wesołych Świąt. Tak samo pani kasjerka która z uśmiechem liczyła górę centów wysypanych przez Babinkę i ani jedna osoba z kolejki nawet się nie skrzywiła, tego naprawdę im zazdroszczę.
20 grudnia 2018 19:22 / 1 osobie podoba się ten post
Evvex

Obleciałam sklepy i całkiem jak w domu, ludziska nerwowo po sklepach biegają, koszyki z górą żarcia jakby na wojnę się szykowali. Tylko kultura inna, przepuszczają sami do kasy jak mam niewiele produktów, wszyscy uśmiechnięci, żartują i życzą wesołych Świąt. Tak samo pani kasjerka która z uśmiechem liczyła górę centów wysypanych przez Babinkę i ani jedna osoba z kolejki nawet się nie skrzywiła, tego naprawdę im zazdroszczę.

Pewnie same opiekunki stały w kolejce  i dlatego takie miłe.
21 grudnia 2018 06:42
Mycha

Pewnie same opiekunki stały w kolejce :-) i dlatego takie miłe.

21 grudnia 2018 08:02 / 1 osobie podoba się ten post
Evvex

Jednak przyznaję szczerze że opieka nad osobą leżącą ma swoje plusy. Od rana trzeba się postarać żeby wszystko na czas poogarniać, ale bez nerwówki, nikt się nie kręci i nie kontroluje czy łyżką mieszam w prawo, czy w lewo. Więcej stricte fizycznej i siłowej pracy ale przy pomocy techniki bez bólu. Podoba mi się tutaj praca.

Też tak mi się wydaje, ale i to jeszcze zależy . Czy pdp spokojna i jaki jest rozkład jazdy czyli dnia zarządzony przez ww. Moje pierwsze zlecenie -  babcia leżąca , tylko raz dziennie na fotel trzeba było przetransportować , liftu nie było , wstawanie raniutko przed 6, i w nocy raz . Oprócz tego mycie w łóżku z miski i podstawianie lozka toaletowego albo kaczki bo pdp nie chciała mieć pampersow . I posiłki , soki idealnie na czas , brak internetu , zadupie w polu . Porażka . Wspominam to, jako traumę.     Dobrze Evvex że u ciebie spokój bo faktycznie, taki stan też może mieć plusy .   Pisałaś ostatnio ze u ciebie jakies extra promocje , to i ja poleciałam do rossmanna ale tam nic szczególnego .